1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, we wtorek św. Koletę, w piątek św. Scholastykę.
 2. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 3. W sobotę odbędzie się  Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 4. Także w sobotę w domu parafialnym o godz. 19:30 kolejny Wieczór Uwielbienia, którego tematyką będzie tym razem doświadczenie Bożej Miłości. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wspólnej modlitwy.
 5. W dniach 17 – 19 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
 6. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2773 domy (78%); 553 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (20%), zaś 54 domy nie życzyło sobie obecności kapłana (2%). Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
 7. W czwartek zapraszamy dzieci na bal karnawałowy do domu parafialnego na godz. 17:30.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Włodzimierz Stępień, l. 57, z Teresina, śp. Andrzej Wróblewski, l. 82
  z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki na wspólne kolędowanie. Wystąpi nasza parafialna dziecięca schola „Słoneczka Niepokalanej” pod kierunkiem s. Kasjany Konkolewskiej i p. Anny Śniadoch oraz Chór Kameralny Bazyliki w Niepokalanowie. Dyryguje p. Paweł Ambroziak.
 3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. W środę zakończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które nie mogły gościć kapłana w swoim domu, a chciałyby go podjąć w terminie dodatkowym, prosimy o telefoniczne lub mejlowe zgłoszenie się w kancelarii parafialnej najpóźniej do środy. Udamy się do tych rodzin w sobotę od godz. 10.00.
 5. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. W Budkach Piaseckich Msza o godz. 19.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. Podczas Mszy o godz. 00 odnowienie ślubów zakonnych. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu kancelaria czynna jedynie do środy w godz. 9.00-10.30.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 8. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o 19.00.
 9. W sobotę Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość ciepłego posiłku. Gościem specjalnym będzie misjonarka świecka, Anna Krogulska, która o 14.00 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Całun Turyński – nieznana historia. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 10. Za tydzień po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 11. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marianna Bytniewska, l. 77 z Granic i śp. Jan Łukasiak, l. 71 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie
  św. Franciszka Salezego, w środę święto Nawrócenia św. Pawła, w czwartek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 2. Jutro przypada 10. rocznica śmierci Ks. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.
 3. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 4. Zapraszamy do naszej bazyliki na wspólne kolędowanie. Koncert odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 17.00. Wystąpi nasza parafialna dziecięca schola „Słoneczka Niepokalanej” pod kierunkiem s. Kasjany Konkolewskiej i p. Anny Śniadoch oraz Chór Kameralny Bazyliki
  w Niepokalanowie. Dyryguje p. Paweł Ambroziak.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą
  o uzdrowienie
  duszy i ciała.
 6. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 7. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Grzegorz Pietrusiewicz, l. 64 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich; we wtorek św. Antoniego, opata, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę św. Agnieszki.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert kolęd prawosławnych w wykonaniu Chóru Kameralnego „Capella Musicae Antiquae Orientalis” z Poznania pod dyrekcją prof. Leona Zaborowskiego.
 3. Od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W sobotę obchodzić będziemy Dzień Babci a w niedzielę – Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 5. W najbliższą sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 6. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 7. Na internetowej stronie parafii opublikowana została pierwsza część trasy peregrynacji Ikony św. Józefa. Zapraszamy mieszkańców Teresina i Teresina-Gaju o zapoznanie się z nią.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marek Babulewicz, l. 64 z Serok Parceli, śp. Zbigniew Felczak, l. 69 z Serok Parceli i śp. Stanisław Jagiełło, l. 69 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Dzisiaj przypada 129. rocznica urodzin założyciela Niepokalanowa – św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. (Resztę czytać do Mszy o 11.30: Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Bazylice będzie modlił się z nami zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza, który wystąpi także z koncertem kolęd. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Mulka, dyr. Wydawnictwa Promyczek. Po zakończeniu Mszy św. dla dzieci, czyli ok. 12.30 w sali św. Bonawentury odbędzie się premiera filmu dla dzieci pt. „Szalony Maks” zrealizowanego przez Bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci.)
 3. Zapraszamy dziś o 17.00 do wspólnego kolędowania wraz z kapelą góralską Ondraszki ze Szczyrku.
 4. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
 5. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 6. W sobotę zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także w formie broszury na stolikach pod chórem. W poniedziałki i wtorki jeden z kapłanów rozpoczyna Kolędę o 16.00, a pozostali czterej o godz. 15.00 – szczegółowe informacje na ten temat w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 8. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 00-10.30.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marian Czernicki, l. 66 z Teresina Gaju, śp. Mirosław Zdanowski, l. 68 z Granic i śp. Antoni Znajdek, l. 76 z Teresina. W czwartek w Watykanie odbył się również pogrzeb śp. Papieża Benedykta XVI. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dziś o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św.
 2. Jutro odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do MI. O 14.00 konferencja p. Jacka Pulikowskiego nt. Jak pokonać kryzys w małżeństwie?
 3. Także jutro od godz. 19.00 w Bazylice odbędzie się Noc Walki DuchowejDruga edycja Małżeńskiej Krucjaty Różańcowej, w intencji ratowania małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Dominika Chmielewskiego. Zakończenie Mszą świętą w niedzielę o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, w sposób szczególny małżeństwa.
 4. W niedzielę o 10.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za śp. papieża Benedykta XVI, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Po Mszy spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca w restauracji „u Braci”.
 5. W niedzielę obchodzimy 129. rocznicę urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Bazylice będzie modlił się z nami zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza, który wystąpi także z koncertem kolęd. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Mulka, dyr. Wydawnictwa Promyczek. Po zakończeniu Mszy św. dla dzieci, czyli ok. 12.30 w sali św. Bonawentury odbędzie się premiera filmu dla dzieci pt. „Szalony Maks” zrealizowanego przez Bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci.
 6. Zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z kapelą góralską Ondraszki ze Szczyrku. Odbędzie się ono w Bazylice w niedzielę o godz. 17.00.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek, Wspomnienie
świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; we
wtorek, Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus; w przyszłą niedzielę: Święto Chrztu
Pańskiego.
2. W piątek, 6. stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną
Uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie
kredy i kadzidła. Tego dnia nie obowiązuje post. Ze względu na uroczystość do chorych
udamy się w drugi piątek stycznia.
3. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca
w restauracji „u Braci”.
4. W piątek, w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą.
W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o godz.
19.00.
5. W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury
konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi,
następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do MI. O
14.00 konferencja p. Jacka Pulikowskiego nt. Jak pokonać kryzys w małżeństwie?
Zapraszamy.
6. W sobotę, od godz. 19.00 w bazylice, odbędzie się Noc Walki Duchowej, Druga edycja
Małżeńskiej Krucjaty Różańcowej, w intencji ratowania małżeństw i rodzin pod
przewodnictwem ks. Dominika Chmielewskiego. Zakończenie Mszą święta w niedzielę
o godz. 6.00.
7. Zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z kapelą góralską Ondraszki ze
Szczyrku. Odbędzie się ono w Bazylice w niedzielę 8. stycznia o godz. 17.00.
8. Dnia 2. stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Program Kolędy jest umieszczony
w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także w formie broszury na stolikach
pod chórem. W poniedziałki i wtorki jeden z kapłanów rozpoczyna Kolędę o 16.00, a pozostali
czterej o godz. 15.00 – szczegółowe informacje na ten temat w gablocie i na stronie internetowej
parafii. Ofiary złożone podczas wizyty zostaną przeznaczone na dofinansowanie wielu
dzieł, które w tym roku planujemy podjąć: remontu salek duszpasterskich w domu
parafialnym, zmiany sposobu ogrzewania domu parafialnego, budowy stałej konstrukcji
wykorzystywanej w czasie Bożego Narodzenia do Żywej Szopki a w okresie letnim
służącej jako altana dla spotkań grup parafialnych.
9. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku
jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Sabina
Przybylska, l. 84 z Teresina oraz śp. Barbara Okurowska, l. 82 z Teresina. Wieczny
odpoczynek racz im dać, Panie…

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek św. Szczepana, we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę Świętych Młodzianków, w piątek Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Jutro Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych w tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
 3. W piątek w Święto Św. Rodziny zapraszamy małżeństwa na obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej, który odbędzie się podczas Mszy o godz. 18.00.
 4. W sobotę Mszą świętą w Bazylice o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2022. Po Mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne i odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”. O godz. 22.00 w Bazylice odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu a o 23.15 Msza św. na przełomie Starego i Nowego Roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia nie będzie spotkania Rycerzy Niepokalanej.
 5. W tym radosnym dniu jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność wszyst­kim, którzy wspomogli dzieła charytatywne prowadzone przez naszą parafię. Dziękujemy bardzo również naszym braciom zakrystianom, ojcom z klasztoru oraz osobom świeckim za przygotowanie szopki i wystroju Bazyliki.
 6. Kolędę – wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia. Plan kolędy jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w broszurach na stolikach pod chórem. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy, jak to było w latach ubiegłych. Za przyjęcie nas, Waszych duszpasterzy, w swoich rodzinach już dziś składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Alina Szymańska, l. 84 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

Życzenia

Wszystkim drogim Parafianom, Pielgrzymom i Sympatykom Niepokalanowa składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Niech Pan Jezus nowonarodzony wniesie w Wasze rodziny pokój, miłość i silną wiarę. Niech Święta Rodzina błogosławi Wam na czas wspólnego spotkania przy świątecznym stole.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dotychczas świat żył trudnościami, jakie ze sobą przyniosła pandemia. Kiedy wydawało się, że nic gorszego w najbliższym czasie już się nie wydarzy, wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą, a z nią światowa inflacja i wielki kryzys gospodarczy. Każdy kolejny miesiąc przynosi wyzwania, którym zarówno społeczeństwo jak i pojedyncze rodziny muszą dzielnie stawiać czoła. W tym wymagającym czasie konieczne jest ponowne spojrzenie na swoje życie duchowe: modlitwę, spowiedź, niedzielną Eucharystię. To właśnie ono od wieków pomagało chrześcijanom przetrwać najtrudniejsze czasy – i nie tylko przetrwać, ale wyjść z nich jeszcze silniejszymi. Prośmy usilnie Boga, aby wyposażył nas w bogactwa duchowe, aby rozpalił w nas wiarę i nadzieję! Niech Maryja, Niepokalana Matka naszej parafii otoczy wszystkie rodziny swoim płaszczem. Niech błogosławieństwo kapłana podczas wizyty kolędowej będzie znakiem zaproszenia Boga do codziennych trosk. A Bóg, nasz dobry Ojciec, który niczego nie odmawia proszącym Go z wiarą, niech umacnia nasze siły, zabiera smutek i przygnębienie a wlewa pokój i radość oraz obdarzy wszelkimi potrzebnymi dobrami!

W tym miejscu pragniemy również podziękować Wam, drodzy Bracia i Siostry, za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Będą one przeznaczone na dofinansowanie wielu dzieł, które w tym roku planujemy podjąć: remontu salek duszpasterskich w domu parafialnym, zmiany sposobu ogrzewania domu parafialnego, budowy stałej konstrukcji wykorzystywanej w czasie Bożego Narodzenia do Żywej Szopki a w okresie letnim służącej jako altana dla spotkań grup parafialnych.

 

Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30 (w uroczystości nieczynna).

tel. 46 864 09 30

e-mail: parafia.niepokalanow@gmail.com

 

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 zaś nauki stanowe o godz. 19.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
 2. (Czytać od 8.30): Dzisiaj po Mszach świętych Skauci Europy rozprowadzają kalendarze na 2023 rok. Dochód z nich będzie przeznaczony na organizację obozów letnich.
 3. (Czytać tylko o 8.30, 11.30 i 16.00): Przed Bazyliką jest także kiermasz ozdób choinkowych i pierników przygotowanych przez Skautki Europy. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu obozowego.
 4. Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00.
 5. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00 w Bazylice. Wprowadzeniem do niej będzie modlitwa bre­wiarzowa, która rozpocznie się o godz. 23.20. Po Pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania z Zespołem Miriam przed Bazyliką. Pasterka w Budkach Piaseckich również o godz. 24.00.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. W grudniu nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. W Boże Narodzenie podczas Mszy św. o godz. 13.00 oraz po  jej zakończeniu zapraszamy do wspólnego kolędowania z chórem dziecięcym Fundacji Gwiazd z Żyrardowa.
 7. Program wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w broszurach na stolikach pod chórem.
 8. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
 9. Opłatki wigilijne dostępne są w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Są one do nabycia także przy Furcie i Informacji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie naszego klasztoru.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Janina Winiarska, l. 75 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…