III Niedziela w ciągu roku – 26.01.2019

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 28 stycznia w poniedziałek: Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
 • 30 stycznia w środę: Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy
 • 31 stycznia w czwartek: Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
 • 2 lutego w sobotę: Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy św. modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Nabożeństwu będzie przewodniczył o. Joseph Vadakkel z Indii – misjonarz Kongregacji Przenajświętszego Sakramentu.  Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. (Do godz. 13.00) Także dziś zapraszamy na godz. 14.00 do sali św. Bonawentury na spektakl muzyczny pt. Św. Maksymilian Kolbe a Ojczyznaw wykonaniu grupy teatralnej z Zambrzyc.
 3. Jutro zakończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły gościć kapłana w swoim domu, prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Udamy się do nich we wtorek, 29 stycznia, od godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej, I piątek i sobota miesiąca. Z racji I piątku spowiedź dla dzieci o godz. 17.30, a o 18.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 1. W sobotę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem jest to 23 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w sobotę. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. W tym dniu również odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o godz. 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas Mszy św. osoby konsekrowane odnowią swoje śluby. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku i na zakończenie konferencja s. Anny Marii Pudełko pt. Maryja wzorem poświęcenia się Bogu. Zakończenie około 15.00. Zapraszamy.
 1. W przyszła niedzielę, 3 lutego, po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Magdalena Kuśmider, z Teresina l. 75, śp. Arkadiusz Gołębiowski z Teresina l. 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…