• W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 25 stycznia w poniedziałek: Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; 26 stycznia we wtorek: Wspomnienie świętych biskupów sinag1Tymoteusza i Tytusa;; 27stycznia w środę: Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; 28 stycznia w czwartek: Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; 30 stycznia w sobotę: Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
  • Dziś w naszej bazylice gościmy zespoły z całej Polski, które z nami chcą przeżywać najświętszą ofiarę. Dziękujemy im bardzo. Zaś w Sali św. Bonawentury o godzinie od 14.30 odbędzie się Wielki Finał XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek: werdykt jury, wręczenie nagród i koncert laureatów. Serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy 28 grudnia w czwartek o godz. 18.00 na Mszę świętą o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  • W każdy czwartek o godz. 19.00 zapraszamy do Domu Parafialnego wszystkich, którzy pragną pełniej przeżyć niedzielną eucharystię i cały tydzień, na spotkanie ze Słowem Bożym w Wieczerniku Biblijnym
  • Dziś po Mszach świętych, będzie można otrzymać ulotkę z informacjami o możliwości przekazania 1% z rozliczenia podatkowego na Parafialny Zespół Caritas. Świadome przekazanie 1% podatku pozwala, choć w małym stopniu, decydować o tym, na co wykorzystane zostaną nasze pieniądze. Już teraz za wsparcie tej inicjatywy z serca dziękujemy.
  • Z naszym Franciszkańskim Biurem Podróży „Patron Travel” organizujemy pielgrzymkę do Fatimy w dniach 08-14.05 w maju 2016 roku na 99. rocznice objawień. Koszt 3150 zł i 60 euro. Zapisy przyjmujemy do końca stycznia w kancelarii parafialnej.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Żeszczuk l. 65 z Kask, śp. Barbara Meszka l. 65 z Teresina i śp. Jan Sitarski l. 75 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…