W sobotę 19 września wyruszyła po raz kolejny parafialna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium w Miedniewicach. Grupa ok. 80 pielgrzymów z o. Piotrem Sochą i o. Bartoszem Boguckim na czele wyszła spod bazyliki o godz. 7.00. Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą w Miedniewicach o godz. 13.00. Dziękujemy Siostrom Klaryskom za przygotowanie pysznego posiłku, Skautom Europy za zapewnienie bezpieczeństwa podczas marszu oraz p. Piotrowi Szymańskiemu za transport pielgrzymów z powrotem do Niepokalanowa.

W niedzielę 13 września do I Komunii przystąpiła druga grupa dzieci ze szkół naszej parafii. Dzieci przygotowywane były przez o. Bartosza i s. Urszulę. Komunii Świętej udzielił o. Proboszcz oraz ks. Andrzej Żelazo.

Dzień wcześniej dzieci odbyły swoją pierwszą w życiu spowiedź.

W niedzielę 6 września odbyły się Dożynki Gminne. W czasie Mszy Świętej dożynkowej o godz. 10.00 odbyło się także wprowadzenie na urząd proboszcza o. Mariusza Książka. W uroczystości udział wzięli: ks. Kazimierz Ambroziak, dziekan dekanatu błońskiego, o. Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa, o. Michał Chylak, ekonom klasztoru, o. Andrzej Sąsiadek, dotychczasowy proboszcz, o. Piotr Socha, nowy wikariusz parafii, o. Bartosz Bogucki, P. Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, P. Marek Jaworski, zastępca wójta, PP. Katarzyna i Paweł Pałubowie, Starostowie Dożynkowi, delegacje sołectw gminy Teresin z sołtysami, goście i mieszkańcy gm. Teresin.

Jutro, 5 lipca, od godz 18.15, po tygodniu od zamknięcia, Niepokalanów znów zostanie otwarty dla wiernych.
W związku z brakiem zakażenia wirusem Covid-19 wśród braci będziemy od poniedziałku wracali do normalnej posługi w Bazylice.
O godz. 19.00 jutro w niedzielę zostanie odprawiona pierwsza Msza św. po kwarantannie w Bazylice.

Od poniedziałku wraca stały porządek Mszy św. i całodniowa posługa w konfesjonale.
Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Niepokalanej.

o. Sebastian Bielski

W związku z tym, że w najbliższą niedzielę niepokalanowska Bazylika będzie zamknięta dla liturgii z udziałem wiernych, zachęcamy do udziału we Mszy św. w innym parafiach naszego dekanatu, czy też w pobliskim Sochaczewie.
Msze św. w kaplicy w Niepokalanowie-Lasku w najbliższą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00, 19.00. Transmisje Mszy św. z Bazylik (bez udziału wiernych) na naszym kanale na YouTube o godz. 8.30 (także Radio Niepokalanów), 13.00 (także Radio Niepokalanów), 19.00.
Pozostaje cały czas w mocy dyspensa O. Proboszcza dla parafian od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. dla tych, których uczestnictwo w Mszy wiąże się z poważnymi trudnościami.
Cały czas przełożony klasztoru współpracuje z właściwymi służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Dalsze działania i okres kwarantanny w Niepokalanowie są uzależnione od decyzji powyższych służb, które monitorują rozwój sytuacji.
W tej trudnej dla nas sytuacji pragniemy wszystkich, Drogich nam Parafian i Pielgrzymów, zaprosić do duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Niepokalanej, by wypraszać potrzebne łaski, zwłaszcza oddalenie od nas epidemii. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy w tej trudnej chwili wyrażają pod naszym adresem słowa wsparcia, modlą się i są z nami w duchowej łączności. Bóg zapłać!
Matko Boża Niepokalana, pomagaj nam nieustannie! Św. Maksymilianie, módl się za nami.

o. Sebastian Bielski

Transmisje nabożeństw i Mszy świętych z Niepokalanowa przez kanał YouTube/NIEPOKALANÓW-TV

transmisja na żywo na kanale YouTube NIEPOKALANÓW

Msze święte

bazylika

od poniedziałku do piątku — godz. 11:00 (również transmisja przez radio Niepokalanów)  18:00

w sobotę — godz. 11:00 

w niedzielę — godz. 8:30 (transmisja przez radio Niepokalanów)  13:00 (transmisja przez radio Niepokalanów)  19:00

kaplica św. Maksymiliana
codziennie — godz.7:00 (transmisja również przez telewizję EWTN)

Nabożeństwa

bazylika
w niedzielę — godz. 17:00
kaplica św. Maksymiliana
codziennie — godz. 20:30
• Różaniec święty w intencji: wynagrodzenia za grzechy świata, przebłagania Boga, wyproszenia Jego miłosierdzia, oddalenia epidemii oraz wyproszenia deszczu – przez wstawiennictwo św. Maksymiliana i Niepokalanej Pośredniczki Wszelkich Łask
• Apel Jasnogórski
codziennie — godz. 15:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W związku, że jeden z zakonników, po powrocie z urlopu, okazał się osobą zarażoną Covid-19 Bazylika i klasztor będą zamknięte do wyjaśnienia sytuacji.
Tym samym nabożeństw i mszy nie będzie. Msze św. transmitowane z bazyliki o godz. 8.30, 13.00 i 19.00.
O. Proboszcz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. wszystkim parafianom.
Wszystkie zamówione intencje będą odprawione w klasztornej kaplicy.

Mamy pełną świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w Niepokalanowie sprawia, że wielu z nas żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Bądźmy jednak pełni nadziei i ufności, że Matka Boża Niepokalana i św. Maksymilian wesprze nas w tym trudnym czasie. 
Pozostańmy solidarni na modlitwie każdego dnia.

Prosimy Was o modlitwę.
o. Sebastian Bielski