Zainspirowani postawą naszego Założyciela, św. Franciszka z Asyżu, który w roku 1216, „chociaż sam biedny grzesznik”, prosił Ojca świętego, aby wszystkim, którzy przychodzili do Porcjunkuli, udzielił odpustu, zauważyliśmy konieczność wyjścia naprzeciw pielgrzymom przybywającym do niepokalanowskiej Kaplicy Adoracji. Zgodnie z długoletnią tradycją „Odpustu Porcjunkuli” zrodziło się pragnienie, aby „pomóc w zbawieniu dusz” i za św. Franciszkiem „posłać wszystkich do nieba”. Dlatego O. Prowincjał wystosował do Stolicy Apostolskiej pismo, na które otrzymaliśmy odpowiedź w dekrecie Kard. Mauro Piacenza, Penitencjarza Większego z 5 lutego 2019, w którym łaska odpustu udzielona została dla tych, „którzy ze szczerym żalem za grzechy, po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej, z pobożnością jako pielgrzymi nawiedzą Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie i przed ołtarzem, nazwanym Gwiazdą Niepokalanej, przez jakiś czas pobożnie rozmyślać będą, kończąc adorację Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary i wezwaniem imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbego”. Jednocześnie, Penitencjaria wyszła naprzeciw wszystkim, którzy z powodu podeszłego wieku, choroby lub z innej ważnej przeszkody nie mogą pielgrzymować. Mogą zyskać ten odpust, jeżeli „wyrzekną się wszelkiego grzechu z zamiarem, że przy najbliższej okazji spełnią trzy zwykłe warunki, oraz mając przed sobą jakikolwiek wizerunek o tematyce eucharystycznej, duchowo połączą swoje modlitwy, cierpienia lub inne ciężary własnego życia z adoracją Najświętszego Sakramentu, ofiarując je miłosiernemu Bogu. Kaplica Wieczystej Adoracji staje się powoli, jakby naszą „drugą Porcjunkulą”. Byłoby więc pięknie, gdyby towarzyszył nam przykład św. Franciszka, który „z powodu wielkiego przywileju [odpustu], jakiego mu Pan tam udzielił”, przypominał o świętości tego miejsca, o jego wybraniu i szczególnym umiłowaniu „przez Chrystusa i chwalebną Dziewicę” i „podtrzymywali jego świętość modlitwą i milczeniem w dzień i w nocy”. Pobudzeni zatem wyborami św. Franciszka z Asyżu i św. Maksymiliana Marii Kolbego sami często nawiedzajmy to święte miejsce i na kolanach „załatwiajmy sprawy” osobiste i Kościoła, prosząc szczególnie o pokój na całym świecie i w naszych sercach.

  1. Dziś gościmy w naszym Sanktuarium przedstawicieli Chrześcijańskiej Służby Ratowniczej, którzy niosąpomoc ofiarom wojny na wschodzie Ukrainy. Słowo Boże na wszystkich Mszach św. głosi kapelan Służby: o. Marcin Wirkowski, natomiast po Mszach są zbierane ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętym wojną. Dzisiaj także podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała.
  2. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Z racji I piątku spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze. Także w piątek Mszą św. o godz. 11.00 rozpoczną się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 11.50 w sali św. Bonawentury odbędzie się projekcja filmu ,,Żołnierze Wyklęci”. Wstęp wolny.
  3. W sobotę 2 marca odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy firmy, miejsca pracy, różne gałęzie polskiej gospodarki. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku i na zakończenie konferencja Iwona Zielonko pt. Maryja nowa Ewa. Zakończenie około 15.00.
  4. W przyszła niedzielę, 3 marca, po Mszach św. bracia klerycy będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”; natomiast po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
  5. Narzeczonych, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy już dziś, że w niedzielę, 10 marca, o godz. 15.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Sławomir Roszczyk, l. 57 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…