33 nzw B

• 16 listopada w poniedziałek: Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
  • 17 listopada we wtorek: Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ;
  • 18 listopada w środę: Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • 19 listopada w czwartek: Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy;
  • 20 listopada w piątek: Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • 21 listopada w sobotę: Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  1. Dziś są zbierane ofiary na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Rozpoczęły się również zapisy na wyjazd na ŚDM w Krakowie w dniach od 29.07 do 1.08.2016 r. Zapraszamy wszystkie chętne osoby w wieku 14-30 lat. Zapisy potrwają do 22 listopada. Koszt wyjazdu to cena pakietu B1 dla pielgrzyma 310 zł, fundusz solidarnościowy 10€ oraz transport do Krakowa – 100 zł. Przyjmujemy też zgłoszenia rodzin, które chciałyby gościć młodzież z innych krajów u siebie od 20.07 do 25.07.2016r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ponadto w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej oraz zespołów śpiewaczych. Z tej racji zapraszamy wszystkich członków zespołów: chóru, zespołu „Miriam”, scholi i orkiestry na Mszę św. w ich intencji w sobotę 21.11 o godz. 17.00 do domu parafialnego, a następnie na spotkanie przy wspól­nym stole.
  1. Dziś z racji Roku Życia Konsekrowanego zapraszamy również na godz. 17.00 na wspólne Nieszpory w intencji wszystkich powołanych do służby Bożej w Kościele.
  1. Pragniemy poinformować, że 22 listopada rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
  1. Z naszym franciszkańskim biurem pielgrzymkowym: Patron Travel, organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach od 1 do 8 kwietnia 2016 r. Koszt pielgrzymki: 3290 zł i 90 $. Zapisy i dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 29 listopada.
  1. Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Czy naprawdę wierzysz” do sali św. Bonawentury. Seanse odbędą się w soboty 21 i 28.11. o godz.18.00 oraz w niedzielę 22 i 29.11. o godz. 15.30. Wstęp wolny.
  2. 5 grudnia organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Torunia na uroczystości rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje oraz zapisy u p. Danuty Dmoch (numer telefonu znajduje się w gablocie: Danuta Dmoch 728 464 508). Koszt wyjazdu – 45 zł. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu dla autokarów.
  3. 20 listopada, w piątek, zapraszamy dzieci należące do bieli, jak i te które chciałaby należeć do tej grupy, dziewczynki sypiące kwiatki na spotkanie organizacyjne w Domu Parafialnym o godz. 17.00.
  4. W dniach od 15 do 18 listopada w Parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie odbędą się rekolekcje „Dla osób po stracie bliskiej osoby”. Pierwsze spotkanie dziś o godz. 15.00. Dokładniejsze informacje znajdują się plakacie w gablocie przed wejściem do bazyliki.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Glińska, l. 91 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…