1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w środę Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00 w bazylice.
 3. Rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Dziś modlitwy Triduum podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:00 w Bazylice wraz z procesją zapraszamy zatem do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. W poniedziałek i wtorek modlitwy i rozważania podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również 69. rocznica konsekracji naszej Bazyliki.
 5. W piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. Także w piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i 21.10 Msza św.
 7. W sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi„. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja Barbary Baryka: „Maryja – Biblijna Niewiasta z 12 rozdziału Apokalipsy.” oraz świadectwa. O 11.00 w bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z możliwością przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. W przerwie zupa z klasztornego stołu a o 14.00 w sali św. Bonawentury Teatr Tańca „KONTRA” z Piotrkowa Trybunalskiego przedstawi spektakl taneczny o św. Maksymilianie pt: „W imię godności. Kolbe. Zobacz we mnie człowieka”. Zapraszamy.
 8. Informujemy, że w dniach od 21 do 22 października w domu parafialnym odbędą się warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem” Warsztaty poprowadzi p. Katarzyna Kowalska-Kijak, teolog, mediator sądowy, psychoterapeuta, doradca życia rodzinnego, trener umiejętności społecznych. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.

Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę wspomnienie
  św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, męczennika, w piątek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
 2. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież klas ósmych Szkół Podstawowych w Teresinie i Paprotni złoży deklaracje wyrażające ich chęć przystąpienia za dwa lata do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i kandydatów w domu parafialnym. Młodzież, która uczęszcza do innych szkół proszona jest
  o zgłoszenie się w tym tygodniu do kancelarii.
 3. Również dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane
  w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00
  w bazylice.
 5. Z racji trwającej w Niepokalanowie Krucjaty Różańcowej Dzieci i ich rodzin
  w intencji Polski i Polaków w niedzielę 1 października na Mszy św. o 16.00 kazanie wygłosi opiekun żywego różańca w naszej archidiecezji Michał Szałkowski – dominikanin. On też poprowadzi nabożeństwo różańcowe o 17.00 połączone z procesją.
 6. W dniu 1 października rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy Triduum w niedzielę podczas nabożeństwa o godz. 17.00, w poniedziałek i wtorek rozważania i modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 8. W naszej parafii powstaje wspólnota dla młodych małżeństw w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Chętne małżeństwa prosimy o kontakt z o. Bogdanem. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 9. W sobotę 30 września o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 11. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów
 12. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marianna Szymańska l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Święto św. Józefa z Kupertynu; w środę wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
2. Wznawiamy po wakacjach spotkania Rycerstwa Niepokalanej dla młodzieży, odbywać się one będą w każdą środę o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapraszamy młodzież powyżej 14. r. życia.
3. W Sobotę, 7 października o godz. 14.00 w sali św. Bonawentury grupa teatralna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim przedstawi spektakl taneczny „Kolbe – w imię godności” w reżyserii i choreografii Tomasza Balcerka. Serdecznie zapraszamy.
4. W dniu 23 września w sobotę, zapraszamy na MAKSYMILIANALIA, czyli VIII ogólnopolskie spotkanie środowisk Kolbiańskich. Szczegóły w gablocie.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
6. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medugorje, Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, w dniach 21-28 października br. Szczegóły na plakacie zawieszonym w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej.
7. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.
 2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o 17.00.
 3. W środę po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 4. W sobotę zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medugorje, Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, w dniach 21-28 października br. Szczegóły na plakacie zawieszonym w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej.
 6. W sobotę organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 7. Wczoraj w Smardzewicach swoje pierwsze śluby zakonne złożyło siedmiu braci nowicjuszy, wśród nich nasz parafianin br. Mateusz Janasz. Dziękując Bogu za dar ich powołania, módlmy się w ich intencji o łaskę wzrastania w charyzmacie franciszkańskim.
 8. Wznawiamy spotkania ministrantów i lektorów. Spotkania odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 10.00.
 9. W naszej parafii powstała wspólnota młodzieżowa „Jeruzalem”. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do dołączania młodzież w wieku od 14 do 23 lat. Więcej informacji u s. Rozalii i o. Proboszcza.
 10. W naszej parafii powstaje wspólnota dla młodych małżeństw w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Chętne małżeństwa prosimy o kontakt z o. Bogdanem. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 11. (Czytać na Mszach o 5.45 i 7.00) Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze. Próby otwarte odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w Bazylice na chórze.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. Ogłoszenie organisty (8.30-19.00) oraz skautek (10.00-13.00).
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odszedł do wieczności śp. Br. Władysław Sokołowski w wieku 78 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek Święto Narodzenia NMP, w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę ś o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana także jutro o godz. 8.00 w tamtejszej kaplicy.
 4. Od jutra kancelaria parafialna czynna będzie w godz. 9.00-10.00 od poniedziałku do piątku a w godz. 16.45-17.45 we wtorki, czwartki i piątki.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele.
 6. W sobotę odbędzie się VII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty, koncert zespołu Winnica, spotkanie z autorką Małgorzatą Nawrocką i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 7. W sobotę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który w sposób szczególny będzie przeznaczony dla małżeństw. Początek modlitwy godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 8. Swoją działalność po wakacjach wznawia świetlica parafialna. Zapraszamy dzieci powyżej 5. roku życia na szereg różnych zajęć codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 14.30-17.00
 9. Zapraszamy dzieci do naszej scholi parafialnej ,,Słoneczka Niepokalanej”. Najbliższa próba w piątek o godz. 17.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy także młodzież lub dorosłych grających na instrumentach do pomocy w prowadzeniu scholi.
 10. W naszej parafii powstaje wspólnota młodzieżowa w duchu katolickiego „Ruchu Czystych Serc”, do której zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 23 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym w sali na górze. Więcej informacji u s. Rozalii.
 11. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż w sobotę 16 września. Szczegóły i kontakt do p. Jana w gablocie.
 12. W sobotę 16 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
 13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 14. Promocja Rycerza Niepokalanej
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marek Nowicki, l. 58 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 3. Zbliża się rocznica utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Z tej okazji w sobotę 2 września zapraszamy na wspólne świętowanie. Uroczystość połączona jest z nabożeństwem pierwszej soboty: o godz. 9.30 konferencja „Płomień Niepokalanego Serca Maryi”, o 11.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra Jareckiego, po Mszy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem, o 13.00 przerwa obiadowa, o 14.00 konferencja „Dzieło Wieczystej Adoracji w Polsce”, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Całość obchodów zamknie koncert o godz. 15.30 pt. „Wielbi dusza moja Pana”, który poprowadzi Rafał Brzozowski. Na scenie wystąpią: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.
 4. Dnia 9 września odbędzie się VII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty, koncert zespołu Winnica, spotkanie z autorką Małgorzatą Nawrocką i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż w sobotę 16 września. Szczegóły i kontakt do p. Jana w gablocie.
 6. Najbliższa Msza święta z modlitwą o uzdrowienie będzie w ostatnią niedzielę września o godz. 19.00.
 7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, we wtorek wspomnienie NMP Królowej, w czwartek Święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Ludwika, w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej (Msze wg porządku sobotniego, Msza o 18.00 w Kaplicy św. Maksymiliana).
 2. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę ś dziękczynną za tegoroczne plony.
 3. Zbliża się 5. rocznica utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Z tej okazji w sobotę 2 września zapraszamy na wspólne świętowanie. Uroczystość połączona jest z nabożeństwem pierwszej soboty: o godz. 9.30 konferencja „Płomień Niepokalanego Serca Maryi”, o 11.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem JE Ks. Kard. Kazimierza Nycza, po Mszy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem, o 13.00 przerwa obiadowa, o 14.00 konferencja „Dzieło Wieczystej Adoracji w Polsce”, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Całość obchodów zamknie koncert o godz. 15.30 pt. „Wielbi dusza moja Pana”, który poprowadzi Rafał Brzozowski. Na scenie wystąpią: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.
 4. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Mirosława Kołodziejska, l. 56 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W ubiegły weekend gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
 2. Zapraszamy dziś o 17.00 na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół Bazyliki.
 3. Trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzisiaj zawierzamy Maryi instytucje kultury i edukacji. Jutro będziemy zawierzać rodziny. We wtorek we Wniebowzięcie NMP zawierzenie na każdej Mszy św. Naszym gościem jest Jean Marie Setbon, nawrócony rabin z Paryża, który dzisiaj wygłosi konferencje po Mszy św. o 10.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia i po nabożeństwie o 17.00, jutro zaś po Mszach św. o 11.00 i 18.00 oraz po Koronce.
 4. Jutro Uroczystość św. Maksymiliana. Z tej racji Msza św. wspólnoty klasztornej o godz. 7.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. O 11.00 Mszy św. z udziałem energetyków i elektryków będzie przewodniczył bp Joachim Ouédraogo z Burkina Faso. Po Mszy św. zostaną złożone kwiaty przy pomniku Założyciela Niepokalanowa. O 17.00 w Kaplicy św. Maksymiliana rozpocznie się nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć o. Kolbego. Początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi i zakończenie w Bazylice. Wieczorem w Bazylice Wspólnota Guadalupe z Lublina poprowadzi Rodzinny Wieczernik Różańcowy oraz wieczór uwielbienia zakończony Mszą św. o 23.00 i całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. Zakończenie Wielkiego Zawierzenia we wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. akt oddania Niepokalanej oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. Główna Msza św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Dowlaszewicza z Boliwii na ołtarzu polowym o 11.30. Poprzedzi ją konferencja, świadectwa i śpiew Wspólnoty Guadalupe. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem zostanie zainicjowana Krucjata Różańcowa Dzieci i ich Rodzin za Polskę i Polaków. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Dróżki Matki Bożej wokół Bazyliki.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Argentyny w lutym 2024 r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ryszard Kosmala, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: we wtorek św. Ojca Dominika, w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, w czwartek św. Wawrzyńca i w piątek św. Klary.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. Dzisiaj nastąpi uroczyste zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Otoczmy modlitwą wszystkich uczestników, aby Duch Święty rozpalił ich serca i uzdolnił do głoszenia z odwagą w swoim środowisku Jezusa, naszego jedynego Zbawiciela.
 4. W dniach 6-15 sierpnia w naszym sanktuarium odbędzie się VI edycja Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym roku tematem przewodnim jest pytanie św. Maksymiliana: Kim jesteś, Niepokalana? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć nasi goście: bp Joachim Ouédraogo z Burkina Faso, bp Stanisław Dowlaszewicz z Boliwii, o. Paweł Warchoł, Wincenty Łaszewski, Anna Krogulska, Dorota Hałasa, Jean-Marie Elie Setbon, nawrócony rabin z Paryża, oraz Wspólnota Guadalupe z Lublina. Codziennie w programie Msza św. z nauką, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową oraz po trzy konferencje: po Mszach św. o 11.00 i 18.00 oraz po Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Każdego dnia zawierzamy kolejne dziedziny życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Szczegółowy program na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej sanktuarium.
 5. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Bazylice. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00. Zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 6. Za tydzień w niedzielę Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół Bazyliki o godz. 17.00.
 7. Zapraszamy do udziału w odpuście z racji Uroczystości św. Maksymiliana 14 sierpnia. O godz. 11.00 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Joachim Ouedraogo ( łedraogo) z Koudougou (czyt. kudugu) w Burkina Faso. Po południu o godz. 17.00 – Transitus św. Maksymiliana. Następnego dnia zapraszamy na odpust z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP. O godz. 11.30 Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył J.E. O. Bp Stanisław Dowlaszewicz z Boliwii. O godz. 15.00 nabożeństwo Dróżek Matki Bożej.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. Ogłoszenie nt. Rycerza Młodych
 10. Wczoraj wyruszyła 17. pielgrzymka zaprzyjaźnionej z Niepokalanowem grupy Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia – wspólnoty nawróconych więźniów. Pod hasłem „Tylko miłość jest twórcza” z relikwiami i ikoną św. Maksymiliana przemierzają pieszo Niemcy kreśląc na nich krzyż. Jedna część grupy idzie z zachodu na wschód, a druga – z południa na północ. Dwa ramiona przetną się 14 sierpnia w Hanowerze w parafii św. Maksymiliana. Wesprzyjmy ich teraz wspólną modlitwą: Pod Twoją obronę…
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marek Odorowicz, l. 77 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w środę święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli, w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a.
 2. We wtorek przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabrzmią dzwony w całej archidiecezji jako wyraz hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. Pamiętajmy o bohaterach w naszych modlitwach.
 3. W środę można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego i odmówienie „Ojcze nasz” oraz „Wierzę”. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy w I piątek września.
 5. W sobotę przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 270 osób, których po Mszy św. o godz. 9.00 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w sobotę od godz. 8.00 rano w domu pielgrzyma. W niedzielę zaś przybędzie do nas Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna w liczbie ok. 2800 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w niedzielę od godz. 6.00 w domu pielgrzyma. Tam również można przynosić napoje, ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 6. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie
  z naszej parafii w grupie brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie za pośrednictwem strony www.wapm.waw.pl.
 7. W piątek w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. W programie o 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniami, Msza św. po apelu o 21.00.
 8. W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja i świadectwa w sali św. Bonawentury, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Niepokalanej, następnie Nabożeństwo Wynagradzające. Gościem spotkania będzie saletyn ks. Dariusz Rozum, który na Mszy wygłosi kazanie a o godz. 14.00 konferencję pt. Różaniec i Psalmy. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 9. W dniach 6-15 sierpnia odbędzie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegółowy program na stronie Niepokalanów.pl i na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Bazyliki.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. Hospicjum w Bramkach – ogłasza przedstawiciel.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Dąbrowska, l. 88 z Granic, śp. Maria Świś, l. 72 z Topołowej i śp. Włodzimierz Skrzos, l. 51 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…