1. Dziś w Kościele obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
  2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia podczas wszystkich Mszy w bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne. Ze względu na trwające obostrzenia nie będą one roznoszone po domach. Opłatki będzie można nabyć po każdej Mszy Świętej.
  4. Informujemy, kurs przedmałżeński został przeniesiony z przyszłej niedzieli na 1 niedzielę Adwentu, czyli na 29 listopada. Z racji pandemii nie będzie się on odbywał stacjonarnie w domu parafialnym. Przewidziana jest forma online. Szczegóły dotyczące zapisów wkrótce na stronie internetowej parafii i Facebooku.
  5. Wójt Gminy Teresin przypomina, że do końca listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko do końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się poprzez Internet, przez infolinię 22 279 99 99 lub w Biurze Spisowym w Urzędzie Gminy Teresin.
  6. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odszedł do Pana w wieku 48 lat śp. br. Dariusz Popławski.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Tomasz Woźnica l. 42 z Teresina, śp. Halina Dzikowska, l. 79 z Kask, śp. Teresa Kamińska, l. 89 z Granic, śp. Magdalena Rosa, l. 36 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…