Niepokalane Poczęcie NMP

 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 8 grudnia we wtorek: uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny; 12 grudnia w sobotę: wspomnienie NMP z Guadalupe.
 • Z radością informujemy, że wczoraj w Peru odbyła się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Ponieśli oni śmierć z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” 9 sierpnia 1991 r. Są pierwszymi polskimi misjonarzami-męczennikami, którzy zostali wyniesieni na ołtarze.
 • Dziś przed bazyliką można złożyć ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Dziś w czasie Mszy św. o godz. 16:00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, a o godz. 17:00 ósmy dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 • Przypominamy, że Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiamy w dni powszednie o godz. 7 rano. Przychodzimy na tę Mszę św. z lampionami. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
 • We wtorek 8 grudnia będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto naszej parafii, klasztoru i Rycerstwa Niepokalanej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w porządku dnia powszedniego. O godz. 18:00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Rafał Markowski z Warszawy.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Prowadzić je będzie o. Piotr Szczepański.
 • W tym dniu po Mszy św. o godz. 11:30, w Sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2017 po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i Eucharystii.
 • 8 grudnia Ojciec Święty Franciszek otworzy Bramę Miłosierdzia, inaugurując w ten sposób Rok Miłosierdzia. Otwarcie Bramy Miłosierdzia w katedrach diecezjalnych, a także w kościołach wyznaczonych przez naszego Kardynała nastąpi w niedzielę 13 grudnia. Z radością informujemy, że nasza niepokalanowska Bazylika została wskazana jako kościół stacyjny w tym nadzwyczajnym jubileuszu. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę, w III Niedzielę Adwentu, na Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się obrzęd otwarcia Bramy Miłosierdzia. Rozpoczęcie obrzędów nastąpi przed Bazyliką, dlatego prosimy o zgromadzenie się w tym dniu naszych parafian wyjątkowo na zewnątrz kościoła. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w tym obrzędzie. Za nawiedzenie naszej świątyni będzie można uzyskać odpust zupełny. Ufamy, że wiele osób przeżyje tutaj czas swojego pojednania się z Bogiem.
 • W przedsionku bazyliki można nabywać jeszcze świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 • W niedzielę 13 grudnia od godz. 9:30 do 13:00 dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
 • Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty chemiczne dla ubogich. Do oznakowanej puszki pod chórem można składać ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej gminy. Ponadto do skarbonki przy ołtarzu św. Franciszka zbieramy ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki”. Zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy naszej szopki.
 • W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5:45.
 • Za tydzień z racji Roku Życia Konsekrowanego zapraszamy również na godz. 17:00 na wspólne Nieszpory w intencji wszystkich powołanych do służby Bożej w Kościele.
 • W grudniowym numerze „Rycerza Niepokalanej” zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Zawiera on istotne informacje o tym Jubileuszu: o kościołach jubileuszowych, odpustach, kim są Misjonarze Miłosierdzia, o logo Roku Miłosierdzia. W artykule: Pokojowy znak sprzeciwu – generał zakonu franciszkanów przybliża postać dwóch nowych błogosławionych męczennikach franciszkańskich: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.
 • Przypominamy również, że organizujemy akcję „Paka dla niemowlaka”, wspierającą Dom samotnej matki w Przemyślu. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Szpura, l. 63 z Teresina i śp. Bronisława Andrzejewska, l. 97 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…