1. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na ostatni dzień modlitwy w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic nieba”.
  2. W środę 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu w intencji trudnych spraw naszej Ojczyzny.
  3. Zapraszamy na drugie spotkanie formacji kobiet z cyklu „Świętość w zwyczajności”, które odbędzie się 14 listopada w naszej Bazylice. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po niej różaniec w intencji kobiet i dwie konferencje na temat własnej tożsamości i samoakceptacji oraz modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Ze względu na sytuację wydarzenie będzie również transmitowane online z bazyliki. Szczegóły na Facebook-u: powołane do godności.
  4. Także w sobotę w Bazylice odbędzie się comiesięczne czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o 20.30 modlitwą różańcową o zakończenie epidemii, następnie Apel Maryjny, Msza św., droga krzyżowa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie na Mszy św. w niedzielę o 5.45. Pielgrzymi modlą się o triumf Niepokalanego Serca Maryi oraz o odnowę rodzin w duchu Dekalogu. Czuwanie będzie transmitowane na kanale You Tube NIEPOKALANÓW-TV.
  5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
  6. W związku z dotychczasową trudną sytuacją klasztoru dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i życzliwości ze strony wiernych. W sposób szczególny chcemy podziękować Gminie Teresin na ręce Pana Wójta Marka Olechowskiego za ofiarowanie owoców, wody, płynów dezynfekcyjnych i dokonanie dezynfekcji budynków klasztornych. Dziękujemy także za pomoc duszpasterską braciom i ojcom z klasztorów w Niepokalanowie Lasku i Radiu Niepokalanów. Jesteśmy również wdzięczni siostrom za pomoc w bazylice, kaplicy św. Maksymiliana, muzeum i domu parafialnym.
  7. Wszystkie Msze św. w naszym Sanktuarium są sprawowane według stałego harmonogramu. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów, za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odeszli do Pana: w wieku 91 lat śp. br. Bonifacy Stefaniuk i w wieku 79 lat śp. o. Wiesław Głębocki. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 11.00.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Zofia Grzyb, l. 77, z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…