1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 13 grudnia w czwartek: Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • 14 grudnia w piątek: Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
 1. Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane będą w dni powszednie w bazylice o godz. 7.00 rano. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci. Przychodzimy na tę Mszę świętą z lampionami.

 1. Dziś przed bazyliką po wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc Siostrom Klaryskom.
 1. W przedsionku bazyliki można jeszcze nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 1. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich. Do oznakowanej puszki pod chórem można składać ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii i gminy.
 1. Od środy na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
 1. Zapraszamy na spotkanie modlitewne dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 15 grudnia w domu parafialnym o g. 19.00.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Prowadzić je będzie o. Paweł Maliński – dominikanin.
 1. 16 grudnia o godz. 9:30 w sali konferencyjnej Domu Rekolekcyjnego odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 11:00 sprawowana będzie Msza Święta w kaplicy św. Maksymiliana. 
 1. Stowarzyszenie IMPULS wraz z policjantami z Posterunku Policji w Teresinie serdecznie zapraszają na koncert z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jest on związany z prowadzoną na terenie naszej gminy akcją charytatywną: „Niebieska Gwiazdka”. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 grudnia po Mszy świętej o godz. 10.00. w sali św. Bonawentury. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do akcji mogą tego dnia przynieść ze sobą drobne podarunki, np. słodycze, zabawki, żywność, artykuły szkolne.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marian Getka l. 80 z Teresina i śp. Henryka Kozłowska l. 96 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…