1. Dzisiaj przypada 9. rocznica śmierci Ks. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, w środę – świętych Tymoteusza i Tytusa, w piątek – św. Tomasza z Akwinu.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Kowalska, l. 101 z Paprotni, śp. Tadeusz Walczak, l. 85 z Serok Parceli i śp. Władysława Kierzkowska, l. 86 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z przykrością informujemy, że zapowiadany koncert Mazowsza w Niepokalanowie musiał zostać odwołany. W oficjalnym komunikacie Zespołu czytamy:

„Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,
Z niepokojem przyjmujemy doniesienia ostatnich dni o wzmożonych zachorowaniach na covid 19. W obliczu szczytu kolejnej fali pandemii, mając na uwadze zdrowie Wasze, a także naszych artystów, jesteśmy zmuszeni, z żalem, odwołać najbliższe koncerty kolędowe w Grudziądzu (21 stycznia), Niepokalanowie (22 stycznia) oraz w Warszawie (23 stycznia).

Nie możemy się spotkać osobiście, ale mamy dla Was niespodziankę. W sobotę, 22 stycznia, o godz. 16.00 na profilu YouTube zespołu „Mazowsze” wyemitujemy spektakl „Betlejem Polskie”. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu zrekompensuje to możliwość udziału w koncercie „Mazowsza” na żywo.
Bądźcie z nami!”

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego, opata, w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek – św. Agnieszkę.
 2. Od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W piątek obchodzić będziemy Dzień Babci a w sobotę – Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 4. W najbliższą sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. Dzisiaj po wszystkich Mszach bracia klerycy będą rozprowadzać czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Adam Wieczorek, l. 80 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary złożone podczas wizyty zostaną przeznaczone na kontynuowanie prac modernizacyjnych wewnątrz kaplicy cmentarnej oraz w salach duszpasterskich domu parafialnego.
 3. Przez cały styczeń kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 4. W sobotę Mszą o 11.00 rozpocznie się spotkanie formacyjne kobiet „Świętość w zwyczajności”. W programie konferencja, warsztaty i modlitwa.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Braci z naszego seminarium w Łodzi, którzy promować będą kleryckie czasopismo „Nasze Życie”.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesław Michalak, l. 89 z Paprotni, śp. Artur Bieniek, l. 39 z Serok Wsi i śp. Robert Dylik, l. 53 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Najświętsze Imię Jezus.
 2. W czwartek 6. stycznia obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Tego dnia w parafii Szymanów odbędzie się X Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą świętą
  w kościele w Szymanowie o godz. 11.30.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci przez cały dzień, a o 18.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Z racji kolędy nie będzie Mszy w kaplicy w Budkach.
 4. Dnia stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem. Ofiary złożone podczas wizyty zostaną przeznaczone na kontynuowanie prac modernizacyjnych wewnątrz kaplicy cmentarnej oraz w salach duszpasterskich domu parafialnego. Osoby, które w tym roku wolałyby nie uczestniczyć w Kolędzie ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10.30-12.00.
 5. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Krejner, l. 87 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na piątek 31 grudnia 2021 osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Aby otrzymać dyspensę, należy:

 1. odmówić modlitwę w intencjach papieża Franciszka
 2. podjąć zadośćuczynienie w wybranej formie: wypełniając uczynki miłości lub przez ofiarowanie jałmużny
 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 2. Do jutra będzie można oglądać żywą szopkę ze zwierzętami, zaś szopka tradycyjna będzie do 2 lutego.
 3. W Sylwestra Mszą św. o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2021; po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Tego wieczoru odbędzie się również czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana, o godz. 22.00 w Bazylice medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem i Msza św. o godz. 23.15.
 4. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych niedzielny. Tego dnia też spotkanie „Oddaj się Maryi”. O godz. 11.00 w sali św. Bonawentury konferencja, świadectwo Marty Przybyły z fundacji Tota Tua, o godz. 13.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem pod przewodnictwem prowincjała o. Grzegorza Bartosika i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 10.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 6. Dnia stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy wzorem lat ubiegłych. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10.30-12.00. Msza święta transmitowana z błogosławieństwem domów dla tych osób będzie 2 lutego o godz. 18.00.
 7. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 8. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem.
 1. Jutro, w Niedzielę Świętej Rodziny podczas Mszy o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 będzie możliwość wzięcia udziału w obrzędzie odnowienia ślubowania małżeńskiego. Tego dnia nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 2. Żywą szopkę ze zwierzętami będzie można oglądać do poniedziałku włącznie, zaś szopka tradycyjna będzie do 2 lutego.
 3. Dnia stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy wzorem lat ubiegłych. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10.30-12.00.
 4. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 5. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem.
 6. W czasie Adwentu parafialna „Caritas” prowadziła zbiórkę darów dla osób potrzebujących z naszej parafii oraz przeprowadzona została zbiórka w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem niezwykłej hojności darczyńców. W imieniu wszystkich obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Życzenia

Wszystkim drogim Parafianom, Pielgrzymom i Sympatykom Niepokalanowa składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Niech Pan Jezus nowonarodzony wniesie w Wasze rodziny pokój, miłość i silną wiarę. Niech Święta Rodzina błogosławi Wam na czas wspólnego spotkania przy świątecznym stole.

Rekolekcje Adwentowe dobiegły do końca. Było to wyjątkowe przeżycie. I niech owoce tego czasu teraz dojrzewają i nabierają smaku. Pamiętajmy w modlitwie o rekolekcjoniście – ks. Tomaszu Kosteckim!

Zapraszamy do obejrzenia transmisji Mszy świętych z wszystkich trzech dni rekolekcyjnych:

dzień 1

dzień 2

dzień 3

Nowy rok otwiera przed nami nowy rozdział w historii naszego życia. Spoglądamy na ten czas z ciekawością a nierzadko z niepokojem, zwłaszcza wobec trudności, jakie ze sobą przyniosła pandemia koronawirusa. Być może ktoś w jej wyniku stracił osobę bliską, inny zdrowie czy pracę albo stabilność finansową. U niektórych wiara uległa zachwianiu a u innych wręcz przeciwnie – odnowieniu. Pragniemy wraz z wizytą w Waszym domu przynieść Wam, drodzy Bracia i Siostry, pokój od Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa! Niech Święta Rodzina będzie dla Was wzorem znoszenia trudności, szukania ratunku u Boga i dbania o szczere i mocne więzi rodzinne! Niech w tym wszystkim umacnia Was wstawiennictwo Niepokalanej i św. Józefa oraz Boże błogosławieństwo, którego z serca udzielamy.

W tym miejscu pragniemy również podziękować za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Będą one przeznaczone na kontynuowanie prac modernizacyjnych w kaplicy cmentarnej oraz w salach duszpasterskich domu parafialnego.