1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert maryjny „Do Serca Twego” Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego.
 4. W sobotę w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 19.00 na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W maju przez ostatnie dwie soboty kolejne soboty wynagradzaliśmy Bogu za grzechy rodziców przeciwko życiu. W najbliższą sobotę będziemy przepraszać za winę wszystkich innych osób odpowiedzialnych za zabijanie nienarodzonych w naszym kraju. W tym dniu w sali św. Bonawentury zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Miało nie żyć” poruszający sprawę aborcji w polskich szpitalach.
 7. W Uroczystość Bożego Ciała 30 maja procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Krąg Małżeństw MI  IV:
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marianna Zdanowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy (tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim i litanią loretańską. Zapraszamy także na Nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem majowym do Bazyliki, które odbędzie się  po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję.), we wtorek obchodzimy Święto św. Macieja Apostoła, w środę wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, w czwartek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, w piątek wspomnienie św. Paschalisa Baylona, w sobotę wspomnienie św. Feliksa z Cantalice.
 2. W dniach 12 – 20 maja w czasie nabożeństwa majowego w naszej Bazylice odbędą się modlitwy Nowenny Narodowej przed 2000-leciem Odkupienia. Zapraszamy na rozpoczęcie dziś o godz. 17.00.
 3. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą.
 4. Zapraszamy na spotkanie z Siostrą Angelą Musolesi należącą do Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej, założycielką stowarzyszenia „I Figli della Luce” (Dzieci Światłości). Przez 30 lat współpracowała z ks. Gabrielem Amorthem, oficjalnym egzorcystą watykańskim, autorem książek z dziedziny duchowości. Siostra Angela kontynuuje jego nauczanie i podzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Przybywa do Polski, żeby zaprezentować swoją nową książkę pt. „Ty jesteś moją zgubą. Śladami nauczania księdza Gabriele Amortha”. Spotkanie odbędzie się w Bazylice w piątek po Mszy św. o 11.00. Na koniec spotkania s. Angela pomodli się nad wiernymi i będzie można zakupić jej książki.
 5. W maju przez trzy kolejne soboty wynagradzamy Bogu za grzechy przeciwko życiu. Wczoraj przepraszaliśmy za grzechy matek. W najbliższą sobotę na Mszy św. o 11.00 będziemy wynagradzać za grzechy ojców. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i specjalna modlitwa ojca o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji. 25 maja będziemy przepraszać za winę wszystkich innych osób odpowiedzialnych za zabijanie nienarodzonych w naszym kraju. W tym dniu w sali św. Bonawentury zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Miało nie żyć” poruszający sprawę aborcji w polskich szpitalach.
 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała zapraszamy dziewczęta w wieku 4 – 20 lat do włączenia się w służbę Bieli. Szczególnie zapraszamy kandydatki do bierzmowania. Przymiarka strojów odbędzie się w sobotę o 12.00, natomiast próba generalna – 22 maja o 16.30. Szczegóły u s. Rozalii.
 7. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas czwartych podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, we wtorek Uroczystość odpustowa NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask (uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył o. Grzegorz Maria Bartosik. W tym dniu można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.) W środę Uroczystość Św. Stanisława, głównego Patrona Polski.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w Bazylice, a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 3. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17.00 połączone będzie z procesją – zapraszamy ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. (przeczytać na Mszach 10.00-13.00): Św. Maksymilian pierwszą niedzielę maja nazywał Niedzielą Rycerską. W związku z tym dziś przed Bazyliką młodzież z parafialnej młodzieżowej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej zaprasza do specjalnie przygotowanego stoiska. Można tam będzie otrzymać ulotki informacyjne o Rycerstwie Niepokalanej, Cudowne Medaliki czy myśli św. Maksymiliana. Dzieci natomiast mogą podjąć wyjątkowe „rycerskie wyzwanie”.
 5. W środę 8 maja do naszej parafii przybędą relikwie błogosławionej rodziny Ulmów, które od beatyfikacji peregrynują wraz z obrazem po całej Polsce. Program wizyty w Bazylice Niepokalanowskiej: 17.00 – różaniec w intencji rodzin, 17.40 – wprowadzenie relikwii, 18.00 Msza z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, kazanie głosi ks. Marek Dziewiecki, 19.15 – modlitwa za rodziny, 19.30 – konferencja ks. Marka Dziewieckiego, 20.30 – różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji kobiet, 21.00 apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii. Czwartek: Msze z kazaniem o godz. 7.00 i 8.00, różaniec w intencji mężczyzn i dzieci o godz. 6.30 i 9.00, 10.00 – konferencja ks. Marka Dziewieckiego, zakończenie Mszą o godz. 11.00, 12.00 – przewiezienie relikwii do Lasek. Szczegółowy program wizyty znajduje się także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Zachęcamy, by całymi rodzinami przybyć i zawierzać swoje codzienne radości i troski przez wstawiennictwo błogosławionych z Markowej.
 6. W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30 będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszach św. o innej godzinie.
 7. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków. Więcej na stronie Niepokalanów.pl.
 8. W dniach od 12 do 20 maja w naszej Bazylice odbędą się modlitwy Nowenny Narodowej przed 2000-leciem Odkupienia. Z tej okazji będziemy gościć Kongresowy Obraz Chrystusa Króla, poświęcony przez kard. Kazimierza Nycza. W sobotę po nabożeństwie majowym o 17.30 w kaplicy św. Maksymiliana Obraz procesyjnie zostanie wniesiony do Bazyliki. Modlitwy nowennowe odbywać się będą każdego dnia w czasie nabożeństwa majowego.
 9. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. Promocja Rycerza Niepokalanej
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Śladewski, l. 67 z Teresina oraz śp. Br. Zenon Maria Wojtasiuk, l. 95 z klasztoru Niepokalanów. Msza św. pogrzebowa za śp. Br. Zenona zostanie odprawiona jutro w Bazylice o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Katarzyny, patronki
Europy; w środę wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika, w czwartek wspomnienie
św. Atanazego, w piątek Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski w tym
dniu Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.
Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w
Bazylice, a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana. Pierwsza majówka
będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatów.
Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz
organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą
uczestniczyć w kościele.
3. W piątek, 3 maja w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed
pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu z
modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św. W sobotę, 4 maja odbędzie się Spotkanie Oddaj się
Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Maryi oraz świadectwa. O
11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo
wynagradzające.  O 14.00 w sali św. Bonawentury konferencja p. Wiesławy Kowalskiej pt.
Wynagrodzenie za grzechy przeciwko życiu – modlitwa, która leczy. Zakończenie Koronką do
Bożego Miłosierdzia.
4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o
godz. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań
kapłańskich. W I piątek możliwość spowiedzi przez cały dzień z racji Uroczystości. Msza
święta dla wiernych w Budkach Piaseckich tak jak w niedzielę o godz. 10.00.
5. Wyjątkowo z racji Uroczystości z posługą do chorych naszej parafii udamy się w sobotę 4
maja, od godz. 8:00.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty
Żywego Różańca w domu parafialnym.
7. W środę 8 maja do naszej parafii przybędą relikwie błogosławionej rodziny Ulmów,
które od beatyfikacji peregrynują wraz z obrazem po całej Polsce. Szczegółowy program ich
całodobowej wizyty u nas znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
Zachęcamy, by całymi rodzinami przybyć i zawierzać swoje codzienne radości i troski przez
wstawiennictwo błogosławionych z Markowej.
8. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele
i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Remigiusz
Korniłowicz l. 80 z Paprotni; śp. Andrzej Łasica l. 70 z Teresina; śp. Marcin Jakubowski l. 47 z
Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty; 
 2. Od poniedziałku do czwartku odbędą się kolejne próby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. Odbywać się będą one w dwóch turach o godz. 16.00 i o godz. 17:00.
 3. W sobotę odbędzie się Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot Modlących się za Kapłanów. Rozpoczęcie o 9.00 w sali św. Bonawentury. W programie o 11.00 Msza św., dwie konferencje, słowo krajowego opiekuna Apostolatu oraz ciepły posiłek. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę w domu parafialnym o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 29 września
  – 6 października, więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
 6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Leszek Traczyk l. 68 z Teresina; Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. We wtorek o godz. 17:00 odbędzie się pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Św. Na próbie będzie obecny także p. Paweł nasz organista. Obecność obowiązkowa.
 2. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 w kaplicy
  św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja i naszej Ojczyzny.
 3. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapraszają na dzień otwarty w formie pikniku 20 kwietnia w sobotę
  w godzinach od 10:00 do 14:00.
 4. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:
  śp. Anna Zwierzchowska l.97 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, a także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy o 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
  w Bazylice. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 17:00.
 2. (Czytać na Mszy 10.00-13.00): Dzisiaj po Mszach świętych młodzież z parafialnej wspólnoty Jeruzalem rozprowadza przed Bazyliką mini-zwoje z cytatami pochodzącymi z Dzienniczka św. s. Faustyny. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na ich wspólny wyjazd rekolekcyjny.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku.
 4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się o pokój w Polsce, na Ukrainie, w Ziemi Świętej i na całym świecie oraz w intencjach osób zaangażowanych w dzieło wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Maryi Królowej Pokoju.
 5. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon
  w gablocie. Początek: czuwanie o 20.30. Na zakończenie wspólna msza św. w bazylice w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków, która trwa od godziny 15.00 w sobotę do 24.00 w niedzielę. Więcej na stronie niepokalanów.pl
 6. W sobotę 13 kwietnia zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, modlitwę o dar Bożego Miłosierdzia i uwolnienia z grzechów, nałogów i słabości rozpoczniemy
  o godz. 19:30 w domu parafialnym.
 7. W dniach od 29 września do 6 października organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie, szczegóły w zakrystii.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Witek l. 86 z Teresina; śp. Krzysztof Gliński l. 72 z Granic; śp. Janusz Babulewicz l. 85 z Nowej Piasecznicy, śp. Anna Zwierzchowska l. 97 z Nowej Piasecznicy; Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej, chórowi oraz zespołowi za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
 3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Jedynie w sobotę Nowenna zostanie odprawiona w Kaplicy Św. Maksymiliana. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.
 4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. Tego dnia z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja z modlitwą różańcową a o 21.10 Msza św.
 7. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. Następnie możliwość gorącej zupy. Gościem Spotkania będzie o. Michał Szałkowski, diecezjalny moderator Żywego Różańca, który na Mszy wygłosi kazanie a o 14.00 w sali św. Bonawentury konferencję pt. Różaniec za dusze czyśćcowe.
 8. W sobotę zapraszamy także na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie również adoracja, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. (Odczytać na Mszach 8.30-13.00) Przed Bazyliką odbywa się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk po Mszy św.
 3. Jutro podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 18.00 będzie można włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki z tekstami przyrzeczeń będą dostępne przez cały jutrzejszy dzień na stoliku pod chórem.
 4. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00            Schola dziecięca i dzieci

12.00 – 13.00            Kręgi Małżeństw MI, Rycerstwo Niepokalanej grupa młodzieżowa i dorośli

13.00 – 14.00            Kandydaci do bierzmowania

14.00 – 15.00            Biel i grupa młodzieżowa Jeruzalem

15.00                          Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00            Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00            Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W piątek o godz. 11.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00 i 11.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę nie będzie też modlitwy o uzdrowienie po Mszy o godz. 18.00.

 1. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie także adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
 2. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 3. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Ewa Nowakowska,
  73 z Teresina, śp. Teresa Brzezińska, l. 89 z Serok Parceli i śp. Hanna Chojnacka, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  W najbliższy piątek w Bazylice Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 2. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy nowennowe odmawiane są na zakończenie Mszy świętych o 11.00 i 18.00 w tygodniu a w niedziele na zakończenie Mszy o 10.00 i w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali.
 3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Paprotni. Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
 4. We wtorek w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu będą odprawione w porządku dnia powszedniego.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30.
 6. W przyszłą niedzielę przed Bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00.
 7. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
 9. (Odczytać na Mszach: 8.30-13.00): W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny oraz pamiątki Misji Świętych.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. Ogłoszenie braci kleryków.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. br. Włodzimierz Plewiński, l. 58 z klasztoru Niepokalanów, śp. Mieczysława Skumiał, l. 96 z Teresina i śp. Wojciech Wojda, l. 89 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…