W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 • 29 maja w środę: Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
 • 31 maja w piątek: Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; ostatni dzień nabożeństw majowych; jest to również 1 dzień nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • 1 czerwca w sobotę: Wspomnienie św. Justyna, męczennika;
 • 2 czerwca w niedzielę: uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. Dziś zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
 2. 29 maja, w środę, o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
 3. W sobotę 1 czerwca odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy dzieci, młodzież, instytucje edukacji i wychowania. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku. Gościem będzie Marek Kędziorek– promotor kultu
  bł. Jerzego Popiełuszki, który wygłosi konferencję: Ksiądz Jerzy Popiełuszko – odważny świadek Prawdy. Zakończenie około 15.00. Zapraszamy.
 4. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy odprawianie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
 5. W przyszłą niedzielę 2 czerwca po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 6. W niedzielę, 2 czerwca, przypada 40. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Tego dnia będziemy również obchodzić XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego.W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 12.00, zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski, zaś wieczorem, o godz. 20.30 na placu Piłsudskiego, odbędzie się koncert – zaprasza Kazimierz Kardynał Nycz, Metropolita Warszawski.
 7. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu, Kino + zaprasza 2 czerwca na godz. 14.00 do sali św. Bonawentury na projekcję filmu „Bella”. Film pokazuje, że czasami trzeba stracić wszystko aby dostrzec i docenić to co jest naprawdę istotne. To opowieść o odkupieniu, rodzinie i odnalezieniu miłości. Gościem specjalnym będzie aktor Dariusz Kowalski. Wstęp wolny.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty: śp. o. Zenon Pięta – franciszkanin, pochodzący z naszej parafii, a pracował przez ostatnie lata
  w Rzymie, śp. Kazimierz Trzos l. 89 z Paprotni, śp. Wojciech Kowalski l. 60 z Teresina, śp. Teresa Jankowska l. 61 z Nowej Piasecznicy, śp. Krystyna Gasik l. 86 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…