in-principio-erat-verbum

  • Dziś podczas Mszy świętej o godz. 16.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.
  • Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz został wydrukowany i jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z bazyliki. Bardzo prosimy parafian o pomoc w przeprowadzeniu kolędy jak to było w latach ubiegłych.
  • W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przypominamy wszystkim wiernym, że tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Dzień ten będzie kolejna okazją do kontynuowania naszej współpracy na rzecz pomocy polskim misjonarkom i misjonarzom. Dzień ten przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy misjonarzami miłosierdzia”. Również tego dnia w parafii Szymanów odbędzie się IV Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą świętą w kościele w Szymanowie o godz. 11.30.

  • W piątek 8 stycznia przypada 122. rocznica urodzin św. O. Maksymiliana. Naszą osobistą modlitwą w tym dniu podziękujmy Bogu za jego życie, za jego troskę o zbawienie człowieka, a także za to miejsce, Niepokalanów, któremu dał początek.
  • W sobotę 9 stycznia odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Król l. 54 z Paprotni, śp. Marianna Zambrzycka l. 89 z Teresina i śp. Ryszard Chojnacki l. 86 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…