1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 22 lutego, w piątek: Święto Katedry św. Piotra, Apostoła;
• 23 lutego, w sobotę: Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. Dziś wspominamy 78. rocznicę aresztowania i osadzenia św. Maksymiliana Kolbego na Pawiaku. Dziękujemy dobremu Bogu za osobę założyciela Niepokalanowa i jego niezłomne świadectwo.

3. (do godz. 13.00 włącznie) Zapraszamy na operę „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sochaczewie. Spektakl odbędzie się dziś w Sali św. Bonawentury o godz. 14.00. Wstęp wolny.

4. W przyszłą sobotę o godz. 9.00, w kaplicy św. Maksymiliana na Mszy świętej gromadzi się Koło Przyjaciół Radia Maryja, które również organizuje pielgrzymkę czterodniową w dniach od 1 – 4 maja. W programie: Stary Sącz, Krynica Górska, Tylicz, Zakopane, Ludźmierz, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska i Miechów. Koszt pielgrzymki 560 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowy program i informacje w gablocie przy Bazylice.

5. W przyszłą niedzielę, 24 lutego, będziemy gościć przedstawicieli Chrześcijańskiej Służby Ratowniczej, którzy niosą pomoc ofiarom wojny na wschodzie Ukrainy. Tego dnia słowo Boże będzie głosił kapelan Służby: o. Marcin Wirkowski, a po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętym nieszczęściem wojny. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Krawczyk, l. 73 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…