1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w czwartek wspomnienie
  św. Ambrożego, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (nie obowiązuje post piątkowy).
 2. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasłem nowego roku duszpasterskiego jest: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Msze święte roratnie o godz. 7.00 ze względu na udział w nich dzieci, które muszą po Mszy zdążyć do szkoły, przesunięte będą na godz. 6.45 od poniedziałku do piątku. W soboty pozostają bez zmian o godz. 7.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 3. Do czwartku trwa Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem. Nauki nowennowe dziś
  o 17.00 połączone ze śpiewem Godzinek a w kolejne dni na Mszy św. o 18.00 w Bazylice.
  W Kaplicy św. Maksymiliana Nowenna wg św. Faustyny. Codziennie o 7.00 Msza św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa z przerwami na cichą modlitwę
  i odpoczynek. O 21.00 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel. Zakończenie Nowenny w czwartek.
 4. W piątek 8 grudnia obchodzić będziemy parafialny Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył JE Ks. Kard. Grzegorz Ryś, Ordynariusz Archidiecezji Łódzkiej. Po Mszy św. w ramach Godziny Łaski adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Ponadto w tym dniu odprawione zostaną Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.
 5. Tego dnia na zakończenie Mszy o godz. 18.00 usłyszymy premierowe wykonanie utworu włoskiego franciszkańskiego kompozytora o. Alessandro Borroniego „Tota pulchra es Maria”. Utwór zostanie wykonany przez nasz chór „Cantores Immaculatae” i orkiestrę kameralną. Całość opracował, przygotował i poprowadzi Pan Paweł Ambroziak.
 6. W sobotę odbędzie się już setna Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w bazylice w niedzielę o 5.45.
 7. W przyszłą niedzielę od Mszy o godz. 8.30 do Mszy o godz. 18.00 przed Bazyliką odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Skautki Europy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację letniego obozu skautowego.
 8. W przedsionku Bazyliki można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 3 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 9. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. Ogłoszenie nt. Rycerza Niepokalanej.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Bożena Zając, l. 70 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fassaniego, w środę Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w czwartek Święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego.
 2. Dziś na Sumie o godz. 10.00 zostaną/zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które od jutra będą roznoszone przez br. Sławomira w Paprotni i Teresinie oraz przez panie Barbarę Dmoch i Teresę Wardziak w Kaskach. Opłatki dostępne będą także w kancelarii parafialnej, na furcie i w informacji a w ostatnie dwie niedziele Adwentu (17 i 24 grudnia) będą do nabycia po wszystkich Mszach świętych w przedsionku Bazyliki.
 3. Zapraszamy dziś o 17.00 do Bazyliki na nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 5. W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z rozważaniami i modlitwami nowennowymi – codziennie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, w niedzielę – o 17.00 ze śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kazania nowennowe o godz. 18.00 głosi o. Jerzy Szyran. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w Bazylice. W tych samych dniach w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się Nowenna według św. Faustyny „1000 Zdrowaś Maryjo”. Codziennie o godz. 7.00 Msza św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa do godziny 21.00. Szczegółowy program modlitw na stronie internetowej niepokalanow.pl
 6. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30 a Msza święta o godz. 17.00. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. W piątek 1 grudnia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie. Po Mszy św. udamy się pod pomnik przy Skwerze Niepodległości, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne.
 8. W piątek w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św.
 9. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Matce Bożej oraz świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające i możliwość przystąpienia do MI. W przerwie możliwość ciepłego posiłku a o 14.00 w sali św. Bonawentury konferencja o. Wojciecha Surówki pt. Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, który również przez całą przyszłą niedzielę będzie głosił na Mszach Świętych kazania na temat potrzeby adorowania Najświętszego Sakramentu.
 10. Od przyszłej niedzieli w przedsionku Bazyliki będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 3 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 11. Za tydzień po Sumie odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 12. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, radosny czas oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Niech będzie on okazją do głębszej refleksji nad naszym życiem i postępowaniem. Pragniemy poinformować, że w Adwencie Msze święte roratnie o godz. 7.00 ze względu na udział w nich dzieci, które muszą po Mszy zdążyć do szkoły, przesunięte będą na godz. 6.45 od poniedziałku do piątku. W soboty pozostają bez zmian o godz. 7.00.
 13. Pragniemy zaprosić do modlitwy za kapłanów. Na balustradzie przy ołtarzu znajdują się karteczki z imionami kapłanów z naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia po Mszy jednej karteczki i odmawiania codziennie przez miesiąc dowolnie wybranej modlitwy za wylosowanego ojca.
 14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ada Kalinowska, l. 25 z Teresina i śp. Janusz Kamiński, l. 67 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, w piątek – św. Andrzeja Dũng Lạc
  i towarzyszy, w sobotę – św. Leonarda z Porto Maurizio.
 2. Dziś po każdej Mszy św. przed Kościołem zbierane są ofiary na potrzeby Sióstr Klarysek.
 3. W piątek z racji uroczystości 800-lecia Reguły św. Franciszka, wypominki i Msza św. o 18.00 wyjątkowo będą sprawowane w kaplicy
  św. Maksymiliana, a nie w bazylice.
 4. W sobotę 25 listopada zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30 w sali na górze Domu Parafialnego. Będzie także możliwość spowiedzi.
 5. Również w sobotę spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej,
  w domu parafialnym o godz. 19.00.
 6. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia na Sumie o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które od 27 listopada będą roznoszone przez br. Sławomira w Paprotni i Teresinie. Dostępne będą one także w kancelarii parafialnej, na furcie i w informacji a w ostatnie dwie niedziele Adwentu (17 i 24 grudnia) będą do nabycia po wszystkich Mszach świętych w przedsionku Bazyliki.
 7. Zapraszamy w niedzielę 26 XI o godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W dniach od 25 do 26 listopada w domu parafialnym odbędą się ponownie warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem”. Warsztaty poprowadzi psycholog p. Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
 9. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz
  w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Daniela Kalkosińska l. 85 z Granic; śp. Jan Krawczak l. 97 z Teresina Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, we wtorek wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i towarzyszy, w piątek Święto św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych zbierana jest do puszek ofiara dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie w ramach XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszki znajdują się na balaskach.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do sali św. Bonawentury na spotkanie z Witoldem Gadowskim – cenionym reporterem, dziennikarzem i publicystą. W ramach spotkania odbędzie się również promocja książki pt. „Obrona świata”. Wstęp wolny.
 4. Od najbliższej środy do 8 grudnia w Bazylice będzie można obejrzeć wystawę według pomysłu bł. Carlo Acutisa – „Cuda Eucharystyczne na świecie, które wydarzyły się w różnych krajach.” Organizatorem wystawy jest Odnowa w Duchu Świętym Nazaret z Piotrkowa Trybunalskiego.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na siostry klaryski.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na uroczystości rocznicowe Radia Maryja do Torunia w dniu 2 grudnia 2023 r. Więcej informacji na tablicy w gablocie i przed Bazyliką. Koszt 85 zł.
 7. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w czwartek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego i w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours.
 2. W sobotę 11 listopada o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do sali św. Bonawentury na spotkanie z Witoldem Gadowskim – cenionym reporterem, dziennikarzem i publicystą. W ramach spotkania odbędzie się również promocja książki pt. „Obrona świata”. Wstęp wolny.
 4. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 5. Przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię św.
 6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. OGŁOSZENIE O. REDAKTORA „RYCERZA NIEPOKALANEJ”
 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. Jutro po różańcu, czyli ok. godz. 17.40 zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” do Domu Parafialnego. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To spotkanie ma przybliżyć dzieciom temat zbawienia, które jest głównym motywem Uroczystości Wszystkich Świętych. Dzieci zachęcamy do przebrania się za postać wybranego świętego. Jednocześnie przypominamy, że sprzeczny z wiarą katolicką jest udział w zabawach Halloween (czyt.: Helołin) promujących kulturę śmierci. Wstęp na bal za ofiarę dobrowolną, która pokrywa koszty organizacji.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie sprawowana o godz. 13.00. Po Mszy wyruszy Tego dnia samochody będzie można zaparkować przy cmentarzu obok kwiaciarni oraz na wyznaczonym fragmencie nieużywanej części cmentarza – wjazd od ul. Piaskowej. Przypominamy wiernym, że 1 listopada obowiązuje udział we Mszy świętej.
 4. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu wyjątkowo z racji pogrzebu naszego współbrata procesja na cmentarz klasztorny nastąpi po Mszy św. o godz. 11.00, tam odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym  zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 5. W liturgii Kościoła ponadto wspominamy: w piątek zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych i dobroczyńców Zakonu Serafickiego; w sobotę – św. Karola Boromeusza.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 7. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i 21:10 Msza św. W sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Matce Bożej oraz świadectwa. O 11.00 w bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z możliwością przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. W przerwie zupa z klasztornego stołu, a o 14.00 w sali św. Bonawentury Konferencja o. Michała Szałkowskiego,15 obietnic modlitwy różańcowej. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00 Zapraszamy.
 8. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe.
 9. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii a we wtorek, 1 listopada – na cmentarzu. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 10. W niedzielę, 5 listopada po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w domu parafialnym.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Włodarczyk l. 76 z Teresina; śp. Barbara Osowska l. 89 z Paprotni, br. Jerzy Głuchowski l.67 z naszego klasztoru. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Kapistrana, w sobotę Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. W sobotę w Domu Parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne rycerzy Niepokalanej.
 3. W sobotę zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 5. Za tydzień nasi bracia klerycy z Łodzi-Łagiewnik zbierać będą po Mszach świętych ofiary do puszek na dom dziecka.
 6. Od listopada do Wielkanocy nie będzie nabożeństwa różańcowego w soboty o 17.30 w Kaplicy św. Maksymiliana.
 7. Kartki wypominkowe przyjmujemy przy furcie, informacji, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy dnia 10 listopada 2023 r. W programie: Sanktuarium Narodowe św. Andrzeja Boboli, Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Rakowieckiej, Sanktuarium św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie posługiwał bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Szczegóły i kontakt w gablocie i na tablicy przed Bazyliką.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 10. Ogłoszenie br. Feliksa
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Jaworska, l. 74 z Teresina i śp. Roman Majkowski, l. 73 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę Święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie dowolne bł. Jerzego Popiełuszki, w piątek wspomnienie św. Jana Kantego.
 2. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Przez całą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. Jutro z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy dyrekcje szkół z terenu naszej parafii oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników na Mszę św. do Domu Parafialnego na godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych w Niepokalanowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy przy furcie, informacji, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Medugorje w dniach 21-28 października. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W lutym 2024 roku zapraszamy na pielgrzymkę do Argentyny – kraju papieża Franciszka. Szczegóły w gablocie.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Wacław Brzeziński, l. 91 ze Starej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.
 2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30. W sobotę różaniec w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 17.00 w Bazylice.
 3. Fundacja Omnia Pro Polonia wraz Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych Józefem Kubicą i Radiem Niepokalanów zapraszają dzisiaj na koncert „Harmonia Ducha i Natury, czyli Pieśni o Bogu ukrytym” w wykonaniu Marcina Stycznia z Zespołem z okazji 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Koncert odbędzie się w bazylice o godz. 19:00.
 4. Informujemy, że w dniach od 21 do 22 października w domu parafialnym odbędą się warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem”. Warsztaty poprowadzi psycholog Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
 5. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy przy furcie, informacji, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Medugorje w dniach 21-28 października. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W lutym 2024 roku zapraszamy na pielgrzymkę do Argentyny – kraju papieża Franciszka. Szczegóły w gablocie.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Lech Szymańczak, l. 59 z Granic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w środę Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00 w bazylice.
 3. Rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Dziś modlitwy Triduum podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:00 w Bazylice wraz z procesją zapraszamy zatem do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. W poniedziałek i wtorek modlitwy i rozważania podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również 69. rocznica konsekracji naszej Bazyliki.
 5. W piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. Także w piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i 21.10 Msza św.
 7. W sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi„. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja Barbary Baryka: „Maryja – Biblijna Niewiasta z 12 rozdziału Apokalipsy.” oraz świadectwa. O 11.00 w bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z możliwością przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. W przerwie zupa z klasztornego stołu a o 14.00 w sali św. Bonawentury Teatr Tańca „KONTRA” z Piotrkowa Trybunalskiego przedstawi spektakl taneczny o św. Maksymilianie pt: „W imię godności. Kolbe. Zobacz we mnie człowieka”. Zapraszamy.
 8. Informujemy, że w dniach od 21 do 22 października w domu parafialnym odbędą się warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem” Warsztaty poprowadzi p. Katarzyna Kowalska-Kijak, teolog, mediator sądowy, psychoterapeuta, doradca życia rodzinnego, trener umiejętności społecznych. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.

Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.