1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty; 
 2. Od poniedziałku do czwartku odbędą się kolejne próby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. Odbywać się będą one w dwóch turach o godz. 16.00 i o godz. 17:00.
 3. W sobotę odbędzie się Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot Modlących się za Kapłanów. Rozpoczęcie o 9.00 w sali św. Bonawentury. W programie o 11.00 Msza św., dwie konferencje, słowo krajowego opiekuna Apostolatu oraz ciepły posiłek. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę w domu parafialnym o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 29 września
  – 6 października, więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
 6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Leszek Traczyk l. 68 z Teresina; Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. We wtorek o godz. 17:00 odbędzie się pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Św. Na próbie będzie obecny także p. Paweł nasz organista. Obecność obowiązkowa.
 2. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 w kaplicy
  św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja i naszej Ojczyzny.
 3. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapraszają na dzień otwarty w formie pikniku 20 kwietnia w sobotę
  w godzinach od 10:00 do 14:00.
 4. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:
  śp. Anna Zwierzchowska l.97 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, a także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy o 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
  w Bazylice. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 17:00.
 2. (Czytać na Mszy 10.00-13.00): Dzisiaj po Mszach świętych młodzież z parafialnej wspólnoty Jeruzalem rozprowadza przed Bazyliką mini-zwoje z cytatami pochodzącymi z Dzienniczka św. s. Faustyny. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na ich wspólny wyjazd rekolekcyjny.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku.
 4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się o pokój w Polsce, na Ukrainie, w Ziemi Świętej i na całym świecie oraz w intencjach osób zaangażowanych w dzieło wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Maryi Królowej Pokoju.
 5. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon
  w gablocie. Początek: czuwanie o 20.30. Na zakończenie wspólna msza św. w bazylice w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków, która trwa od godziny 15.00 w sobotę do 24.00 w niedzielę. Więcej na stronie niepokalanów.pl
 6. W sobotę 13 kwietnia zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, modlitwę o dar Bożego Miłosierdzia i uwolnienia z grzechów, nałogów i słabości rozpoczniemy
  o godz. 19:30 w domu parafialnym.
 7. W dniach od 29 września do 6 października organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie, szczegóły w zakrystii.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Witek l. 86 z Teresina; śp. Krzysztof Gliński l. 72 z Granic; śp. Janusz Babulewicz l. 85 z Nowej Piasecznicy, śp. Anna Zwierzchowska l. 97 z Nowej Piasecznicy; Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej, chórowi oraz zespołowi za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
 3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Jedynie w sobotę Nowenna zostanie odprawiona w Kaplicy Św. Maksymiliana. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.
 4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. Tego dnia z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja z modlitwą różańcową a o 21.10 Msza św.
 7. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. Następnie możliwość gorącej zupy. Gościem Spotkania będzie o. Michał Szałkowski, diecezjalny moderator Żywego Różańca, który na Mszy wygłosi kazanie a o 14.00 w sali św. Bonawentury konferencję pt. Różaniec za dusze czyśćcowe.
 8. W sobotę zapraszamy także na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie również adoracja, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. (Odczytać na Mszach 8.30-13.00) Przed Bazyliką odbywa się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk po Mszy św.
 3. Jutro podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 18.00 będzie można włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki z tekstami przyrzeczeń będą dostępne przez cały jutrzejszy dzień na stoliku pod chórem.
 4. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00            Schola dziecięca i dzieci

12.00 – 13.00            Kręgi Małżeństw MI, Rycerstwo Niepokalanej grupa młodzieżowa i dorośli

13.00 – 14.00            Kandydaci do bierzmowania

14.00 – 15.00            Biel i grupa młodzieżowa Jeruzalem

15.00                          Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00            Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00            Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W piątek o godz. 11.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00 i 11.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę nie będzie też modlitwy o uzdrowienie po Mszy o godz. 18.00.

 1. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie także adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
 2. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 3. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Ewa Nowakowska,
  73 z Teresina, śp. Teresa Brzezińska, l. 89 z Serok Parceli i śp. Hanna Chojnacka, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  W najbliższy piątek w Bazylice Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 2. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy nowennowe odmawiane są na zakończenie Mszy świętych o 11.00 i 18.00 w tygodniu a w niedziele na zakończenie Mszy o 10.00 i w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali.
 3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Paprotni. Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
 4. We wtorek w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu będą odprawione w porządku dnia powszedniego.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30.
 6. W przyszłą niedzielę przed Bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00.
 7. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
 9. (Odczytać na Mszach: 8.30-13.00): W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny oraz pamiątki Misji Świętych.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. Ogłoszenie braci kleryków.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. br. Włodzimierz Plewiński, l. 58 z klasztoru Niepokalanów, śp. Mieczysława Skumiał, l. 96 z Teresina i śp. Wojciech Wojda, l. 89 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dzisiaj podczas Mszy o godz. 18.00 nastąpi zakończenie Misji Świętych.
 2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Budkach Piaseckich a w środę – w Teresinie. Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
 4. W piątek o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 5. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny. Także w tym dniu zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę o dobre owoce Wielkiego Postu rozpoczniemy w domu parafialnym o godz. 19.30.
 6. Zapraszamy dziewczęta należące do Bieli na przymiarkę strojów, która odbędzie się w najbliższą sobotę w salce koło kaplicy Adoracji. Starsze dziewczyny zapraszamy na godzinę 12.00, natomiast młodsze oraz te, które chcą dołączyć do Bieli, na godzinę 13.00.
 7. W sobotę łącząc się z kościołami w całej Polsce rozpoczynamy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy nowennowe odmawiać będziemy na zakończenie Mszy świętych o 11.00 i 18.00 w tygodniu a w niedziele na zakończenie Mszy o 10.00 i w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali.
 8. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
 10. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny.
 11. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie umieściliśmy list
  Kard. Kazimierza Nycza
  do archidiecezjan. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Misje Święte, których mottem będzie cytat z Ewangelii wg św. Łukasza: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie”. Serdecznie witamy wśród nas ojców dominikanów: o. Krzysztofa Michałowskiego, o. Krzysztofa Pałysa i o. dk. Michała Gabora, którzy poprowadzą nas przez święty czas Misji.

 

 1. Jutro w liturgii obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza Królewicza.
 2. Zachęcamy, by każdego dnia uczestniczyć w Misjach Świętych. Nauki rekolekcyjne w Bazylice będą podczas wszystkich Mszy w niedziele, w ciągu tygodnia podczas Mszy o godz. 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich w tygodniu o godz. 16.00. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na następujące wydarzenia: w poniedziałek i wtorek o 19.30 w domu parafialnym będą tzw. aftery dla młodzieży; w czwartek wieczorem Msza z modlitwą o uzdrowienie, w piątek wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii (nastąpi tu poświęcenie krzyży misyjnych), w sobotę po wieczornej Mszy modlitwa uwielbienia Najświętszego Sakramentu wraz z Niepokalaną; w niedzielę o godz. 10.00 Msza z odnowieniem przysięgi małżeńskiej (po niej poświęcenie pamiątek małżeńskich), w niedzielę o 18.00 uroczyste zakończenie Misji Świętych. Szczegółowy program Misji Parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do modlitwy o obfite owoce tego czasu łaski.
 3. W najbliższy piątek nie będzie oddzielnej drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.
 4. W piątek o godz. 17.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla wszystkich koordynatorów wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, zaś w sobotę  o 9.00 w Sali Misterium Męki Pańskiej odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy zapisali się na stałą adorację: nastąpi przekazanie materiałów, wyjaśnienie zasad a na Mszy św. o 11.00 w Bazylice odbędzie się inauguracja wieczystej adoracji i zostanie poświęcona Księga Adorujących. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 5. W sobotę także odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwanie o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków, która trwa od godziny 15.00 w sobotę do 24.00 w niedzielę. Więcej na stronie niepokalanów.pl
 6. W piątek 15 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta
  z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 7. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu
  z Bazyliki.
 9. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny.
 10. Przez cały czas Misji Parafialnych będzie można w przedsionku Bazyliki nabyć pamiątki misyjne: ogólną pamiątkę Misji Świętych, drewniane krzyże misyjne, pamiątki odnowienia przysięgi małżeńskiej. Stamtąd można również wziąć kartkę ze szczegółowym programem misji.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. Promocja Rycerza Niepokalanej – O. Piotr Szczepański
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Lucjan Adamowicz, l. 91 z Teresina i śp. Krystyna Ryfka, l. 66 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Puszki znajdują się na balaskach przy ołtarzu.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 4. Jutro rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje dla Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia
  w Teresinie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tym czasie w intencji młodzieży.
 5. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św.
 7. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja oraz świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. Następnie możliwość gorącej zupy. O 14.00 w sali św. Bonawentury świadectwo p. Wojciecha Modesta Amaro, znanego restauratora. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje Święte, które poprowadzą ojcowie dominikanie. Program Misji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do modlitwy o obfite owoce tego czasu łaski.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 10. Za dwa tygodnie odbędzie się spotkanie inauguracyjne osób odpowiedzialnych za wieczystą adorację. W piątek 8 marca o godzinie 17.00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla wszystkich koordynatorów. W sobotę 9 marca o godz. 9.00 w Sali Misterium Męki Pańskiej spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników, przekazanie materiałów, wyjaśnienie zasad itp., a podczas Mszy św. o 11.00 poświęcenie Księgi Adorujących.
 11. W piątek 15 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta
  z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 12. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu
  z Bazyliki.
 14. Na balustradzie przy ołtarzu znajdują się karteczki z imionami kapłanów z naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia po Mszy jednej karteczki i odmawiania codziennie przez miesiąc dowolnie wybranej modlitwy za wylosowanego ojca.
 15. O. Alexey z Kazachstanu dziękuje za wielką hojność wiernych przy naszej Bazylice dla misji
  w Kazachstanie. W ubiegłą niedzielę zostało zebranych 44028 zł
 16. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Magdalena Dylewska, l. 38 z Granic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…