1. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny; tego dnia w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. odpustowa z racji patrona kaplicy bł. Rafała Chylińskiego.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Z racji pandemii kurs będzie prowadzony tylko w formie online. Zapisać się można najpóźniej do 28 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii i Facebooku.
  3. Również w przyszłą niedzielę w kaplicy św. Maksymiliana rozpoczynamy Nowennę według św. Faustyny, składającą się z tysiąca „Zdrowaś Maryjo” Z tej racji po Mszy św. o godz. 7.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do godz. 21.00. Będziemy modlić się w pięciu blokach modlitewnych po 2 godziny każdy, z przerwami na odpoczynek, posiłek, cichą modlitwę. Każdy blok modlitewny to cztery części różańca. Jest to nasz dar wdzięczności Niepokalanej za opiekę. Modlimy się o triumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, naszych rodzinach, Ojczyźnie i świecie. Można dołączać własne intencje. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do Bazyliki i na stronie internetowej Niepokalanowa.
  4. W sobotę 28 listopada o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
  5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy w bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne. Ze względu na trwające obostrzenia nie będą one roznoszone po domach. Opłatki są przygotowane w 4 miejscach: dwa kosze przy balustradzie i po jednym koszu przy ołtarzach św. Franciszka i św. Antoniego. Prosimy, by po opłatki podchodzić po Mszy Świętej w czterech rzędach jak do Komunii zachowując odstęp półtorametrowy. Od jutra będzie można też nabyć opłatki w zakrystii oraz przez cały dzień w domu parafialnym.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Ireneusz Krzeszowiec l. 68 z Teresina i śp. Grzegorz Zdanowski, l. 66 z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…