1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30. W niedziele różaniec w Bazylice o godz. 17.00, a w soboty o 17.30 w Kaplicy Św. Maksymiliana.
 3. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 połączone jest z drugim dniem Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu i zakończone będzie procesją wokół Bazyliki. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również 68. rocznica konsekracji naszej Bazyliki.
 5. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa i czuwanie modlitewne w Bazylice.
 7. Skauci Europy zapraszają na zbiórkę dziewcząt i chłopców w wieku 12-17 lat. Zbiórka odbędzie się w sobotę 08 października o 9.30 przy parafii w Niepokalanowie. Plakat ze szczegółami wywieszony jest w gablocie przy wejściu do bazyliki. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Mirosław Buczko, a po Mszach będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz misji franciszkańskich.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 10. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy przy furcie, informacji, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego
a Paulo, w środę św. Wacława, męczennika, w czwartek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima, w sobotę
św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
2. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież klas ósmych Szkół Podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich złoży deklaracje wyrażające ich chęć przystąpienia za dwa lata do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i kandydatów w domu parafialnym. Młodzież, która uczęszcza do innych szkół proszona jest o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii.
3. Również dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
4. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godz. 19.00.
W sobotę, 1 października, spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali
św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa. O 11.00 Msza święta
z zawierzeniem następnie nabożeństwo wynagradzające i możliwość ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Rafał Łukasz Pujsza z tematem św. Gemmy Galgani. Ks. Rafał wygłosi kazanie i konferencję o duchowej więzi św. Maksymiliana i mistyczki z Lukki. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
5. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00 w bazylice.
6. W czwartek wieczorem zakończy się peregrynacja Ikony św. Józefa po Topołowej. Zostanie ona dalej przekazana pierwszej rodzinie z Teresina Gaju. Pamiętajmy
w naszych codziennych modlitwach o domach, które nawiedza św. Józef
w wizerunku swojego przeczystego serca.
7. W sobotę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
1 października będzie ono połączone z modlitwą różańcową w kaplicy
św. Maksymiliana o godz. 17.30. Podobnie w niedzielę o godz. 17.00 w Bazylice.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
11. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Józefa z Kupertynu; we wtorek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
 2. W sobotę organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 5. Od jutra 19 września wznawia działalność świetlica parafialna dla dzieci, a w niej zajęcia z ceramiki, bajkoterapia, zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Zapraszamy dzieci od 5. roku życia. Świetlica czynna od poniedziałku do piątku od 14.30.
 6. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. s. Anna Kabulska, l. 67 z Serok Wsi oraz śp. Grzegorz Guzik l. 71 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, w sobotę Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka.
 2. We wtorek po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 3. W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 4. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym Ogólnopolskim Spotkaniu „Rycerstwo Niepokalanej u Stóp Krzyża”, które odbędzie się w sobotę w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich. W ramach spotkania m.in. koncert „Oratorium o Pokoju” zespołu „Miriam i Przyjaciele”. Szczegóły w gablocie.
 5. W sobotę 24 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 6. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 7. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek Święto Narodzenia NMP, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. We wrześniu rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00; spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00. W piątek o godz. 16.00 spotkanie Małych Rycerzy Niepokalanej, a o godz. 17.30 spotkanie scholi dziecięcej.
 4. Dnia 8 września zapraszamy na uroczyste otwarcie  procesu beatyfikacyjnego Brata Innocentego Marii Wójcika, który całe życie zakonne od 1935 do 1994 roku spędził w Niepokalanowie. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 11.00 w Bazylice pod przewodnictwem J.E. ks. Kazimierza kard. Nycza, Metropolity Warszawskiego. Bezpośrednio po Eucharystii będzie zaprzysiężenie Trybunału, a o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury film o Br. Innocentym. Około godz. 15.00 odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia udamy się na grób Brata, gdzie złożymy wieńce i odmówimy modlitwę za wstawiennictwem Sługi Bożego Br. Innocentego Marii.
 5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w 2023 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
 6. W sobotę 17 września odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 7. W sobotę 24 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
 8. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r., czyli gdy w Izraelu rozpocznie się wiosna, temperatury będą bardzo przyjemne, ziemia przez krótki czas się zazieleni i pokryje kwiatami. Na chwilę obecną nie ma potrzeby szczepień ani testów na COVID przy wjeździe do Izraela i jest dość prawdopodobne, że wówczas będą podobne zasady. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 9. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie zaprasza na Studia Podyplomowe z Mariologii oraz na Kurs Studium Mariologii od października bieżącego roku. Zapisy trwają do końca września. Szczegółowe informacje na stronie kolbianum.franciszkanie.pl
 10. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Kuczyńska, l. 91 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego.
2. W czwartek 1 września będziemy przeżywać 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz 4. rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji. W tym dniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana także w czwartek o godz. 8.00 w tamtejszej kaplicy.
3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.

4. W piątek 2 września odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku i o 14.00 świadectwo Małgorzaty Kotwicy „Bóg się o mnie upomniał”.

5. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 13.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony na ołtarzu polowym.
6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się za tydzień 4 września po Mszy świętej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
7. Dnia 14 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. W programie zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem, Msza św., Droga krzyżowa, Apel Jasnogórski. Koszt całkowity 90 zł. Szczegółowe informacje w gablocie.
8. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie zaprasza na Studia Podyplomowe z Mariologii oraz na Kurs Studium Mariologii od października bieżącego roku. Na Studia Podyplomowe Mariologii z licencjatem kanonicznym mogą zapisywać się osoby, które posiadają stopień magistra teologii. Studia Podyplomowe Mariologii skierowane są dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych z jakiejkolwiek dziedziny. Kurs Studium Mariologii adresowany jest dla osób w każdym wieku z wykształceniem minimum średnim. Brak egzaminów zaliczeniowych na koniec kursu. Zapisy trwają do końca września.
9. W poniedziałek przybył nowy duszpasterz naszej parafii – o. Bogdan Kwapisiewicz, który będzie posługiwał jako katecheta. Ojcu Bogdanowi życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej oraz obfitości łask płynących od Boga przez Niepokalaną i św. Maksymiliana.
10. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Sławomir Wargocki, l. 50 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Ludwika; w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej (tego dnia można spożywać pokarmy mięsne); w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
 2. W ramach Wielkiego Zawierzenia dzisiaj o 16.00 Msza św. z nauką, Różaniec i konferencja Patrycji Hurlak o Eucharystii. Jutro zakończenie – Różaniec o 17.15, Msza św. z nauką i druga część konferencji Patrycji Hurlak.
 3. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. W dniach 25-29 sierpnia w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Kiełczewska, l. 72 z Teresina, śp. Andrzej Wojciechowski, l. 67 z Serok Wsi oraz śp. Andrzej Cegliński, l. 62 z Kask. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jacka, w sobotę – św. Barnarda.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana. Początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie konferencja Grzegorza Kasjaniuka. O godz. 21.00 odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Zakończenie Mszą św. o 23.00.
 3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcie NMP – odpust parafialny. Na każdej Mszy św. zawierzenie Niepokalanej siebie i wszelkich spraw osobistych, rodzinnych i społecznych oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 10.00 na ołtarzu polowym konferencja i świadectwa zawierzenia Siemianowic Śląskich prezydenta Rafała Piech oraz dziennikarza Radiowego Grzegorza Kasjaniuka. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył Wikariusz naszego Zakonu z Rzymu, o. Jan Maciejowski. Po Mszy św. odbędzie się koncert patriotyczno-religijny „Mój Dom Polska”, zorganizowany przez Fundację Gwiazd z Żyrardowa. Artyści wykonają także kilka utworów przed i podczas Mszy św. o 11.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 odmówimy wyjątkowo przy Pomniku Smoleńskim z tyłu Bazyliki. Po Koronce zostaną odprawione Dróżki Matki Bożej wokół świątyni. W ramach Wielkiego Zawierzenia we wtorek wysłuchamy uczestników szturmu modlitewnego „Sztafeta Różańcowa 33”, w dniach 17-19 sierpnia rekolekcje różańcowe poprowadzi Wincenty Łaszewski. Codziennie o 17.15 różaniec, o 18.00 Msza św. z nauką i konferencja. W sobotę po Mszy św. o 11.00 wysłuchamy świadectwa uratowania małżeństwa Małgorzaty i Pascala.
 4. W Bazylice ponownie gości Ikona Przeczystego Serca Św. Józefa. Dotychczas odwiedziła ona rodziny w Ludwikowie, Serokach Wsi, Serokach Parceli, Budkach Piaseckich, Piasecznicy Starej i Piasecznicy Nowej. Od wtorku rozpoczyna się peregrynacja Ikony w Topołowej. Polecajmy opiece Św. Józefa sprawy naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.
 5. Informujemy parafian, że w czasie wakacji nastąpi zmiana duszpasterza w naszej parafii. Decyzją przełożonych Bartosz Maria Bogucki zostaje przeniesiony do klasztoru w Suwałkach. O. Bartoszowi dziękujemy za 3-letnią pracę wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach. Z tej racji zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za czas posługi o. Bartosza w naszej parafii.
 6. W dniach od 22 do 26 sierpnia w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 7. Zapraszamy do budynku przy OSP na domowe posiłki z kuchni klasztornej „U Braci”.
 8. (od 8.30 do 16.00) Dziękujemy p. Monice Grajewskiej, znanej wokalistce, za oprawę muzyczną dzisiejszej liturgii. Po Mszy św. przy wyjściu z Bazyliki można nabyć płyty z jej nagraniami.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek –
  św. Dominika, we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę – św. Wawrzyńca,
  w czwartek – św. Klary.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W sobotę po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 4. Od 6 do 22 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie Msza św. z nauką rekolekcyjną, Różaniec, konferencja i Zawierzenie Maryi kolejnych dziedzin życia. Dzisiaj naszym gościem jest ks. prof. Waldemara Linke, biblista, który na Mszy św. o 16.00 i konferencji po nabożeństwie o 17.00 podejmie temat Maryja – Królowa nieba. Od poniedziałku do środy będziemy gościć kustosza sanktuarium w Skrzatuszu
  Wacława Grądalskiego z rekolekcjami pasyjnymi, w czwartek i piątek naszym gościem będzie ks. Sławomir Kostrzewa. W sobotę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00 wysłuchamy świadectw członków Różańca Rodzin. Szczegóły na stronie internetowej i na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z Bazyliki. W nocy z 13 na 14 sierpnia obędzie się Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Bazylice, początek o 20.30, zakończenie mszą św. o 5.45. W niedzielę 14 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył
  ks. bp. Edward Kawa ze Lwowa. O 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana, początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi
  i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie będzie konferencja p. Grzegorza Kasjaniuka
  o objawieniach Maryi w Gietrzwałdzie. W niedzielę odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Początek o 21.00, zakończenie Mszą św. o 23.00.
 5. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, bułki, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
 6. Zostały ostatnie miejsca na Dni Skupienia dla kobiet w Niepokalanowie w dniach
  27-28.08.2022. W planie konferencje, adoracja, spowiedź, zawierzenie Maryi. Koszt 250 zł,
  w tym nocleg i posiłki. Szczegółowe informacje na stronie klasztoru oraz na Esencja Wsparcia Agnieszka Zarzecka na Facebooku.
 7. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mirosław Stychlerz, l. 64 z Granic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, we wtorek Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli, w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vienney’a, w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabrzmią dzwony w całej archidiecezji jako wyraz hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. Pamiętajmy o bohaterach w naszych modlitwach.
 3. We wtorek można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego i odmówienie „Ojcze nasz” oraz „Wierzę”. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy w I piątek września.
 5. W piątek przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 200 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w piątek od godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma. W sobotę zaś przybędzie do nas Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna w liczbie ok. 2000 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w sobotę od godz. 6.00 w domu pielgrzyma, tam również można przynosić napoje, ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność
  i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 6. W piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00
  w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę wyjątkowo spotkanie „Oddaj się Maryi” odbędzie się
  w Bazylice, o 10.00 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. Po nim możliwość ciepłego posiłku i o 14.00 konferencja. Msza św. przyjęta na godzinę 10.00 będzie odprawiona na ołtarzu polowym. W dniach 6-22 sierpnia odbędzie się po raz szósty Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie w programie Różaniec z rozważaniami, Msza św. z nauką rekolekcyjną, świadectwa i konferencje. Każdego dnia będziemy zawierzać Niepokalanej kolejne dziedziny naszego życia. Szczegółowy program na stronie internetowej klasztoru i na ulotkach na stoliku przy wyjściu z Bazyliki.
 7. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej podczas Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie drogą internetową. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 8. W przeddzień sierpnia, miesiąca trzeźwości, pragniemy przypomnieć budzące trwogę dane statystyczne Światowej Organizacji Zdrowia z 2019 roku, które wskazują, że w populacji powyżej 15. roku życia na głowę każdego Polaka przypadało prawie 12 litrów czystego spirytusu. A już
  8 litrów uznaje się za poziom progowy dla postępującej degradacji narodu. W związku z tym zachęcamy do podjęcia w sierpniu nie tylko abstynencji, ale i dodatkowych osobistych modlitw
  i umartwień w intencji uwolnienia naszej Ojczyzny od ducha alkoholizmu.
 9. Świadectwo p. Romana Zięby.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Borkowicz, l. 76 z Teresina oraz śp. Ryszard Łasica, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…