Rekolekcje Adwentowe dobiegły do końca. Było to wyjątkowe przeżycie. I niech owoce tego czasu teraz dojrzewają i nabierają smaku. Pamiętajmy w modlitwie o rekolekcjoniście – ks. Tomaszu Kosteckim!

Zapraszamy do obejrzenia transmisji Mszy świętych z wszystkich trzech dni rekolekcyjnych:

dzień 1

dzień 2

dzień 3

Nowy rok otwiera przed nami nowy rozdział w historii naszego życia. Spoglądamy na ten czas z ciekawością a nierzadko z niepokojem, zwłaszcza wobec trudności, jakie ze sobą przyniosła pandemia koronawirusa. Być może ktoś w jej wyniku stracił osobę bliską, inny zdrowie czy pracę albo stabilność finansową. U niektórych wiara uległa zachwianiu a u innych wręcz przeciwnie – odnowieniu. Pragniemy wraz z wizytą w Waszym domu przynieść Wam, drodzy Bracia i Siostry, pokój od Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa! Niech Święta Rodzina będzie dla Was wzorem znoszenia trudności, szukania ratunku u Boga i dbania o szczere i mocne więzi rodzinne! Niech w tym wszystkim umacnia Was wstawiennictwo Niepokalanej i św. Józefa oraz Boże błogosławieństwo, którego z serca udzielamy.

W tym miejscu pragniemy również podziękować za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Będą one przeznaczone na kontynuowanie prac modernizacyjnych w kaplicy cmentarnej oraz w salach duszpasterskich domu parafialnego.
Akcja „Paczuszka dla Maluszka” zakończona! Składamy wszystkim Darczyńcom serdeczne „Bóg zapłać” za niezwykle hojne obdarowanie dzieci i ich mam! Dary zostały w większości dostarczone już wczoraj do Domu Samotnej Matki w Piaskach Królewskich. Jednak ze względu na ogromną ilość darów nie zmieściło się wszystko „na raz” do auta, więc niebawem w kolejnym transporcie pozostałe prezenty dotrą do DSM.
Za Dobrodziejów zostanie odprawiona Msza św. podczas Pasterki o 24.00 w Bazylice.

Szopka rośnie w oczach!  Bóg zapłać tak licznie przybyłym Parafianom za pomoc w jej budowie – spotkamy się jeszcze w kolejną sobotę o 9.00. Już niebawem zapraszamy na wspólne kolędowanie w noc bożonarodzeniową…  Niech także nasze serca będą gotowe na przyjęcie pod swój dach Jezusa Chrystusa!

W środę 8 grudnia świętowaliśmy odpust parafialny z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej JE Ks. Bp Romuald Kamiński. Podczas Eucharystii śluby wieczyste na ręce N.O. Prowincjała Grzegorza Bartosika złożył Brat Paweł Smutek a jubileusz 65-lecia profesji zakonnej obchodził Brat Feliks Grabowiec. W trakcie Sumy Odpustowej zakończyliśmy również obchody roku św. Józefa a także zakończyliśmy 33-dniowe parafialne rekolekcje internetowe „Beatyfikacja33” odczytaniem Aktu oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W poniedziałek 22 listopada o godz. 19.00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie synodalne w Parafii Niepokalanów. W domu parafialnym zgromadziło się 12 przedstawicieli Parafian, aby w pochyleniu nad słowem Bożym rozważać i rozeznawać kwestie, które zaproponowane zostały wszystkim Kościołom lokalnym na całym świecie.

Gorąco zachęcamy wszystkich chętnym Parafian do wzięcia udziału w spotkaniach. Odbywają się one co poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym (do 20 grudnia).

 

11 listopada zakończyła się peregrynacja Ikony św. Józefa w Ludwikowie. Wieczorem wizerunek Oblubieńca Maryi przekazany został Państwu Zdanowskim i Mitrowskim i w ten sposób św. Józef będzie odwiedzał rodziny Serok

wsłuchując się w potrzeby mieszkańców i wypraszając im potrzebne łaski. Niech Przeczyste Serce Św. Józefa błogosławi wszystkim przyjmującym Je pod swój dach!

Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” w Niepokalanowie!

Poniżej znajduje się plik z aktualną tabelą wolnych godzin adoracyjnych. Naszą ideą jest, aby wszystkie z 744 godzin (czyli każda godzina miesiąca) miały osobę, która będzie trwała przed Najświętszym Sakramentem adorując w intencji pokoju i triumfu Niepokalanego Serca Maryi na całym świecie („na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”).

Co mogę zrobić? – krok po kroku:

  1. Wybrać jedną godzinę w miesiącu (np. w każdy trzeci wtorek miesiąca, godz. 17.00-18.00) (zajęte godziny zaznaczone zostały w tabeli brązowym polem)
  2. Napisać wiadomość na adres: parafia.niepokalanow@gmail.com Wiadomość ta, poza informacją o deklaracji adoracji, powinna zawierać następujące dane: imię, nazwisko, numer telefonu, wybrany dzień miesiąca, wybraną godzinę adoracji w tym dniu. Można zgłosić się również telefonicznie dzwoniąc do kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  3. Zobowiązać się od tej pory, by co miesiąc adorować Najświętszy Sakrament w Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie o wybranej porze.

Co zrobić, jeśli by okazało się, że któregoś miesiąca nie jest możliwe osobiście wybrać się na adorację o umówionej porze?

Wówczas należy poszukać zastępstwa wśród członków swojej rodziny bądź znajomych. Jeśli i to okaże się niemożliwe, wówczas należy zadzwonić do Opiekuna Dnia z prośbą, by pomógł znaleźć zastępstwo.

Kim jest Opiekun Dnia?

Jest to osoba odpowiedzialna za wszystkie 24 osoby adorujące w danym dniu. Posiada on numery telefonu do tych 24 osób. Udostępnia on również swój numer telefonu osobom, którymi się opiekuje. Opiekuna Dnia wyznacza duszpasterz parafii (np. o. proboszcz). Wszystkich Opiekunów jest 31. Posiadają oni kontakt telefoniczny do siebie nawzajem. Opiekunowie Dnia zostaną wyznaczeni, gdy tabela godzin adoracji zostanie wypełniona bądź zbliży się do wypełnienia. Do tego czasu zastępstwa należy szukać we własnym zakresie.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Dnia 30 lipca zakończyły się organizowane wspólnie przez parafie Niepokalanów i Urząd Gminy w Teresinie półkolonie dla dzieci. Przez dwa tygodnie dzieci wspólnie spędzały czas i korzystał z wielu atrakcji i wycieczek. Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację wypoczynku: O. Piotrowi, pani Marzenie z Urzędu Gminy w Teresinie, Oli Starus i Magdzie Handerek z Biblioteki Publicznej w Teresinie, Izie Andryszczyk z Fundacji Fera Via i  wolontariuszkom Monice i Agnieszce za wsparcie i pomoc przy dzieciach. Mamy nadzieję, że spotkamy się z rok.

Bracia i Siostry,
W dniach 5-14 sierpnia na szlak pielgrzymkowy wyruszy 41. Warszawska Akademicka
Pielgrzymka Metropolitalna, czyli piesza pielgrzymka młodzieży z Warszawy na Jasną Górę.
Pragnę zaprosić Was (szczególnie studentów, licealistów) do udziału w tym wydarzeniu,
ponieważ jest to czas wyjątkowy, inny niż zwyczajne rekolekcje.
Pielgrzymka jest czasem poświęconym Bogu, często podejmowanym w ważnych intencjach –
ale to też czas uczenia się wiary w praktyce, więc danym samemu sobie!
Pielgrzymka jest miejscem radości, spotkania, przyjaźni i relacji – nawiązywanych nierzadko
na całe życie! WAPM to pielgrzymka akademickiej społeczności Warszawy, więc jeżeli chcesz
poznać żywy, młody Kościół – chodź z nami na Jasną Górę!
szczegóły i zapisy poprzez stronę www.wapm.waw.pl
Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce zapraszam do
Pielgrzymowania Duchowego, podczas którego realizuje się Program Rekolekcji z własnego
domu lub pracy w łączności duchowej z idącymi na Jasną Górę. Zapisanym do końca lipca br.
rozesłane zostaną korespondencyjnie Programy Duchowe! Zapisy online poprzez stronę:
www.wapm.waw.pl
Szczęść Boże!
ks. Mateusz Gawarski
Rektor Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie, Przewodnik 41. WAPM