IV Niedziela w ciągu roku – 2.02.2019

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 5 lutego we wtorek: Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • 6 lutegow środę: Wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki  i Towarzyszy;
  • 7 lutego w czwartek: Wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy;

  1. We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2532 domów (88%); 320mieszkań zastaliśmy zamknięte (11,1%), zaś 25 (0,9%) nie życzyły sobie obecności kapłana (0,9%). Bardzo serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
  1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  1. W sobotę, 9 lutego, odbędzie się spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej w Domu Parafialnym o g. 19.00. Także w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
  1. W przyszłą niedzielę, 10 lutego, odbędzie się spotkanie miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; rozpocznie się od Jutrzni o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 10:00 sprawowana będzie Msza Święta, po której odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Czaplarski, l. 70 z Teresina, śp. Teresa Parzydeł l. 71 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…