III Niedziela Adwentu

 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 14 grudnia w poniedziałek: Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera.
 • W poprzednią niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 1480 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 • Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadzi o. Piotr Szczepański. Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 oraz dodatkowa nauka o godz. 20.00. Od godz. 19.00 w poniedziałek i wtorek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
 • 8 grudnia Ojciec święty Franciszek otworzył Bramę Miłosierdzia, inaugurując w ten sposób Rok Miłosierdzia. Otwarcie Bramy Miłosierdzia w naszej bazylice odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.00. Rozpoczęcie obrzędów nastąpi przed Bazyliką, dlatego prosimy o zgromadzenie się w tym dniu naszych parafian wyjątkowo na zewnątrz kościoła. Za nawiedzenie naszej świątyni będzie można uzyskać odpust zupełny. Ufamy, że wiele osób przeżyje tutaj czas swojego pojednania się z Bogiem.

 • Dziś również obchodzimy kolejną rocznice wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Instytut Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zachęca do uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego i włączenia się w akcję zapalania świec w oknach mieszkań w niedzielę 13 grudnia br. o godz. 19.30. Pamiętajmy też w modlitwie o ofiarach i katach stanu wojennego.
 • Dziś po Mszy św. o godz. 11.30, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2017 po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i Eucharystii.
 • Również dziś z racji Roku Życia Konsekrowanego zapraszamy również na godz. 17.00 na wspólne Nieszpory w intencji wszystkich powołanych do służby Bożej w Kościele.
 • Przypominamy, że Msze święte o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00 rano.
 • Zachęcamy do wspierania dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą parafię. Dary żywnościowe dla ubogich można składać dać do kosza umieszczonego w bazylice, natomiast  ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej gminy i ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki” można składać do oznaczonych puszek w bazylice. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy jeszcze w sobotę na godz. 8.00.
 • Dziś od godz. 8.30 do 13.00 dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
 • Jutro 14 listopada w czasie wieczornej Mszy świętej za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu grudniu.
 • Wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków wigilijnych, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W najbliższą sobotę, 19 grudnia o godz. 18.00 w naszej kawiarence „Zaułek Aniołów” odbędzie się spotkanie z Tomaszem Krzyżakiem, dziennikarzem Rzeczpospolitej, autorem biografii Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika pt. „Nie mam nic do stracenia”. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki – wstęp wolny.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. o. Józef Łapiński, l. 73 z Niepokalanowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…