1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 11 lutego, w poniedziałek: Wspomnienie NMP  z Lourdes;
 • 14 lutego, w czwartek: Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy;

 1. W poniedziałek, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego.Hasło obchodów to: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Tego dnia, na Mszy św. o godz. 11.00, udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, a na zakończenie, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zwracamy się z prośbą do rodzin, w których jest osoba starsza, chora, pozostająca w domu, o umożliwienie jej przybycia do bazyliki.
 2. 13 lutego, w środę, w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie, odbędzie się spotkanie z pracodawcami dla uczniów i poszukujących pracy. Szczegóły na plakacie w gablocie przed bazyliką.
 3. W czwartek, z racji 14 dnia miesiąca, w czasie wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lutym. 
 4. W przyszłą niedzielę, 17 lutego, mija 78. rocznica aresztowania św. Maksymiliana. Z tej racji w sobotę, 16 lutego, odbędzie się Zjazd Gmin Kolbiańskich. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 11.00, a po niej złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana.
 5. Również w niedzielę, 17 lutego, w godzinach 9.00-13.00, zachęcamy do oddania krwi w ambulansie stacjonującym przy ośrodku zdrowia  ul. Szymanowska w Teresinie.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę czterodniową w dniach od 1 – 4 maja. W programie: Stary Sącz, Krynica Górska, Tylicz, Zakopane, Ludźmierz, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska i Miechów. Koszt pielgrzymki 560 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowy program i informację w gablocie przy Bazylice.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Borkowicz l. 77 z Teresina, śp. Stefa Kłys l. 72 z Teresina Gaju, śp. Irena Ignasiak l. 75 z Paprotni,
  śp. Genowefa Antczak l. 93 z Serok Wsi i śp. Wiesława Florczak l. 79 z Kask. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…