1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Msze święte z nauką rekolekcyjną w Bazylice o godz. 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich o godz. 16.00. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci. Przejdziemy następującymi ulicami: o. M. Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą, Cmentarną, o. M. Kolbego. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o 19.00.
 4. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem, następnie nabożeństwo wynagradzające i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Marek Dziewiecki, który na Mszy św. o 11.00 wygłosi kazanie i o 14.00 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Jak wychodzić z kryzysu? Osiem warunków.
 5. W sobotę o godz. 15.30 w Bazylice gościć będziemy Zespół Mazowsze, który wykona „Requiem” Mozarta oraz pieśni pasyjne. Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnej medytacji nad Męką Pańską.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Tego dnia zapraszamy na kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Odbędzie się on przed Bazyliką w godzinach 9.30-14.00. Dla każdego przeznaczona będzie słodka niespodzianka.
 7. W niedzielę siostry niepokalanki i parafia Szymanów organizują marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o 10.00 w Szymanowie a zakończenie przy pomniku Papieża w Niepokalanowie ok. godz. 12.00.
 8. W niedzielę 2 kwietnia o godz. 20.30 w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy do Bazyliki na Wieczór Papieski. W programie: fragmenty nagrań przemówień papieskich, różaniec przebłagalny za oszczerstwa wobec św. Jana Pawła II, apel jasnogórski pod pomnikiem Papieża. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 9. W dniach 21-23 kwietnia w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapraszamy na niego osoby przeżywające duchową pustkę, osoby pragnące doświadczyć czegoś więcej w swojej wierze, osoby chcące doświadczyć realnej obecności Boga w ich życiu. Przed Bazyliką znajdują się przedstawiciele wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, którzy rozdają ulotki z informacją nt. sposobu zapisu na te weekendowe rekolekcje.
 10. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 11. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny w cenie 18 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na działalność charytatywną naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 12. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, a w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Do duchowej adopcji będzie można przystąpić w sobotę podczas Mszy o godz. 11.00 i 18.00. Pod chórem znajdują się foldery dla osób chcących podjąć się tego dzieła.
 2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej
  w Paprotni
  . Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
 4. W piątek 24 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta
  z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
 5. W sobotę odbędzie się ostatnie nabożeństwo pokutne za grzechy przeciwko życiu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji całkowitego zaprzestania aborcji i innych grzechów przeciwko życiu w Polsce i na świecie. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem modlitwy pokutne za grzechy aborcji.
 6. Także w sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dr Radosław Kacprzak. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
 8. Za tydzień zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.
 9. W sobotę 1 kwietnia o godz. 15.30 w Bazylice gościć będziemy Zespół Mazowsze, który wykona „Requiem” Mozarta oraz pieśni pasyjne. Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnej medytacji nad Męką Pańską.
 10. Trwa cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Są one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętej
  o godz. 10.00.
 11. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 12. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny w cenie
  18 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na działalność charytatywną naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Zdanowski, l. 65 z Granic, śp. Janina Okurowska, l. 58 z Serok Wsi, śp. Marianna Leszczyńska, l. 100 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 2. Rozpoczyna się seria rekolekcji dla szkół podstawowych naszej parafii. Od jutra rekolekcje w szkole podstawowej w Budkach Piaseckich a od środy – w Teresinie.
 3. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana sprawowana będzie Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. Zapraszamy dziewczęta na spotkanie Bieli, które odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 12.00 w Domu Parafialnym.
 5. W sobotę odbędzie się kolejne nabożeństwo pokutne za grzechy przeciwko życiu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji wynagrodzenia za grzechy mężczyzn. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona specjalna modlitwa ojca o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji.
 6. W sobotę odbędzie się spotkanie formacji kobiet „Świętość w zwyczajności” nt. zasad rozeznawania duchowego. Równolegle będzie spotkanie dla mężczyzn nt. języka, którym się posługujemy. Początek o godz. 9.40 w Domu rekolekcyjnym, o 11.00 Msza św. w intencji kobiet i mężczyzn i warsztaty.
 7. W piątek 23 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
 8. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Są one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętej o godz. 10.00.
 9. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 11. Pracownia artystyczna jest w trakcie wykonywania mozaiki przedstawiającej błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa, która zostanie umieszczona w naszej Bazylice przy ołtarzu św. Maksymiliana. Ze względu na problemy zdrowotne wykonawcy nastąpi to dopiero we wrześniu bieżącego roku. Za wszystkie ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. (czytać od Mszy o godz. 8.30) Zachęcamy do odpisania 1,5% podatku dla wsparcia naszej Parafianki Malwiny Budnik, zmagającej się od lat ze skutkami operacji guza mózgu. Szansą na poprawę jej zdrowia jest kosztowne i nierefundowane przez NFZ leczenie i rehabilitacja. Przed Bazyliką stoją harcerze, którzy po Mszach rozdają foldery ze szczegółami sposobu udzielenia wsparcia.
 13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

OŚWIADCZENIE

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI

METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY

 

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.

W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła. Nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny. Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski już raz podkreślili (18 listopada 2022 roku), że medialny atak na kard. Karola Wojtyłę, a następnie Papieża Polaka i jego pontyfikat ma swoje głębsze przyczyny.

Chciałbym w tym miejscu wyrazić moje serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bronią dziedzictwa i osoby św. Jana Pawła II, który m.in. przyczynił się do wyzwolenia Polski i innych państw spod sowieckiego komunizmu.

To właśnie poczynając od decyzji Jana Pawła II, Kościół podjął zdecydowany wysiłek powołania struktur i opracowania jednoznacznych procedur, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, należycie ukarać winnych przestępstw seksualnych, a przede wszystkim wspomóc osoby skrzywdzone. Wydając dokument Sacramentorum sanctitatis tutela dla całego Kościoła, który uznaje krzywdę wyrządzoną dziecku w sferze seksualnej za jedno z najcięższych przestępstw, Jan Paweł II zobowiązał wszystkie episkopaty świata do wprowadzenia szczegółowych norm postępowania w takich przypadkach. Była to decyzja ze wszech miar bezprecedensowa i przełomowa.

Obrona świętości i wielkości Jana Pawła II nie oznacza, oczywiście, twierdzenia, że nie mógł on popełniać błędów. Bycie pasterzem Kościoła w czasach podziału Europy na Zachód i blok sowiecki oznaczało konieczność mierzenia się z niełatwymi wyzwaniami. Trzeba też być świadomym tego, że w tamtym okresie obowiązywały, nie tylko w Polsce, inne niż dzisiaj prawa, inna była świadomość społeczna i zwyczajowe sposoby rozwiązywania problemów.

Wzywam zatem wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża.

 

Warszawa, 9 marca 2023 roku

 

Abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 3. W sobotę odbędzie się pierwsze z trzech nabożeństw pokutnych za grzechy przeciwko życiu. W tej intencji będziemy się modlić na Mszy św. o 11.00 a następnie przed Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona specjalna modlitwa matki o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji.
 4. W sobotę też odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwanie o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w bazylice w niedzielę o 5.45.
 5. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Są one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętej o godz. 10.00.
 6. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Ewa Wiśniewska, l. 84 z Ludwikowa i śp. Eugenia Brzezińska, l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …
 1. Zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie dziś o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii w sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Michał Chaciński, w niedziele o godz. 17.00.
 5. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętej o godz. 10.00.
 6. Jutro rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje dla Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tym czasie w intencji młodzieży.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Droga krzyżowa, po której udzielana będzie Komunia Św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 8. W sobotę o godz. 19.30 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież, a w sposób szczególny tych, którzy mają problemy ze spowiedzią, dawno nie korzystali z tego sakramentu lub potrzebują duchowej rozmowy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 10. Również w niedzielę o godz. 15.00 rozpoczynamy w domu parafialnym kolejny cykl katechez przedmałżeńskch. Pary, które chcą wziąć udział, mogą zapisać się mailowo. Adres znajduje się na stronie internetowej parafii.
 11. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Robert Krawczyk, l. 45 z Serok Parceli, śp. Zofia Stępniak, l. 68 z Teresina i śp. Halina Kozera, l. 86 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Budkach Piaseckich Msza św. wyjątkowo o godz. 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze święte o godz. 6.00 połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, rozpoczniemy je w najbliższy czwartek.
2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Michał Chaciński, w niedziele o godz. 17.00.
3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, po niej odbędzie się modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
4. W ubiegłym tygodniu była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji, zebraliśmy 13927,32 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata”. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętych o godz. 10.00.
6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
7. Informujemy, że zmarła śp. Zofia Stępniak z Teresina, mama naszego współbrata o. Piotra Stępniaka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 lutego o godz. 13:00 w bazylice.

 1. W tym tygodniu w liturgii we wtorek obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 2. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.
 3. Z okazji rocznicy aresztowania św. o. Maksymiliana w najbliższy piątek 17 lutego o godz. 11.00 w Bazylice sprawowana będzie Msza święta, a po niej nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana. O godz. 12.00 w Sali św. Bonawentury wręczona zostanie tegoroczna ,,Nagroda im. św. Maksymiliana’’ a także wystawione misterium „I otrze łzę Bóg z ich oczu…’’. Serdecznie zapraszamy.
 4. W dniach 17 – 19 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
 5. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana sprawowana będzie Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 6. Także w sobotę zapraszamy na spotkania formacyjne Świętość w zwyczajności dla kobiet nt. Depresji duchowej. Równocześnie od soboty odbywać się będą spotkania dla mężczyzn w drugiej sali nt. Serca mężczyzny, prowadzone przez ekipę męską. Wspólna Msza św. o godz. 11.00. Początek o 9.40 w domu rekolekcyjnym.
 7. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętych o godz. 10.00.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Sławomir Trzos, l. 58 z Serok Parceli i śp. Marianna Kwiatkowska, l. 88 z Ludwikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, we wtorek św. Koletę, w piątek św. Scholastykę.
 2. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 3. W sobotę odbędzie się  Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 4. Także w sobotę w domu parafialnym o godz. 19:30 kolejny Wieczór Uwielbienia, którego tematyką będzie tym razem doświadczenie Bożej Miłości. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wspólnej modlitwy.
 5. W dniach 17 – 19 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
 6. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2773 domy (78%); 553 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (20%), zaś 54 domy nie życzyło sobie obecności kapłana (2%). Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
 7. W czwartek zapraszamy dzieci na bal karnawałowy do domu parafialnego na godz. 17:30.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Włodzimierz Stępień, l. 57, z Teresina, śp. Andrzej Wróblewski, l. 82
  z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki na wspólne kolędowanie. Wystąpi nasza parafialna dziecięca schola „Słoneczka Niepokalanej” pod kierunkiem s. Kasjany Konkolewskiej i p. Anny Śniadoch oraz Chór Kameralny Bazyliki w Niepokalanowie. Dyryguje p. Paweł Ambroziak.
 3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. W środę zakończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które nie mogły gościć kapłana w swoim domu, a chciałyby go podjąć w terminie dodatkowym, prosimy o telefoniczne lub mejlowe zgłoszenie się w kancelarii parafialnej najpóźniej do środy. Udamy się do tych rodzin w sobotę od godz. 10.00.
 5. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. W Budkach Piaseckich Msza o godz. 19.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. Podczas Mszy o godz. 00 odnowienie ślubów zakonnych. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu kancelaria czynna jedynie do środy w godz. 9.00-10.30.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 8. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o 19.00.
 9. W sobotę Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość ciepłego posiłku. Gościem specjalnym będzie misjonarka świecka, Anna Krogulska, która o 14.00 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Całun Turyński – nieznana historia. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 10. Za tydzień po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 11. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marianna Bytniewska, l. 77 z Granic i śp. Jan Łukasiak, l. 71 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie
  św. Franciszka Salezego, w środę święto Nawrócenia św. Pawła, w czwartek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 2. Jutro przypada 10. rocznica śmierci Ks. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.
 3. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 4. Zapraszamy do naszej bazyliki na wspólne kolędowanie. Koncert odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 17.00. Wystąpi nasza parafialna dziecięca schola „Słoneczka Niepokalanej” pod kierunkiem s. Kasjany Konkolewskiej i p. Anny Śniadoch oraz Chór Kameralny Bazyliki
  w Niepokalanowie. Dyryguje p. Paweł Ambroziak.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą
  o uzdrowienie
  duszy i ciała.
 6. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 7. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Grzegorz Pietrusiewicz, l. 64 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…