W Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia odbędzie się obrzęd odnowienia ślubowania małżeńskiego.  Małżeństwa, które chciałyby otrzymać szczególne błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia, zapraszamy na Msze o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem na godz. 00.
 2. W czwartek Mszą św. o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2020; ze względu na wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się tradycyjne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne zostanie odprawione przed Mszą, tj. o godz. 17.30. Msza zakończy się najpóźniej o godz. 18.30. Od godziny 22.00 na kanale NIEPOKALANÓW na You Tube z naszej Bazyliki odbędzie się transmisja on-line adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św. na przełomie roku sprawowanej tym razem tylko dla zakonników i mieszkańców klasztoru.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I piątek, który przypada w Nowy Rok, spowiedź dla dzieci będzie możliwa podczas każdej Mszy Świętej. Tego dnia porządek Mszy świętych jest taki, jak w niedziele. Z posługą do chorych naszej parafii udamy się w piątek 8. stycznia.
 4. W piątek 1 stycznia od godz. 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą.
 5. W sobotę 2 stycznia odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. Zawierzenie Niepokalanej odbędzie się na każdej mszy św. Po mszy św. o 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o 13.40 konferencja.
 6. Przed głównym wejściem do Bazyliki trwa remont schodów. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki informacyjne o remontowanych schodach z numerem konta bankowego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel.

Chrystus, gdy przyszedł przed dwoma tysiącami lat na ziemię, nie wybrał na to spokojnych czasów. Wówczas Naród Wybrany znajdował się pod okupacją rzymską, tęsknił za wolnością i powrotem do normalności. Wszędzie czuć było napięcie, niepokój. A jednak Bóg wybrał właśnie ten czas, aby przyjść z Dobrą Nowiną i ogłosić ludziom Pokój. Niech zatem Nowonarodzony Pan, Emmanuel, obdarzy Was, drodzy Parafianie oraz Sympatycy Niepokalanowskiego Sanktuarium, pokojem i dobrem! Niech rozproszy wszelkie mroki smutku, niepokoju czy troski i da się doświadczyć jako Bóg bliski i czuwający.

8 grudnia papież Franciszek ogłosił św. Józefa patronem nowego roku duszpasterskiego. Niech zatem wstawiennictwo św. Józefa i jego Niepokalanej Małżonki, Maryi, towarzyszy nam wszystkim w nowym roku. Niech wypraszają nam, a zwłaszcza naszym rodzinom, jeszcze głębszą wiarę w Bożą Opatrzność, niezłomną nadzieję oraz miłość, która wszystko przetrzyma.

Życzymy zdrowych, wesołych Świąt i błogosławionego Nowego Roku!

o. Mariusz, o. Piotr, o. Bartosz

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” dla wszystkich, którzy wsparli akcję „Paczuszka dla Maluszka”, w którą włączyła się nasza parafia. Zebraliśmy cały bus  i skodę wypchaną po sufit artykułami dla niemowląt i ich mam, przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi. Zwłaszcza w tych trudnych czasach warto podejmować akcje wspierające młode mamy znajdujące się w trudnym momencie swojego życia i macierzyństwa.

W sposób szczególny dziękujemy Pani Małgorzacie Kurzei i fundacji Małych Stópek za pomoc w organizacji zbiórki.

 1. Jutro Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych w tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

 

 1. W czasie Adwentu parafialna „Caritas” prowadziła zbiórkę darów dla osób potrzebujących z naszej parafii oraz przeprowadzona została zbiórka w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem niezwykłej hojności darczyńców. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej udało się zebrać olbrzymią ilość paczek. W imieniu wszystkich obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W Niedzielę Świętej Rodziny, tj. 27 grudnia, podczas Mszy o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 będzie możliwość wzięcia udziału w obrzędzie odnowienia ślubowania małżeńskiego. W sposób szczególny na te Msze zapraszamy małżeństwa, aby mogły otrzymać szczególne błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia.
 3. Tego samego dnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem.
 4. W związku z wprowadzeniem kwarantanny narodowej pragniemy poinformować, iż planowana wizyta duszpasterska w naszej parafii zostaje przełożona na termin późniejszy. Szczegóły co do czasu a także formy jej przeprowadzenia podamy w drugiej połowie stycznia.
 5. Przed głównym wejściem do Bazyliki trwa remont schodów. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki informacyjne o remontowanych schodach z numerem konta bankowego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel.
 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadzi
  Andrzej Żelazo, kapłan diecezji siedleckiej. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dziś na każdej Mszy Świętej, w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Szczegóły dotyczące transmisji on-line znajdują się na stronie internetowej parafii.
 2. W czwartek przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Pasterka sprawowana będzie w bazylice o godz. 22.00 i 24.00. W tych samych godzinach Pasterka będzie również w drewnianej Kaplicy św. Maksymiliana. W Budkach Piaseckich Pasterka będzie o godz. 22.00. W tym roku niestety nie będzie „Żywej szopki”.
 3. W piątek 25 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego; nie będzie Mszy świętej o g. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt Msze Święte według porządku niedzielnego.
 4. Zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem w przyszłą niedzielę 27 grudnia o godz. 18.00.
 5. W ubiegłym tygodniu Rząd zapowiedział wprowadzenie narodowej kwarantanny. W związku z tym pragniemy poinformować, iż planowana wizyta duszpasterska w naszej parafii zostaje przełożona na termin późniejszy. Szczegóły co do czasu i formy jej przeprowadzenia podamy w drugiej połowie stycznia.
 6. Opłatki na wigilijny stół można nabyć codziennie w zakrystii oraz w domu parafialnym.
 7. Kierujemy słowa podzię­kowania do wszystkich, którzy podali pomocną dłoń potrzebującym poprzez złożenie darów do kosza oraz pod choinkę. Informujemy, że za wszystkich dobrodziejów modlić się będziemy w bazylice podczas Pasterki o północy.
 8. Przed głównym wejściem do Bazyliki trwa remont schodów. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki informacyjne o remontowanych schodach z numerem konta bankowego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w sposób szczególny „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka Niepokalanej”.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Eugenia Stokłosa l. 89 z Paprotni, śp. Adam Sosnowski l. 73 z Teresina i śp. Halina Kowalewska l. 92 z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Program rekolekcji adwentowych 20-22 grudnia 2020

w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

 

Prowadzący: ks. Andrzej Żelazo, kapłan diecezji siedleckiej

 

Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas następujących Mszy Świętych:

 

niedziela:         6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00

poniedziałek: 8.00, 11.00 i 18.00 (w Budkach Piaseckich: 16.00)

wtorek:             8.00, 11.00 i 18.00 (w Budkach Piaseckich: 16.00)

 

* za pomocą podkreślenia zaznaczono Msze Święte transmitowane przez niepokalanow.tv na YouTube

 1. We wtorek 8 grudnia papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. W związku z tym w Bazylice wprowadzamy nabożeństwo do św. Józefa przy jego ołtarzu, aby przez cały rok otaczać modlitwą nasze rodziny, Ojczyznę oraz cały Kościół. Nabożeństwa będą odbywały się w każdą środę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 2. Dziś po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na wsparcie sióstr klarysek.
 3. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci, na Msze święte roratnie.
 4. W sobotę 19 grudnia o godz. 8.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi Andrzej Żelazo, ceniony rekolekcjonista z diecezji siedleckiej, który przez siedem lat pełnił tam posługę egzorcysty.
 6. Planujemy od 2. stycznia przeprowadzić w naszej parafii tradycyjną wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na panującą epidemię, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10-12.
 7. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 8. Zachęcamy, by wziąć udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka” poprzez przygotowanie paczki z artykułami higienicznymi dla małych dzieci i zostawienie jej pod choinką przy ołtarzu św. Józefa. Artykuły te należy dostarczyć najpóźniej do przyszłej niedzieli.
 9. Opłatki na wigilijny stół są codziennie do nabycia w zakrystii oraz w domu parafialnym.
 10. Zapraszamy na trzecie spotkanie formacji kobiet z cyklu „Świętość w zwyczajności”, które odbędzie się 19 grudnia w Bazylice.
 11. Przed głównym wejściem do Bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w sposób szczególny „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka Niepokalanej”.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Sachanowska l. 77 z Teresina i śp. Józef Przybyłowski l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godz. 17.00 zapraszamy na przedostatni dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nauki będą głoszone jeszcze jutro podczas Mszy o godz. 11.00 i 18.00. Również dzisiaj po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 2. Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami, odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Do udziału w Roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Oprócz tego od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 na stronie internetowej oraz Facebooku Rycerzyka Niepokalanej są umieszczane zadania, przygotowujące do przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Szczegóły na stronie internetowej rycerzykniepokalanej.pl.
 3. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto naszej parafii, klasztoru i Rycerstwa Niepokalanej. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie JE Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Po Mszy św. w ramach Godziny Łaski przed Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec. Ponadto w tym dniu odprawione zostaną Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu Msza Święta w kaplicy w Budkach Piaseckich zostanie odprawiona o godz. 16.00.
 4. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy świętej o 10.00 odbędzie się promocja lektorska trzech kandydatów z naszej parafii, którzy ukończyli archidiecezjalny kurs lektorski.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na wsparcie zakonu klauzurowego – sióstr klarysek.
 6. Za tydzień w sobotę odbędzie się czuwanie w Bazylice. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20.30 modlitwą różańcową o zakończenie epidemii, następnie Apel Maryjny, Msza św., droga krzyżowa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie czuwania Mszą św. w niedzielę o godz. 5.45. Pielgrzymi modlą się o tryumf Niepokalanego Serca Maryi oraz o odnowę rodzin w duchu Dekalogu. Czuwanie będzie transmitowane na kanale You Tube NIEPOKALANÓW-TV.
 7. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 8. Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi dla małych dzieci i zostawiając ją pod choinką znajdującą się obok ołtarza św. Józefa. Artykuły te należy dostarczyć najpóźniej do 20 grudnia. Zostaną one przekazane dla Domu Samotnej Matki. Szczegóły znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Opłatki na wigilijny stół są codziennie do nabycia w zakrystii oraz w domu parafialnym.
 10. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Nowicka l. 77 z Teresina, śp. Zdzisław Wach l. 60 z Paprotni, śp. Iwona Piechna l. 53 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…