1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 3 czerwca w poniedziałek: Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • 5 czerwca w środę: Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 • 7 czerwca w piątek: Wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników;
 • 8 czerwca w sobotę: Wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

 1. Dziś gościmy zespół z Białorusi „Vies Bonum”, który pomaga nam w modlitwie na Mszach św. Po eucharystii można przed bazyliką zakupić ich płyty.
 2. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów zapraszamy na godz. 14.00 na film „Bella” do Sali św. Bonawentury Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartekmiesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo czerwcowe w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 4. W środę 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. Em. Ks. Kard. Kazimierza Nycza sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek, 4 czerwca, od godz. 17.00. Polecamy ich naszej modlitwie.
 5. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą.
 6. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 7. Zachęcamy do nabycia czerwcowego numeru Rycerza Niepokalanej.Znajdziemy w nim rozważania o Duchu Świętym, o Eucharystii i miłości oraz tekst poświęcony etyce biznesu o. Ignacego Kosmany. Polecamy takżenumer Rycerzyka Niepokalanej; w nim: kolejny odcinek przygód rycerzyka Zbyszka i kosa Paciorka, o. Maksymiliana, Juana Diego, wywiad z Anią Dąbrowską. Wraz z Małym Kuchcikiem Niepokalanej można przyrządzić wakacyjną potrawę; jak zawsze karta z królem Polski, Kazimierzem Wielkim. Podtrzymujmy dzieło Św. Maksymiliana, czytajmy oraz zachęcajmy innych do lektury czasopism naszego Wydawnictwa.
 8. Gmina Teresin zaprasza 7 czerwca na panel dyskusyjny z okazji obchodów 30 rocznicy wolnych wyborów parlamentarnych. Szczegóły na plakacie w gablocie przed bazyliką.