1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00 i adoracji modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała.
 3. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy p. Annę Krogulską, która pod koniec wszystkich Mszy świętych opowiadać będzie o tajemnicach, jakie skrywa w sobie Całun Turyński.
 5. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Daniela Ołdakowska, l. 91 z Nowej Piasecznicy i śp. Jerzy Czuchara, l. 70 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
 3. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00 w tamtejszej kaplicy a dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
 5. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nasze Sanktuarium uczestniczyć będzie w Światowej Sztafecie Różańcowej o świętość kapłanów. Z tej racji w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i jedna część Różańca w intencji kapłanów.
 6. Również w piątek zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o godz. 20.00 a po niej na Apel Jasnogórski, po którym przed Najświętszym Sakramentem w łączności z wieloma parafiami Polski dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz wyznamy Jezusa Chrystusa Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Szczegóły na plakacie w gablocie i na internetowej stronie parafii.
 7. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy św. Maksymiliana będzie odprawiona Msza Św. w int. Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 8. Za tydzień w sobotę wieczorem i przez całą gościć będziemy Joannę Jurkiewicz, która podzieli się świadectwem spotkań z Janem Pawłem II podczas Rekolekcji Oazowych w Rzymie. Po Mszach Świętych będzie możliwość krótkiej rozmowy i nabycia książki „Zwiastunowi z Gór” z dedykacją autorki – jest to spisane świadectwo tamtych dni i spotkań.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 10. Promocja książki – o. Grzegorz Klimczyk

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
śp. Stanisław Sieradzki, l. 85 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z procesji Bożego Ciała – tym razem trasa wiodła przez Paprotnię.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 2. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00. Zapraszamy biel, asystę, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów.
 3. Na jutrzejszy piątek na terenie naszej archidiecezji została udzielona dyspensa od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.
 4. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, podczas którego będziemy modlić się o Dary Ducha Świętego oraz o pokój na świecie za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjątkowo w tym miesiącu Wieczór Uwielbienia będzie w piątek o godz. 20.00 w sali na górze domu parafialnego.
 5. Za tydzień w piątek 24 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o godz. 20.00 a po niej na Apel Jasnogórski, po którym przed Najświętszym Sakramentem dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz akt uznania Jezusa Chrystusem Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny.
 1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Najświętszej Trójcy i tym samym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego
  z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w środę bł. Jolantę, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 3. Jutro nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 będzie połączone z nabożeństwem fatimskim wokół Bazyliki.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi oraz Sołectwa Paprotnia
  i Teresin Gaj II: Koło Przyjaciół Radia Maryja, Duszpasterstwo Małżeństw oraz Sołectwa Granice i Granice Osiedle III: Odnowa w Duchu Świętym i Sołectwo Topołowa IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Biel procesyjna spotyka się we wtorek o godz. 17.00 w salce przy kaplicy adoracji. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.00 przed Bazyliką. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00.
 5. Na najbliższy piątek została udzielona dyspensa.
 6. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, podczas którego będziemy modlić się o Dary Ducha Świętego oraz o pokój na świecie za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjątkowo w tym miesiącu Wieczór Uwielbienia będzie w piątek 17 czerwca o godz. 20.00 w sali na górze domu parafialnego.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Danuta Kozłowska l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie
  św. Barnaby.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki. Z racji
  I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. Dziś po wszystkich Mszach można do puszki złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Nabożeństwa Czerwcowe sprawowane są w niedziele o godz. 17.00,
  w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy
  św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 4. W sobotę w Bazylice od godz. 20.30 odbędzie się czuwanie modlitewne
  i pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o godz. 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon
  w gablocie. Msza św. na zakończenie o godz. 5.45 w Bazylice.
 5. W Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi oraz Sołectwa Paprotnia i Teresin Gaj II: Koło Przyjaciół Radia Maryja, Duszpasterstwo Małżeństw oraz Sołectwa Granice i Granice Osiedle III: Odnowa w Duchu Świętym i Sołectwo Topołowa IV: Klasztor
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. W sobotę przypada 34. roczn. konsekracji Pasterza naszej Archidiecezji Ks. Kard. Kazimierza Nycza.
 2. Zapraszamy dziś o godz. 19.00 na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem. Na koniec kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa wszystkim obecnym.
 3. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
 4. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej na godzinna adoracja w intencji powołań.
  W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. W piątek od godz. 19.00 w Kaplicy św. Maksymiliana czuwanie modlitewne.
  W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O godz. 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. W tym dniu będziemy gościć jubilatów 50-lecia kapłaństwa oraz Prowincjała o. Grzegorza Bartosika i nasze Wyższe Seminarium Duchowne
  z Łodzi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku i o godz. 14.00 konferencja Ewy Liegman pt.: „Przyjęcie daru życia, towarzyszenie w odchodzeniu”.
 7. Od zeszłego piątku trwamy w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego wieczorne czuwanie będzie miało formę modlitwy różańcowej: rozpoczęcie
  o godz. 21.00 a zakończenie Mszą o północy.
 8. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca
  w dolnym kościele. Prosimy, by jak najliczniej przybyć. Tego dnia obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia i zbierana będzie ofiara do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.  Hanna Kuśmider, 69 l. z Teresina i śp. Jerzy Wiśniewski, l. 53 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu, we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri, w sobotę wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 2. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Rafała Markowskiego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w dolnym kościele. Polecamy ich naszej modlitwie.
 3. W czwartek przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy wielu łask Bożych i szczególnej opieki Maryi Niepokalanej.
 4. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 5. W sobotę odbędzie się Dzień Skupienia dla sióstr zakonnych, osób duchownych i świeckich, które prowadzi o. Korbinian Brandmaier z Austrii. W programie: o godz. 9.30 adoracja w kaplicy św. Maksymiliana, o godz. 10.15 i 11.45 dwie konferencje: o godz. 15.00 Koronka i o godz. 16.00 Msza św. Do udziału w tym dniu zapraszamy siostry zakonne i osoby świeckie.
 6. W sobotę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rycerzy Niepokalanej.
 7. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.  Andrzej Przygoda, l. 78 z Paprotni, śp. Halina Rożek, l. 93 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Paschalisa Baylona, w środę św. Feliksa z Cantalice, w czwartek bł. Elżbietę Różę Czacką, w piątek św. Bernardyna ze Sieny. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 2. Przy bocznym ołtarzu ponownie widzimy Ikonę Przeczystego Serca Św. Józefa, która od października peregrynuje po domach parafii. Dotychczas odwiedziła mieszkańców Ludwikowa, Serok Wsi i Serok Parceli. Dzisiaj wieczorem przyjmą Św. Józefa pod swój dach mieszkańcy Budek Piaseckich. Niech ten niezwykły czas wizyty Opiekuna Świętej Rodziny napełnia nasze rodziny Bożym pokojem i błogosławieństwem.
 3. Dziś o godz. 16.00 w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Orzechowskim poświęcone książce „Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny„. Jest to pierwsza publikacja Radia Niepokalanów, która powstała na prośbę Słuchaczy, zainteresowanych audycją o tej samej nazwie. Znajdziemy w niej historie związane z Niepokalanowem i św. Maksymilianem, ale także propozycje lokalnych historycznych wypraw w okolice Sochaczewa, Młodzieszyna czy Teresina. Na spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem i nabyć książkę. Wydarzenie ma charakter otwarty.
 4. W sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. W sobotę spotkanie formacyjne dla kobiet rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św., po niej konferencja i warsztaty o tym, jak pozbyć się lęków. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystości rocznicowe Radia Maryja i do sanktuarium w Gidlach w dniu 10 lipca. Szczegóły i kontakt są umieszczone w gablocie.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp.  Marek Czopek, l. 59 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Głównego Patrona Polski, w czwartek Wspomnienie św. Leopolda Mandicia, w sobotę Święto św. Macieja, Apostoła.
 2. W piątek 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim
  i litanią loretańską.
 3. W piątek rozpoczynamy w Bazylice cykl Nabożeństw Fatimskich z modlitwą różańcową i procesją. Zapraszamy na to nabożeństwo na godz. 20.30. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję.
 4. W sobotę w Bazylice od godz. 20.30 do 7.00 odbędzie się czuwanie modlitewne
  i pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o godz. 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon w gablocie. Msza św. wspólna na zakończenie o godz. 5.45 w Bazylice. W sobotę 14 maja zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia – tym razem w duchu słów św. Maksymiliana: ,,Muszę być świętym i to jak największym”. Początek modlitwy w sali Domu Parafialnego o godz. 19.30.
 5. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas czwartych podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
 6. W niedzielę o godz. 00 nasi Współbracia z Prowincji Warszawskiej, którzy
  w sobotę w Łodzi przyjmą święcenia kapłańskie, będą sprawować Mszę prymicyjną
  w Bazylice. Po Mszy świętej ojcowie neoprezbiterzy udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. W niedzielę o godz. 16.00 w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie autorskie
  z Markiem Orzechowskim poświęcone książce „Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny„. To pierwsza publikacja Radia Niepokalanów, która powstała na prośbę Słuchaczy, zainteresowanych audycją o tej samej nazwie. Znajdziemy w niej historie związane z Niepokalanowem i św. Maksymilianem, ale także propozycje lokalnych historycznych wypraw w okolice Sochaczewa, Młodzieszyna czy Teresina. Na spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem i nabyć książkę. Wydarzenie ma charakter otwarty.
 8. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł plus 100 Euro. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
 9. Skauci Europy zapraszają na pierwszą zbiórkę dziewcząt w wieku 11-17 lat. Zbiórka odbędzie się 14 maja o godz. 9.30 przy parafii w Niepokalanowie. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach rozdawanych przed Bazyliką.