sinagoga01

  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 2 lutego we wtorek: Święto Ofiarowania Pańskiego; 3 lutego w środę: Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; 5 lutego w piątek: Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; 6 lutego w sobotę: Wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela i Towarzyszy.
  • Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  • We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem w całym Kościele jest to dzień zakończenia Roku Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę świętą z Nieszporami o godz. 18.00, podczas której zakonnicy z klasztoru w Niepokalanowie, siostry zakonne posługujące w klasztorze i parafii oraz z innych zgromadzeń zakonnych odnowią śluby zakonne. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych.

  • W środę po Mszy Świętej o godz. 11.00 i 18.00 – z okazji wspomnienia św. Błażeja patrona od chorób gardła, będzie błogosławieństwo poświęconymi świecami.
  • W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 16.45; zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św.; w Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W tym dniu po Mszach św. o 11.00 i 18.00 błogosławieństwo chleba ku czci św. Agaty. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP będzie sprawowana o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana.
  • Zwracamy się z prośbą do wiernych, którzy mają poświęcone w ubiegłych latach palmy, o przyniesienie ich do soboty włącznie i złożenie do ustawionego kosza w przedsionku bazyliki. Palmy te zostaną wykorzystane do przygotowania popiołu na środę popielcową.
  • W sobotę zakończymy wizytę duszpasterską. Wszystkie rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły gościć kapłana w swoim domu prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Udamy się do nich w poniedziałek 8 lutego od godz. 15.00.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Sabina Kiewicz l. 89 z Serok Parceli śp. Janina Misiak l. 91 z Paprotni, śp. Maria Niemyjska l. 83 z Paprotni i śp. Helena Głowala l. 93 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…