XXX ndz zw rok B

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 28 października w środę: święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; 1 listopada w niedzielę: uroczystość Wszystkich Świętych.

2. Dziękujemy wszystkim parafianom za przygotowanie i udział oraz wspólną modlitwę w czasie nocnego czuwania wokół Symboli Światowych Dni Młodzieży.

3. Dziś bracia klerycy z naszego franciszkańskiego seminarium w Łodzi rozprowadzają pisemko „Nasze Życie”. Można je nabyć po Mszy przed bazyliką za dobrowolną ofiarę. Za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium, „Bóg zapłać!”

 

4. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej bazylice: dni powszednie dla dzieci o godz. 17:00, zaś dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18:00 i na nabożeństwie po Mszy św. modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła. Podobnie jak w latach ubiegłych modlić się będziemy za nich w dni powszednie przez cały miesiąc listopad na nabożeństwie o godz. 17:30 oraz podczas Mszy św. o godz. 18:00.

7. W związku z propagowaniem pogańskiego święta Halloween, które niesie ze sobą niebezpieczeństwo ośmieszania wartości życia duchowego i pozagrobowego, chcemy przestrzec przed tą niebezpieczną zabawą. Aby pokazać chrześcijański wymiar życia wiecznego, zapraszamy w czwartek 29 października wszystkie dzieci po Różańcu o godz. 17:00 na spotkanie ze świętymi do sali domu parafialnego. Będziemy poznawać postacie świętych, ich historie życia. Prosimy o przebranie się za wybranego Świętego i prezentację jego osoby. Natomiast w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych – 30 października, w piątek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec ze świętymi i nabożeństwo z relikwiami naszych Patronów. Pragniemy w ten sposób rozpalić w nas tęsknotę za Niebem, świętością i Bogiem.

8. W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13:00, której nie będzie. O godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu parafialnym, a po niej procesja za zmarłych. W tym dniu bracia klerycy naszego seminarium będą przyjmować na cmentarzu kartki z wypominkami oraz dobrowolne ofiary na potrzeby seminarium. Przypominamy wiernym, że w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas udział we Mszy św.

9. Przypominamy, że w dniach 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i będąc w stanie łaski uświęcającej.

10. W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 16:00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Wiśniewska, l. 62 z Teresina i Stefania Pol, l. 88 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…