Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

Kogo wspieramy?

domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja

Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Nasze paczki trafią do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Jak wziąć w niej udział?

Zerwij jedną bombkę z choinki znajdującej się w bazylice. Następnie przygotuj „paczuszkę dla Maluszka”. A gdy będzie już gotowa, przynieś z powrotem do bazyliki i zostaw pod choinką.

Co powinna zawierać „paczuszka”?

artykuły higieniczne: np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jak również artykuły dla mam itp.

Jaki jest czas trwania akcji?

Rozpoczynamy w niedzielę 29 listopada a kończymy w niedzielę 20 grudnia. W tym czasie można przynosić paczki.

Dokąd trafią paczki z Niepokalanowa?

Nasze paczki trafią do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

 

Szczegóły ogólnopolskiej akcji znajdują się na stronie paczuszkadlamaluszka.pl

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć film promujący akcję

1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Dzisiaj też o godz. 10.00 w Budkach Piasecki jest odpust z racji wspomnienia bł. Rafała Chylińskiego, patrona kaplicy.
2. Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Do udziału w Roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Czekają na nie przygotowane zadania do wykonania oraz nagroda. Na zakończenie rorat zostanie wylosowana nagroda specjalna. Na tę Mszę świętą przychodzimy z lampionami. Oprócz tego od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 na stronie internetowej oraz Facebooku Rycerzyka Niepokalanej będą umieszczane zadania, przygotowujące do przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Szczegóły na stronie internetowej www.rycerzykniepokalanej.pl.
3. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godz. 17.00 rozpoczynamy 9-dniową Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą w tym roku poprowadzi redaktor Rycerza Niepokalanej o. Piotr Szczepański. Nauki nowennowe będą głoszone w tygodniu podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 18.00 a w niedziele podczas nabożeństwa o godz. 17.00.
4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo, w trakcie którego modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.
5. Spowiedź w naszym sanktuarium odbywa się codziennie od godz. 6.00 do godz. 19.00.
6. Od dzisiaj do 7 grudnia w kaplicy św. Maksymiliana odbywać się będzie czuwanie modlitewne według św. Faustyny. Codziennie od 7.45 do 21.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Będziemy modlić się w pięciu blokach modlitewnych odmawiając cały różaniec. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do bazyliki i na stronie internetowej Niepokalanowa.
7. We wtorek 1 grudnia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie.
8. W sobotę 5 grudnia odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. Nie będzie konferencji o 9.30. W związku z ograniczeniami Zawierzenie Maryi będzie na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 13.40 w bazylice dr Iwona Krysiak wygłosi konferencję „Praktyczne znaczenie Niepokalanego Poczęcia w życiu chrześcijan”.
9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Osoby, które ze względu na pandemię chciałyby powstrzymać się od odwiedzin kapłana, proszone są o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.
10. Mężczyzn chętnych do pomocy przy budowie „Żywej szopki” zapraszamy na spotkanie organizacyjne jutro po Mszy Świętej o godz. 18.00.
11. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
12. Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi i zostawiając ją pod choinką znajdującą się obok ołtarza św. Józefa. Artykuły te, czyli np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jak również artykuły dla mam, należy dostarczyć najpóźniej do 20 grudnia. Zostaną one przekazane dla Domu Samotnej Matki. Szczegóły znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.
13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Roman Kowalski l. 90 z Nowej Piasecznicy, śp. Halina Kamionka l. 72 z Teresina, śp. Irena Kuczyńska l. 84 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

„Bądź jak Maryja” – pod takim hasłem chcemy w tym roku razem z „Rycerzykiem Niepokalanej” przeżywać czas Adwentu. Zachęcamy całe rodziny, a szczególnie wszystkie dzieci do zaangażowania się w przygotowany przez redakcję program.

 1. Codziennie od poniedziałku do soboty (o godz. 9.00) na stronie internetowej(rycerzykniepokalanej.pl) oraz Facebooku „Rycerzyka Niepokalanej” będą umieszczane zadania, przez które będziemy się przygotowywać do Świąt Bożego Narodzenia. W tych dniach w sposób szczególnych zapraszamy Maryję, która będzie naszą Przewodniczką.
 2. Będziemy mieli cały dzień na podjęcie wyzwania, rozwiązania zagadki lub zadania.
 3. Z rozwiązaniami przychodzimy kolejnego dnia do kościoła na Mszę świętą na godz. 7.00 rano, kiedy to nasze odpowiedzi będziemy mogli wrzucić do specjalnego koszyczka ustawionego w Bazylice (prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem).

Spośród dzieci, które przyniosą w danym dniu odpowiedzi, będą losowane nagrody.

 1. Dla wytrwałych w ostatnim dniu Rorat zostanie wylozlosowana nagroda specjalna.
 2. Dla tych, którzy nie będą mogli przychodzić do kościoła, proponujemy udział on-line. Szczegóły na stronie internetowej oraz facebooku „Rycerzyka Niepokalanej”. Tam również wszystkie aktualne informacje.
 3. Do pobrania plakat. Można go wydrukować i w kolejnych dniach uzupełniać go razem z nami.

Życzymy wytrwałości i wielu łask Bożych. Niech Niepokalana oręduje za nami.

Kliknij TUTAJ, by wesprzeć zbiórkę na terapię genową dla 13-miesięcznego Michałka chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

 1. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny; tego dnia w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. odpustowa z racji patrona kaplicy bł. Rafała Chylińskiego.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Z racji pandemii kurs będzie prowadzony tylko w formie online. Zapisać się można najpóźniej do 28 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii i Facebooku.
 3. Również w przyszłą niedzielę w kaplicy św. Maksymiliana rozpoczynamy Nowennę według św. Faustyny, składającą się z tysiąca „Zdrowaś Maryjo” Z tej racji po Mszy św. o godz. 7.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do godz. 21.00. Będziemy modlić się w pięciu blokach modlitewnych po 2 godziny każdy, z przerwami na odpoczynek, posiłek, cichą modlitwę. Każdy blok modlitewny to cztery części różańca. Jest to nasz dar wdzięczności Niepokalanej za opiekę. Modlimy się o triumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, naszych rodzinach, Ojczyźnie i świecie. Można dołączać własne intencje. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do Bazyliki i na stronie internetowej Niepokalanowa.
 4. W sobotę 28 listopada o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy w bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne. Ze względu na trwające obostrzenia nie będą one roznoszone po domach. Opłatki są przygotowane w 4 miejscach: dwa kosze przy balustradzie i po jednym koszu przy ołtarzach św. Franciszka i św. Antoniego. Prosimy, by po opłatki podchodzić po Mszy Świętej w czterech rzędach jak do Komunii zachowując odstęp półtorametrowy. Od jutra będzie można też nabyć opłatki w zakrystii oraz przez cały dzień w domu parafialnym.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Ireneusz Krzeszowiec l. 68 z Teresina i śp. Grzegorz Zdanowski, l. 66 z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozpoczynamy zapisy na adwentowy Kurs Przedmałżeński. Pary chcące wziąć w nim udział muszą wysłać swoje zgłoszenie na adres: piotrsichato@gmail.com najpóźniej do 28 listopada. Aby móc uczestniczyć w Kursie, konieczne jest posiadanie sprawnego mikrofonu i kamery przy komputerze. Spotkania będą odbywały się w każdą niedzielę Adwentu o godz. 15.00 (tj. 29 listopada – 20 grudnia 2020). Pozostałe informacje zostaną przekazane w e-mailu zwrotnym.

[EDYCJA: zapisy zostały już zamknięte ze względu na ogromną liczbę zgłoszeń]

 1. Dziś w Kościele obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
 2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia podczas wszystkich Mszy w bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne. Ze względu na trwające obostrzenia nie będą one roznoszone po domach. Opłatki będzie można nabyć po każdej Mszy Świętej.
 4. Informujemy, kurs przedmałżeński został przeniesiony z przyszłej niedzieli na 1 niedzielę Adwentu, czyli na 29 listopada. Z racji pandemii nie będzie się on odbywał stacjonarnie w domu parafialnym. Przewidziana jest forma online. Szczegóły dotyczące zapisów wkrótce na stronie internetowej parafii i Facebooku.
 5. Wójt Gminy Teresin przypomina, że do końca listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko do końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się poprzez Internet, przez infolinię 22 279 99 99 lub w Biurze Spisowym w Urzędzie Gminy Teresin.
 6. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odszedł do Pana w wieku 48 lat śp. br. Dariusz Popławski.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Tomasz Woźnica l. 42 z Teresina, śp. Halina Dzikowska, l. 79 z Kask, śp. Teresa Kamińska, l. 89 z Granic, śp. Magdalena Rosa, l. 36 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na ostatni dzień modlitwy w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic nieba”.
 2. W środę 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu w intencji trudnych spraw naszej Ojczyzny.
 3. Zapraszamy na drugie spotkanie formacji kobiet z cyklu „Świętość w zwyczajności”, które odbędzie się 14 listopada w naszej Bazylice. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po niej różaniec w intencji kobiet i dwie konferencje na temat własnej tożsamości i samoakceptacji oraz modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Ze względu na sytuację wydarzenie będzie również transmitowane online z bazyliki. Szczegóły na Facebook-u: powołane do godności.
 4. Także w sobotę w Bazylice odbędzie się comiesięczne czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o 20.30 modlitwą różańcową o zakończenie epidemii, następnie Apel Maryjny, Msza św., droga krzyżowa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie na Mszy św. w niedzielę o 5.45. Pielgrzymi modlą się o triumf Niepokalanego Serca Maryi oraz o odnowę rodzin w duchu Dekalogu. Czuwanie będzie transmitowane na kanale You Tube NIEPOKALANÓW-TV.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 6. W związku z dotychczasową trudną sytuacją klasztoru dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i życzliwości ze strony wiernych. W sposób szczególny chcemy podziękować Gminie Teresin na ręce Pana Wójta Marka Olechowskiego za ofiarowanie owoców, wody, płynów dezynfekcyjnych i dokonanie dezynfekcji budynków klasztornych. Dziękujemy także za pomoc duszpasterską braciom i ojcom z klasztorów w Niepokalanowie Lasku i Radiu Niepokalanów. Jesteśmy również wdzięczni siostrom za pomoc w bazylice, kaplicy św. Maksymiliana, muzeum i domu parafialnym.
 7. Wszystkie Msze św. w naszym Sanktuarium są sprawowane według stałego harmonogramu. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów, za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odeszli do Pana: w wieku 91 lat śp. br. Bonifacy Stefaniuk i w wieku 79 lat śp. o. Wiesław Głębocki. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 11.00.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Zofia Grzyb, l. 77, z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…