1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jacka, w sobotę – św. Barnarda.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana. Początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie konferencja Grzegorza Kasjaniuka. O godz. 21.00 odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Zakończenie Mszą św. o 23.00.
 3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcie NMP – odpust parafialny. Na każdej Mszy św. zawierzenie Niepokalanej siebie i wszelkich spraw osobistych, rodzinnych i społecznych oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 10.00 na ołtarzu polowym konferencja i świadectwa zawierzenia Siemianowic Śląskich prezydenta Rafała Piech oraz dziennikarza Radiowego Grzegorza Kasjaniuka. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył Wikariusz naszego Zakonu z Rzymu, o. Jan Maciejowski. Po Mszy św. odbędzie się koncert patriotyczno-religijny „Mój Dom Polska”, zorganizowany przez Fundację Gwiazd z Żyrardowa. Artyści wykonają także kilka utworów przed i podczas Mszy św. o 11.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 odmówimy wyjątkowo przy Pomniku Smoleńskim z tyłu Bazyliki. Po Koronce zostaną odprawione Dróżki Matki Bożej wokół świątyni. W ramach Wielkiego Zawierzenia we wtorek wysłuchamy uczestników szturmu modlitewnego „Sztafeta Różańcowa 33”, w dniach 17-19 sierpnia rekolekcje różańcowe poprowadzi Wincenty Łaszewski. Codziennie o 17.15 różaniec, o 18.00 Msza św. z nauką i konferencja. W sobotę po Mszy św. o 11.00 wysłuchamy świadectwa uratowania małżeństwa Małgorzaty i Pascala.
 4. W Bazylice ponownie gości Ikona Przeczystego Serca Św. Józefa. Dotychczas odwiedziła ona rodziny w Ludwikowie, Serokach Wsi, Serokach Parceli, Budkach Piaseckich, Piasecznicy Starej i Piasecznicy Nowej. Od wtorku rozpoczyna się peregrynacja Ikony w Topołowej. Polecajmy opiece Św. Józefa sprawy naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.
 5. Informujemy parafian, że w czasie wakacji nastąpi zmiana duszpasterza w naszej parafii. Decyzją przełożonych Bartosz Maria Bogucki zostaje przeniesiony do klasztoru w Suwałkach. O. Bartoszowi dziękujemy za 3-letnią pracę wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach. Z tej racji zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za czas posługi o. Bartosza w naszej parafii.
 6. W dniach od 22 do 26 sierpnia w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 7. Zapraszamy do budynku przy OSP na domowe posiłki z kuchni klasztornej „U Braci”.
 8. (od 8.30 do 16.00) Dziękujemy p. Monice Grajewskiej, znanej wokalistce, za oprawę muzyczną dzisiejszej liturgii. Po Mszy św. przy wyjściu z Bazyliki można nabyć płyty z jej nagraniami.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek –
  św. Dominika, we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę – św. Wawrzyńca,
  w czwartek – św. Klary.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W sobotę po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 4. Od 6 do 22 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie Msza św. z nauką rekolekcyjną, Różaniec, konferencja i Zawierzenie Maryi kolejnych dziedzin życia. Dzisiaj naszym gościem jest ks. prof. Waldemara Linke, biblista, który na Mszy św. o 16.00 i konferencji po nabożeństwie o 17.00 podejmie temat Maryja – Królowa nieba. Od poniedziałku do środy będziemy gościć kustosza sanktuarium w Skrzatuszu
  Wacława Grądalskiego z rekolekcjami pasyjnymi, w czwartek i piątek naszym gościem będzie ks. Sławomir Kostrzewa. W sobotę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00 wysłuchamy świadectw członków Różańca Rodzin. Szczegóły na stronie internetowej i na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z Bazyliki. W nocy z 13 na 14 sierpnia obędzie się Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Bazylice, początek o 20.30, zakończenie mszą św. o 5.45. W niedzielę 14 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył
  ks. bp. Edward Kawa ze Lwowa. O 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana, początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi
  i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie będzie konferencja p. Grzegorza Kasjaniuka
  o objawieniach Maryi w Gietrzwałdzie. W niedzielę odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Początek o 21.00, zakończenie Mszą św. o 23.00.
 5. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, bułki, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
 6. Zostały ostatnie miejsca na Dni Skupienia dla kobiet w Niepokalanowie w dniach
  27-28.08.2022. W planie konferencje, adoracja, spowiedź, zawierzenie Maryi. Koszt 250 zł,
  w tym nocleg i posiłki. Szczegółowe informacje na stronie klasztoru oraz na Esencja Wsparcia Agnieszka Zarzecka na Facebooku.
 7. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mirosław Stychlerz, l. 64 z Granic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, we wtorek Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli, w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vienney’a, w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabrzmią dzwony w całej archidiecezji jako wyraz hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. Pamiętajmy o bohaterach w naszych modlitwach.
 3. We wtorek można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego i odmówienie „Ojcze nasz” oraz „Wierzę”. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy w I piątek września.
 5. W piątek przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 200 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w piątek od godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma. W sobotę zaś przybędzie do nas Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna w liczbie ok. 2000 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w sobotę od godz. 6.00 w domu pielgrzyma, tam również można przynosić napoje, ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność
  i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 6. W piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00
  w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę wyjątkowo spotkanie „Oddaj się Maryi” odbędzie się
  w Bazylice, o 10.00 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. Po nim możliwość ciepłego posiłku i o 14.00 konferencja. Msza św. przyjęta na godzinę 10.00 będzie odprawiona na ołtarzu polowym. W dniach 6-22 sierpnia odbędzie się po raz szósty Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie w programie Różaniec z rozważaniami, Msza św. z nauką rekolekcyjną, świadectwa i konferencje. Każdego dnia będziemy zawierzać Niepokalanej kolejne dziedziny naszego życia. Szczegółowy program na stronie internetowej klasztoru i na ulotkach na stoliku przy wyjściu z Bazyliki.
 7. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej podczas Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie drogą internetową. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 8. W przeddzień sierpnia, miesiąca trzeźwości, pragniemy przypomnieć budzące trwogę dane statystyczne Światowej Organizacji Zdrowia z 2019 roku, które wskazują, że w populacji powyżej 15. roku życia na głowę każdego Polaka przypadało prawie 12 litrów czystego spirytusu. A już
  8 litrów uznaje się za poziom progowy dla postępującej degradacji narodu. W związku z tym zachęcamy do podjęcia w sierpniu nie tylko abstynencji, ale i dodatkowych osobistych modlitw
  i umartwień w intencji uwolnienia naszej Ojczyzny od ducha alkoholizmu.
 9. Świadectwo p. Romana Zięby.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Borkowicz, l. 76 z Teresina oraz śp. Ryszard Łasica, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto
  Św. Jakuba, Apostoła, we wtorek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP, w piątek wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy p. Romana Ziębę, który w ramach ogłoszeń podzieli się z nami krótkim świadectwem swojej pokutnej pieszej pielgrzymki przez Stany Zjednoczone od San Francisco do Nowego Jorku.
 3. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie
  z naszej parafii w grupie brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie za pośrednictwem strony www.wapm.waw.pl. Szczegóły również na stronie internetowej naszej parafii.
 4. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszy nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingach przy domu parafialnym i przed Bazyliką. Także jutro po Mszach o godz. 11.00 i 18.00 będzie można poświęcić swoje pojazdy.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bogusław Chojnowski, l. 75 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy.
 2. Dziś po Mszach zbieramy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 3. Gminna Biblioteka w Teresinie wraz z Sołectwem Granice zapraszają na wydarzenie słowno-muzyczne. W programie dzieła Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego oraz Zygmunta Krasińskiego. Słowo – wspaniały i utalentowany aktor Jerzy Zelnik (kojarzony z rolą Ramzesa XIII w filmie „Faraon” Jerzego Kawalerowicza). Oprawa muzyczna – Maria Skarjut Silva. Zapraszamy w czwartek 21. lipca o godz. 18.00 do Sali widowiskowej w budynku Dworzec TO.Kultura. Wejście od strony fontanny. Wstęp wolny.
 4. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy Św. Maksymiliana będzie odprawiona Msza Św. w int. Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
 5. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę pod koniec wszystkich Mszy świętych będzie odmawiana modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszach nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingach przy domu parafialnym i przed Bazyliką.
 6. Ze smutkiem informujemy, że w czwartek w Niepokalanowie w wieku 99 lat zmarł o. Ignacy Rejch. W kapłaństwie 70 lat a w zakonie 78 lat. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Bazylice w środę o godz. 11.00.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności także: śp. Wanda Szwarczewska, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Benedykta, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w środę wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek święto św. Bonawentury, w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 2. Jutro przybędzie do nas XXIV pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości Narodu. O godz. 12.00 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszej Bazylice.
 3. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę bł. Marię Teresę Ledóchowską, w piątek św. Jana z Dukli, w sobotę św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
 2. Dziś nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich.
 4. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Z tej racji Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 5. Wystąpienie p. Anny Krogulskiej
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
  śp. Jan Koźlicki, l. 73 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00 i adoracji modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała.
 3. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy p. Annę Krogulską, która pod koniec wszystkich Mszy świętych opowiadać będzie o tajemnicach, jakie skrywa w sobie Całun Turyński.
 5. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Daniela Ołdakowska, l. 91 z Nowej Piasecznicy i śp. Jerzy Czuchara, l. 70 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
 3. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00 w tamtejszej kaplicy a dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
 5. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nasze Sanktuarium uczestniczyć będzie w Światowej Sztafecie Różańcowej o świętość kapłanów. Z tej racji w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i jedna część Różańca w intencji kapłanów.
 6. Również w piątek zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o godz. 20.00 a po niej na Apel Jasnogórski, po którym przed Najświętszym Sakramentem w łączności z wieloma parafiami Polski dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz wyznamy Jezusa Chrystusa Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Szczegóły na plakacie w gablocie i na internetowej stronie parafii.
 7. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy św. Maksymiliana będzie odprawiona Msza Św. w int. Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 8. Za tydzień w sobotę wieczorem i przez całą gościć będziemy Joannę Jurkiewicz, która podzieli się świadectwem spotkań z Janem Pawłem II podczas Rekolekcji Oazowych w Rzymie. Po Mszach Świętych będzie możliwość krótkiej rozmowy i nabycia książki „Zwiastunowi z Gór” z dedykacją autorki – jest to spisane świadectwo tamtych dni i spotkań.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 10. Promocja książki – o. Grzegorz Klimczyk

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
śp. Stanisław Sieradzki, l. 85 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 2. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00. Zapraszamy biel, asystę, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów.
 3. Na jutrzejszy piątek na terenie naszej archidiecezji została udzielona dyspensa od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.
 4. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, podczas którego będziemy modlić się o Dary Ducha Świętego oraz o pokój na świecie za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjątkowo w tym miesiącu Wieczór Uwielbienia będzie w piątek o godz. 20.00 w sali na górze domu parafialnego.
 5. Za tydzień w piątek 24 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o godz. 20.00 a po niej na Apel Jasnogórski, po którym przed Najświętszym Sakramentem dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz akt uznania Jezusa Chrystusem Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny.