Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

Kogo wspieramy?

domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja

Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Nasze paczki trafią do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Jak wziąć w niej udział?

Zerwij jedną bombkę z choinki znajdującej się w bazylice. Następnie przygotuj „paczuszkę dla Maluszka”. A gdy będzie już gotowa, przynieś z powrotem do bazyliki i zostaw pod choinką.

Co powinna zawierać „paczuszka”?

artykuły higieniczne: np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jak również artykuły dla mam itp.

Jaki jest czas trwania akcji?

Rozpoczynamy w niedzielę 29 listopada a kończymy w niedzielę 20 grudnia. W tym czasie można przynosić paczki.

Dokąd trafią paczki z Niepokalanowa?

Szczegóły ogólnopolskiej akcji znajdują się na stronie paczuszkadlamaluszka.pl

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć film promujący akcję

1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Dzisiaj też o godz. 10.00 w Budkach Piasecki jest odpust z racji wspomnienia bł. Rafała Chylińskiego, patrona kaplicy.
2. Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Do udziału w Roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Czekają na nie przygotowane zadania do wykonania oraz nagroda. Na zakończenie rorat zostanie wylosowana nagroda specjalna. Na tę Mszę świętą przychodzimy z lampionami. Oprócz tego od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 na stronie internetowej oraz Facebooku Rycerzyka Niepokalanej będą umieszczane zadania, przygotowujące do przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Szczegóły na stronie internetowej www.rycerzykniepokalanej.pl.
3. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godz. 17.00 rozpoczynamy 9-dniową Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą w tym roku poprowadzi redaktor Rycerza Niepokalanej o. Piotr Szczepański. Nauki nowennowe będą głoszone w tygodniu podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 18.00 a w niedziele podczas nabożeństwa o godz. 17.00.
4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo, w trakcie którego modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.
5. Spowiedź w naszym sanktuarium odbywa się codziennie od godz. 6.00 do godz. 19.00.
6. Od dzisiaj do 7 grudnia w kaplicy św. Maksymiliana odbywać się będzie czuwanie modlitewne według św. Faustyny. Codziennie od 7.45 do 21.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Będziemy modlić się w pięciu blokach modlitewnych odmawiając cały różaniec. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do bazyliki i na stronie internetowej Niepokalanowa.
7. We wtorek 1 grudnia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie.
8. W sobotę 5 grudnia odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. Nie będzie konferencji o 9.30. W związku z ograniczeniami Zawierzenie Maryi będzie na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 13.40 w bazylice dr Iwona Krysiak wygłosi konferencję „Praktyczne znaczenie Niepokalanego Poczęcia w życiu chrześcijan”.
9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Osoby, które ze względu na pandemię chciałyby powstrzymać się od odwiedzin kapłana, proszone są o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.
10. Mężczyzn chętnych do pomocy przy budowie „Żywej szopki” zapraszamy na spotkanie organizacyjne jutro po Mszy Świętej o godz. 18.00.
11. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
12. Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi i zostawiając ją pod choinką znajdującą się obok ołtarza św. Józefa. Artykuły te, czyli np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jak również artykuły dla mam, należy dostarczyć najpóźniej do 20 grudnia. Zostaną one przekazane dla Domu Samotnej Matki. Szczegóły znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.
13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Roman Kowalski l. 90 z Nowej Piasecznicy, śp. Halina Kamionka l. 72 z Teresina, śp. Irena Kuczyńska l. 84 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…