1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki.
 3. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
 4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Tadeusza Pikusa sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w dolnym kościele. Polecamy ich naszej modlitwie.
 5. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane o godz. 17.00, w tygodniu po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej adoracja w intencji powołań. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w Bazylice Marcello Stanzione z Włoch, który przez cały dzień będzie głosił kazania o Św. Michale Archaniele. Tego dnia nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca.
 8. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Szymanowską, Zieloną, Lipową, Torową do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i małżeństwa z parafii IV: klasztor.
 9. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o godz. 19.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie modlitwa uwielbienia, różaniec z rozważaniami, o 21.00 Apel, następnie Msza św. i do rana – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty intronizacyjne.
 10. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, nabożeństwo wynagradzające i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. Tym razem będziemy gościć Ks. Janusza Krzeszowica z diecezji świdnickiej, który wygłosi kazanie i p. Annę Krogulską, która wygłosi konferencja pt.: Przesłanie Jezusa do Polaków przekazane przez Rozalię Celakównę a nauczanie Kościoła. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 11. W imieniu o. Wiktora Mieleszko pragniemy serdecznie podziękować za niezwykłą hojność podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na budowę Domu Maryi w Białoruskim Niepokalanowie. Zostało zebranych 31 869 zł oraz 105 euro.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Neri.
 2. Z racji zbliżających się egzaminów ósmoklasisty zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 22 maja o godz. 18.00.
 3. W piątek o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą z okazji jubileuszu dwóchsetlecia Teresina i pięćdziesięciolecia Gminy Teresin.
 4. Zapraszamy chętne dziewczynki do włączenia się w posługę Bieli w naszej parafii. Do wyboru regionalne stroje łowickie, lubelskie, góralskie, śląskie, krakowskie i japońskie. Przymiarki w najbliższą sobotę 27 maja o godz. 12.00 w salce Bieli przy kaplicy adoracji.
 5. Od zeszłego piątku trwamy w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W niedzielę 4 czerwca gościć będziemy w Bazylice Marcello Stanzione z Włoch, który przez cały dzień będzie głosił kazania o Św. Michale Archaniele. Tego dnia nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. br. Jan Maria Panasewicz, l. 69 z klasztoru w Niepokalanowie, śp. Ewa Kaniewska-Pejaś, l. 57 z Budek Piaseckich. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, we wtorek Uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Polski, w środę wspomnienie św. Paschalisa Baylona, w czwartek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, w sobotę wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego.
 3. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 4. W sobotę o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy
  św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. W sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Tym razem zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i modlitwy w różnych sytuacjach życiowych. Początek modlitwy o godz.19.30 w domu parafialnym.
 6. W sobotę zapraszamy na Małżeńską Krucjatę Różańcową, którą poprowadzą Sławomir Kostrzewa i s. Bartłomieja Sobczyk. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 19.00 w Bazylice. Spotkanie zakończy się Mszą świętą
  w niedzielę o godz. 6.00. Szczegółowy program na stronie niepokalanow.pl
 7. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas czwartych podczas Mszy św.
  o godz. 11.30 będzie przeżywać uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 11.30, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Iwona Bednarz, l. 62 z Teresina, śp. Krystyna Stychlerz, l. 82 z Granic i śp. Tadeusz Pietrzak, l. 79 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, we wtorek Uroczystość tytułu naszej bazyliki NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, (uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Wikariusz naszego Zakonu, o. Jan Maciejowski z Rzymu), w piątek wspomnienie św. Leopolda Mandicia, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim i litanią loretańską.
 2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17:00 połączone będzie z procesją, zapraszamy ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W sobotę zapraszamy także na Nabożeństwo Fatimskie do Bazyliki, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję. Nabożeństwo Majowe będzie tego dnia o godz. 17.30 w Kaplicy św. Maksymiliana.
 4. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 5. W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30 będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszach św. o innej godzinie.
 6. Zapraszamy 14 maja na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór obchodzi 30. rocznicę swojej działalności.
 7. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniu 27.05.2023 r. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku n/Wisłą. Koszt: 100 zł. Szczegóły programu w gablocie.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 10. OGŁOSZENIE NT. RYCERZA NIEPOKALANEJ
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Zdanowska, l. 90 z Serok Wsi oraz śp. Jerzy Chojnacki, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tych intencjach. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika, we wtorek wspomnienie św. Atanazego, w środę Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego; w czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w Bazylice a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana. Pierwsza majówka będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
 4. W tym tygodniu będziemy gościć ks. Guy Pages z Paryża, znanego rekolekcjonistę, kaznodzieję i znawcę islamu. W środę 3 maja w sali św. Bonawentury poprowadzi całodzienną konferencję: Islam w trzech perspektywach: jak sam siebie przedstawia, jak widzi go rozum i jak postrzega go Kościół. Rozpoczęcie po Mszy św. o 10.00, zakończenie około 17.30. Po każdej konferencji możliwość zadawania pytań, w przerwach – posiłek i gorące napoje. Wstęp wolny. Natomiast od czwartku do niedzieli o. Pages poprowadzi rekolekcje „Stańcie się doskonali, jak doskonały jest Bóg”. Konferencje są zaplanowane w Bazylice po Mszy św. o 11.00 i 18.00 oraz po Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. Wstęp wolny, szczegółowy program na stronie Niepokalanów.pl.
 5. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. Poprzedzi je czuwanie modlitewne z piątku na sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana, rozpoczęcie o 19.00. W sobotę tradycyjnie konferencja i świadectwa o 9.30 w sali św. Bonawentury, następnie w Bazylice o 11.00 Msza św. z zawierzeniem Matce Bożej i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu o. Pages wygłosi dwie konferencję: o zawierzeniu Maryi i Cudownym Medaliku.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 7. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w piątek o godz. 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 9. Serdecznie zapraszamy 14 maja na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór obchodzi 30. rocznicę swojej działalności.
 10. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesława Guzik, l. 73 z Teresina i śp. Stanisław Wasiak, l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, we wtorek Święto św. Marka Ewangelisty, w piątek wspomnienie dowolne św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, w sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej a zarazem Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 2. W sobotę 29 kwietnia odbędzie się VI Niepokalanowskie Spotkanie Apostolatu Margaretka, osób i wspólnot modlących się za kapłanów. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na placu przed ołtarzem polowym. W programie dwie konferencje o. Piotra Bielenina z Krakowa o św. Maksymilianie, różaniec za kapłanów, świadectwa i prezentacje grup. Eucharystii o godzinie 11.00 będzie przewodniczył prowincjał o. Grzegorz Bartosik, a kazanie wygłosi opiekun krajowy Apostolatu, ks. Bogusław Nagel. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 3. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rycerzy Niepokalanej.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, a także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy o 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Bazylice.
 2. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 3. 22 kwietnia w sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19:30. Tym razem odbędzie się on w dolnym kościele pod Bazyliką.
 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej i chórowi oraz zespołowi „Miriam i Przyjaciele” za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
 3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Z tego względu nie będzie dzisiaj nabożeństwa o godz. 17.00.
 4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. We wtorek przypada 80. rocznica święceń kapłańskich bł. Mirosława Buliciś, zamordowanego na Chorwacji przez komunistów. Z tej okazji o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem  wikariusza prowincji o. Mirosława Bartosa. Po Mszy św. odbędzie spotkanie organizacyjne dla chcących wziąć udział w Pielgrzymce Mirosławów do miejsca jego męczeństwa i grobu oraz Medżugoria w dniach 12 -20 maja.
 6. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek.
 7. Skauci Europy zapraszają na pierwszą zbiórkę gromady dziewcząt w wieku 9-12 lat. Odbędzie się ona w sobotę o godz. 9.00 przed Bazyliką. Szczegóły znajdują się w gablocie oraz na ulotkach pod chórem.
 8. Zespół Szkół Prymasa Tysiąclecia w Teresinie serdecznie zaprasza absolwentów klas ósmych z rodziną lub przyjaciółmi na „Piknik Zawodowy”, który odbędzie się w sobotę w godz. 10-14 na terenie szkoły.
 9. W dniach 21-23 kwietnia w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapraszamy osoby przeżywające duchową pustkę, pragnące doświadczyć czegoś więcej w swojej wierze, chcące doświadczyć realnej obecności Boga w swoim życiu. Szczegóły zapisów na stronie internetowej parafii.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Krystyna Beta, l. 79 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Wieczorem o godz. 20.30 w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy ponownie do Bazyliki na Wieczór Papieski. W programie: fragmenty nagrań przemówień papieskich, różaniec przebłagalny za oszczerstwa wobec św. Jana Pawła II, Apel Jasnogórski pod pomnikiem Papieża. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 2. (odczytać na Mszach 8.30-13.00): Na placu przed Bazyliką zapraszamy na kiermasz ozdób Wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej oraz ich rodziców. Dla każdego przewidziana jest słodka niespodzianka.
 3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00 Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

12.00 – 13.00 Wspólnota Małżeństw, Rycerstwo Niepokalanej

13.00 – 14.00 Starsza grupa kandydatów do bierzmowania

14.00 – 15.00 Młodsza grupa kandydatów do bierzmowania

15.00              Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00 Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00 Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W piątek o godz. 11.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00-12.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 1. W dniach 21-23 kwietnia w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapraszamy osoby przeżywające duchową pustkę, osoby pragnące doświadczyć czegoś więcej w swojej wierze, osoby chcące doświadczyć realnej obecności Boga w ich życiu. Szczegóły zapisów na stronie internetowej parafii.
 2. Zespół Szkół Prymasa Tysiąclecia w Teresinie serdecznie zaprasza absolwentów 8 klas z rodziną lub przyjaciółmi na „Piknik Zawodowy”, który odbędzie się 15 kwietnia w godz. 10-14 na terenie szkoły. W programie m.in.: koncert, pokaz wojskowy, kurs pierwszej pomocy, pokaz gokardów, wystawa lokalnych firm, warsztaty dietetyczne, ciepły poczęstunek.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 02-09.07.2023 r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii i w gablocie przy Bazylice.
 4. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny w cenie 18 zł. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Msze święte z nauką rekolekcyjną w Bazylice o godz. 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich o godz. 16.00. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci. Przejdziemy następującymi ulicami: o. M. Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą, Cmentarną, o. M. Kolbego. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o 19.00.
 4. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem, następnie nabożeństwo wynagradzające i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Marek Dziewiecki, który na Mszy św. o 11.00 wygłosi kazanie i o 14.00 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Jak wychodzić z kryzysu? Osiem warunków.
 5. W sobotę o godz. 15.30 w Bazylice gościć będziemy Zespół Mazowsze, który wykona „Requiem” Mozarta oraz pieśni pasyjne. Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnej medytacji nad Męką Pańską.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Tego dnia zapraszamy na kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Odbędzie się on przed Bazyliką w godzinach 9.30-14.00. Dla każdego przeznaczona będzie słodka niespodzianka.
 7. W niedzielę siostry niepokalanki i parafia Szymanów organizują marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o 10.00 w Szymanowie a zakończenie przy pomniku Papieża w Niepokalanowie ok. godz. 12.00.
 8. W niedzielę 2 kwietnia o godz. 20.30 w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy do Bazyliki na Wieczór Papieski. W programie: fragmenty nagrań przemówień papieskich, różaniec przebłagalny za oszczerstwa wobec św. Jana Pawła II, apel jasnogórski pod pomnikiem Papieża. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 9. W dniach 21-23 kwietnia w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapraszamy na niego osoby przeżywające duchową pustkę, osoby pragnące doświadczyć czegoś więcej w swojej wierze, osoby chcące doświadczyć realnej obecności Boga w ich życiu. Przed Bazyliką znajdują się przedstawiciele wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, którzy rozdają ulotki z informacją nt. sposobu zapisu na te weekendowe rekolekcje.
 10. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 11. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny w cenie 18 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na działalność charytatywną naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 12. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.