IV ndz adwentu

 1. Msze święte o Matce Bożej, zwane roratami, będą jeszcze przez 4 dni do Wigilii włącznie o godz. 7.00.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 25 grudnia w piątek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
 • 26 grudnia w sobotę: Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
 • 27 grudnia w przyszłą niedzielę: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 1. Można jeszcze otrzymać opłatek na stół wigilijny w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. W czwartek Wigilia Świąt Bożego Narodzeni Ostatnia Msza święta w Ba­­zy­li­ce zostanie odprawiona o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W Wigilię zachęcamy do tradycyjnego postu. Przeżyjmy ten dzień w duchu wiary i chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Boga na świat. Kolacja wigilijna niech będzie w naszych domach przepełniona wiarą i miłością do Boga oraz przebaczeniem i życzli­wością do siebie nawzajem. Po kolacji czas oczekiwania na Pasterkę niech upłynie na śpiewaniu lub słuchaniu kolęd. Pasterka o godz. 24.00. Wprowadzeniem do niej będzie modlitwa bre­wiarzowa, która rozpocznie się o godz. 23.15.

 1. W uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze święte w porządku niedzielnym
 1. W przyszłą niedzielę 27 grudnia podczas Mszy świętej o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 1. W ostatnią niedzielę Adwentu jeszcze raz kierujemy słowa podzię­kowania do wszystkich, którzy podali pomocną dłoń potrzebującym poprzez złożenie ofiary do puszek lub żywności do kosza oraz pomagali przy budowie „żywej szopki”. Wszystkim mówimy z serca płynące: Bóg zapłać. Informujemy, że za wszystkich dobrodziejów modlić się będziemy podczas Mszy św. o północy, czyli Pasterki.
 1. Program wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest już umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Witold Zdanowski, l. 66 z Serok Wsi i śp. Kazimierz Sitek, l. 77 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…