1. Dziś przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji – Ks. Kard. Kazimierza Nycza na stolicę Metropolitalną w Warszawie, a jutro, z racji Święta św. Kazimierza królewicza, nasz Pasterz będzie obchodził swoje imieniny. Polecajmy jego posługę w modlitwie dobremu Bogu.

2. Dziś gościmy braci kleryków z naszego franciszkańskiego seminarium, którzy po Mszach św. będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”; natomiast po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia; dlatego zapraszamy na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku o godz. 6.00.

4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00.

5. W dniach od 3-9 marca przeżywać będziemy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do podjęcie w tej intencji różnych form modlitwy.

6. Zapraszamy na spotkanie modlitewne Rycerzy Niepokalanej w sobotę, 9 marca, do domu parafialnego na godz. 19.00.

7. W najbliższą sobotę, 9 marca, od godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy rozbiórce szopki przy domu parafialnym. Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.

8. Życie jest największym darem Boga. W sobotę, 9 marca, odbędzie się pierwsze z trzech nabożeństw wynagradzających za grzechy przeciwko życiu. O godzinie 10.00 w sali św. Bonawentury konferencję na temat syndromu postaborcyjnego wygłosi p. Wiesława Kowalska z Centralnego Ośrodka Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego z Jasnej Góry. Następnie o godz. 11.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu i nabożeństwo pokutne z modlitwą matki o uwolnienie z poczucia winy po grzechu aborcji. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się za kobiety obarczone tym grzechem.

9. Za tydzień 10 marca odbędzie się spotkanie miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; rozpocznie się od Jutrzni o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 10:00 sprawowana będzie Msza święta, po której odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy również, że w niedzielę, 10 marca, o godz. 15.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Michalczyk, l. 69 z Serok Parceli; śp. Natalia Michalak, l. 84 z Paprotni i śp. Danuta Ciesielska, l. 72 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…