1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Bonawentury, we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel, w czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w piątek wspomnienie bł. Męczenników Achillesa Puchały i Hermana Stępnia, patronów Domu Parafialnego.
 2. Dzisiaj po wszystkich Mszach zbieramy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia. Puszki znajdują się na balaskach. Za hojność serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. W sobotę o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy
  św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Świętej Wody, Augustowa, Wilna i Studzienicznej na Różaniec na wodzie w dniach 12-15.08.2024 r. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Program szczegółowy i kontakt w gablocie przy Bazylice i na tablicy przy bramie.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp.  Marianna Pomarańska, l. 87 z Teresina oraz śp. Halina Pytka, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, we wtorek wspomnienie świętych Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Weroniki Giuliani, w czwartek Święto św. Benedykta, w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z pielgrzymami „Krzyża Japonii”, którzy opowiedzą o swoim doświadczeniu pielgrzymowania przez Kraj Kwitnącej Wiśni. Na pierwszych uczestników spotkania będzie czekało sushi i japońska herbata „macza”.
 3. Dziś nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się O Pokój w Polsce i na świecie oraz w intencjach osób zaangażowanych w dzieło wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Maryi Królowej Pokoju.
 5. W dniach 11 – 15 lipca w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych Max Festiwal. Zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów i wszystkich do 35. roku życia. Temat tegorocznego Max Festiwalu brzmi: SŁUCHAM, MYŚLĘ, WIERZĘ. W programie są m. in. modlitwa, spotkania z gośćmi, koncerty, zabawa i czas na osobistą rozmowę z kapłanami, o sprawach, które są dla ciebie ważne. Informacje na temat spotkania i zgłoszenia można znaleźć na stronie: maxfestiwal.pl
 6. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna oraz czuwanie modlitewne w Bazylice. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed Domu Parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków. Szczegóły na stronie internetowej pl.
 7. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. Promocja Rycerza Niepokalanej
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Krystyna Pietruszewska, l. 76 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. Pragniemy poinformować, że decyzją Kapituły Prowincjalnej nastąpiła zmiana na urzędzie gwardiana Niepokalanowa. Dotychczasowy gwardian o. Mariusz Słowik został wybrany gwardianem i proboszczem w Łodzi Dąbrowie, a od ubiegłego tygodnia urząd gwardiana objął dotychczasowy Redaktor Rycerza Niepokalanej – o. Piotr Szczepański. Na początku sierpnia nastąpi również zmiana proboszcza parafii Niepokalanów: nowym proboszczem zostanie o. Andrzej Sąsiadek a o. Mariusz Książek obejmie urząd proboszcza i gwardiana w Zamościu.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę Święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 3. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Kolejna taka modlitwa dopiero w ostatnią niedzielę września.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św.
  i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. W piątek o 19.00 w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. W programie adoracja z modlitwą różańcową a o godz. 21.10 Msza św. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja oraz świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. O 14.00 o. Waldemar Linke, biblista, wygłosi konferencję pt. Bóg żyjący źródłem życia człowieka. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę w Domu Parafialnym odbędą się Warsztaty z dobrej komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Poprowadzi je  mgr Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz Facebooku.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z pielgrzymami „Krzyża Japonii”, którzy opowiedzą o swoim doświadczeniu pielgrzymowania przez Kraj Kwitnącej Wiśni. Na pierwszych uczestników spotkania będzie czekało sushi i japońska herbata „macza”.
 8. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00-10.00 a we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16.45-17.45.
 9. Ołtarz św. Maksymiliana zgodnie z zapowiedziami będzie wzbogacony o mozaikę Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa. Wykonawca mozaiki wciąż ciężko choruje, dlatego kontynuację prac nad nią zlecił artystom we Włoszech. Z tego też względu koszt wykonania mozaiki znacznie wzrasta, a zakończenie prac planowane jest na listopad obecnego roku. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel i będziemy wdzięczni za dalsza pomoc. Ufamy, że mozaika przyczyni się do  rozwoju kultu Błogosławionych z naszego klasztoru.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą
  z modlitwą o uzdrowienie
  .
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów Wielkopolski w dniach 20-21 lipca. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
 5. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody
  i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Trzciński, l. 70 z Serok Parceli i śp. Konrad Walczak, l. 35 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej
  w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00
  w tamtejszej kaplicy a dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia będzie sprawowana w piątek
  o godz. 8.00
  w Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
 3. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystości związane z 33. rocznicą powstania Radia Maryja w dniu 14 lipca 2024 r. Szczegóły i kontakt w programie, który znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Bazylice i przed bramą.
 4. Zapraszamy także na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Wielkopolski w dniach 20-21 lipca. Więcej informacji można uzyskać
  w zakrystii.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Ciura l. 89 z Teresina, śp. Kazimiera Latosińska l. 97 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, w środę wspomnienie błogosławionych Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego, zakonników oraz 101 towarzyszy męczenników, we czwartek Święto św. Antoniego z Padwy, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, w sobotę wspomnienie bł. Jolanty.
 2. W czwartek nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 będzie połączone
  z nabożeństwem fatimskim wokół Bazyliki.
 3. W piątek o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Teresinie przy stadionie Al. XX-lecia 32c odbędzie się spotkanie z p. Marią Król-Fijewską, mieszkanką Teresina, psychologiem i terapeutką, autorką powieści historyczno-obyczajowej pt. „Pan Henryk – mężczyzna z Warszawy”.
 4. W sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy
  św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kierzkowski, l. 75 z Granic, śp. Marek Kraszewski, l. 64 z Teresina, śp. Janusz Haber, l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Dziś w archidiecezji warszawskiej obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po wszystkich Mszach Świętych zbierana będzie do puszek ofiara na Świątynię Opatrzności Bożej. Puszki znajdują się na balaskach.
 3. Z racji I niedzieli miesiąca i Oktawy Bożego Ciała nabożeństwo dzisiaj o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Michała Janochy sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w Bazylice. Polecamy ich naszej modlitwie.
 5. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 6. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. Promocja Rycerza Niepokalanej
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Zyzek, l. 77 z Teresina, śp. Stanisław Bogucki, l. 70 z Ludwikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy ks. Krzysztofa Białowąsa z dykasterii do spraw świętych z Watykanu, który podczas wszystkich Mszy Świętych będzie głosił kazania i prosił o dalszą pomoc finansową dla Polaków mieszkających na terenie Ukrainy.

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego; w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie następującymi ulicami Paprotni: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Krąg Małżeństw MI IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.30 przed Bazyliką. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00.
 5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św. W sobotę odbędzie się potkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Maryi oraz świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające. O 14.00 konferencja doktora nauk medycznych Tadeusza Wasilewskiego pt. Droga do etycznego leczenia niepłodności, w której ukaże skuteczność metody naprotechnologii. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. Od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane o godz. 17.00, w tygodniu po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 7. Trzeciego maja zbieraliśmy ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku powodzi w Iranie. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy zbiorniki na wodę pitną. Na stronie internetowej parafii można obejrzeć zdjęcia, które wysłali dla nas Irańczycy, na których widnieją napisy z wyrazami wdzięczności dla naszej parafii. W imieniu wszystkich obdarowanych jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

Trzeciego maja zbieraliśmy ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku powodzi w Iranie. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy zbiorniki na wodę pitną. Obdarowani powodzianie wysłali nam w tym tygodniu zdjęcia, na których widnieją napisy z wyrazami wdzięczności dla naszej parafii. W imieniu wszystkich obdarowanych jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dar serca!

Tłumaczenie na język polski irańskiego wpisu ze strony https://mojepishro.net/?p=9984 :
W ciągu ostatnich trzech miesięcy zakupiono i rozdano ponad 190 zbiorników na wodę o pojemności 500 litrów dzięki darowiznom finansowym naszych drogich rodaków i drogich Polaków, z czego 160 należało do polskich przyjaciół fundacje „Moje Pishro”.
Należy wspomnieć, że datki pieniężne od bliskich Polaków zostały nam przesłane za pośrednictwem Szanownego Pana Vahid Tahery Prezes Polsko Iranski Izby Gospodarczej w Polsce, aby docenić i odnowić pamięć o pełnym miłości zachowaniu Irańczyków wobec polskich imigrantów w czasie II wojny światowej.
Ale jaka była historia polskich imigrantów?
Podczas II wojny światowej Iran znajdował się w trudnych warunkach gospodarczych po atakach brytyjskich i sowieckich.
Związek Radziecki zakazał transferu ryżu do środkowych i południowych regionów Iranu, co spowodowało niedobory żywności, głód i zwiększoną inflację.
Alianci przejęli kontrolę nad ogólnokrajowymi kolejami Iranu i resztą obiektów transportowych, a nawet przemysłem wytwórczym i zasobami .
Pomimo tych problemów oraz chaosu polityczno-gospodarczego spowodowanego okupacją kraju, Iran przyjął polskich uchodźców, a rząd ułatwił im wjazd do kraju i zapewnił im udogodnienia.
Powstały polskie szkoły, instytucje kulturalne i oświatowe, sklepy, piekarnie i prasa, aby Polacy nie czuli się wyobcowani.
W liście do gubernatora Chorasanu Minister  RP „Karol Bader” tak wspomina gościnność Irańczyków: „Dobroczynne intencje Waszej Ekscelencji wobec moich rodaków, polskich imigrantów, wywarły na mnie głębokie wrażenie. Według raportów, które do mnie dotarły, Wasza Ekscelencja łaskawie podarował dzieciom dużą rezydencję. Zostawiliście pod opieką polskie sieroty. Z głębi serca dziękuję za dobroczynne i altruistyczne miłosierdzie i zapewniam, że Polacy zawsze będą Wam wdzięczni.”
We fragmencie listu przedstawicieli polskich uchodźców do rządu irańskiego napisano co następuje: „…tego rodzaju gościnność i przyjęcie, a także wszelkie działania i uwagi, jakie okazywali rodzice kraj i armia Iranu, nigdy nie zostaną wymazane z pamięci narodu polskiego. Każdy z nas, kto mieszkał w Twojej ojczyźnie, zachowa z niej najlepsze wspomnienia. Nie tylko opuszczamy Iran z sercem pełnym wdzięczności, ale także ofiarowujemy nasze najszczersze modlitwy o dobrobyt i postęp waszego kraju oraz narodu irańskiego…”
Po tych wszystkich latach nasze zachowanie pozostało w pamięci historycznej narodu polskiego, a teraz należy podziękować narodowi Polskiemu za pomoc mieszkańcom Sistan i Beludżystanu w zapewnieniu zbiorników wodnych.
Większość zbiorników na wodę, które na tym etapie rozdystrybuowano w regionie Sistan, zakupiono dzięki pomocy Polaków.
Świat jest piękniejszy pod tym względem, gdy głęboko wierzymy: ze wszyscy  jesteśmy członkami jednego ciała…”
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert maryjny „Do Serca Twego” Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego.
 4. W sobotę w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 19.00 na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W maju przez ostatnie dwie soboty kolejne soboty wynagradzaliśmy Bogu za grzechy rodziców przeciwko życiu. W najbliższą sobotę będziemy przepraszać za winę wszystkich innych osób odpowiedzialnych za zabijanie nienarodzonych w naszym kraju. W tym dniu w sali św. Bonawentury zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Miało nie żyć” poruszający sprawę aborcji w polskich szpitalach.
 7. W Uroczystość Bożego Ciała 30 maja procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Krąg Małżeństw MI  IV:
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marianna Zdanowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…