1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Do środy włącznie zapraszamy o godz. 6.00 na Mszę św. z Jutrznią. Dziś nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W związku z ograniczeniami liczby wiernych w kościołach – dziś a także podczas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych liturgia będzie sprawowana także w Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana o tych samych godzinach, co w Bazylice. We Mszy św. możemy brać udział na zewnątrz Bazyliki przy włączonych głośnikach.
 3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji
w Kaplicy Pokoju.

WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia przypada 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przenie­sienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapra­szamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00          Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

13.00 – 14.00          Starsza grupa kandydatów do bierzmowania

14.00 – 15.00           Młodsza grupa kandydatów do bierzmowania

15.00                      Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00          Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00          Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.30 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek o godz. 12.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00-12.00
a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii, przez całą noc, będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 1. W Wielki Piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych o stałej porze.
 2. Dobiega końca malowanie Bazyliki. Jutro Msze święte sprawowane będą w kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana, od wtorku – ponownie w Bazylice.
 3. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój bazyliki na czas paschalny oraz dary dla najbardziej potrzebujących, mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Osińska, l. 86 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz skierował do diecezjan 26 marca specjalne słowo na te najważniejsze dni w roku kościelnym. Zachęcamy do zapoznania się z tym tekstem, klikając w poniższy link:

archwwa.pl

W niedzielę 21 marca 2021 r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 nastąpił Akt zawierzenia świętemu Józefowi Parafii i Klasztoru w Niepokalanowie oraz Prowincji Zakonnej. Dzień ten to 50. rocznica konsekracji ołtarza św. Józefa w Niepokalanowie, której dokonał w roku 1971 Prymas Polski – Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Aktu zawierzenia dokonali wspólnie Ojciec Prowincjał Grzegorz Bartosik wraz z Ojcem Gwardianem Mariuszem Słowikiem i Ojcem Proboszczem Mariuszem Książkiem. Tekst oddania nawiązuje do tekstu z roku 1949, powtórzonego potem w roku 1971.
Niech św. Józef czuwa nad nami w tych niełatwych czasach a i my często zwracajmy się do niego po pomoc.
Nabożeństwa do św. Józefa odbywają się w każdą środę po Mszach o godz. 11.00 i 18.00.

 1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Chrystusa. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu. W ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na mękę Zbawiciela.
 2. W czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętych o godz. 11.00 i 18.00 będzie możliwość przystąpienia do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Foldery z zasadami przystąpienia do duchowej adopcji oraz darmowe materiały pro-life, które otrzymaliśmy od Fundacji Małych Stópek, znajdują się w Bazylice pod chórem oraz w Kaplicy św. Maksymiliana. Tego dnia również podczas Mszy Św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się obrzęd oddania się w niewolę Jezusowi przez ręce Maryi dla uczestników rekolekcji internetowych „Oddanie33”. Mszy św. będzie przewodniczył gwardian Niepokalanowa o. Mariusz Słowik.
 3. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. Również w sobotę w ramach Nabożeństwa Pokutnego Trzech Sobót będziemy przepraszać za grzechy kobiet przeciwko życiu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się o całkowite zaprzestanie aborcji w Polsce i na świecie. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem odmówimy „Modlitwę matki o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji”.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa i początek przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy świętej. Tego dnia nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
 7. Od dwóch i pół roku mamy Kaplicę wieczystej adoracji. To niezwykły dar z nieba móc o każdej porze dnia i nocy stanąć wobec Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do zapisania się na jedną godzinę adoracji miesięcznie. Szczegóły zapisów znajdują się na stronie internetowej parafii.
 8. Trwa malowanie Bazyliki i remont schodów. Od poniedziałku do piątkowego popołudnia będzie ona zamknięta a Msze święte będą sprawowane w Kaplicy św. Maksymiliana. Od piątku od godz. 16.00 do niedzieli Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane w Bazylice. Będziemy wdzięczni za ofiary na odnowienie naszej świątyni. Oznaczona puszka na ten cel znajduje się przy wyjściu z Bazyliki.
 9. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony na furcie klasztornej. Parafialny zespół Caritas w przedsionku Bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki oraz w kaplicy św. Maksymiliana.
 1. Rozpoczynamy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Prowadzi je karmelita O. Mariusz Wójtowicz, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Drogi Ojcze, niech Pan Jezus, Matka Najświętsza i św. Józef, którego osobę będziesz nam w tych dniach przybliżał, błogosławią Ci a nam niech otwierają serca na Bożą łaskę w tym świętym czasie rekolekcji!
 2. W związku z pandemią zwiększyliśmy liczbę nauk rekolekcyjnych do siedmiu dziennie, by jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać. Rekolekcje przeznaczone są dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Nauki będą głoszone jutro podczas Mszy świętych o godz. 8.00, 11.00, 15.30 (w Budkach Piaseckich), 17.00 (dla dzieci) i 18.00 (dla młodzieży i dorosłych). Ponadto o 19.00 będzie nauka stanowa dla kobiet. O 7.00 naukę rekolekcyjną w Kaplicy św. Maksymiliana dla EWTN wygłosi o. Piotr Szczepański. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią o godz. 6.00 w tym tygodniu wyjątkowo tylko w czwartek i piątek.
 4. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
 5. W sobotę 20 marca w ramach Nabożeństwa Pokutnego Trzech Sobót będziemy przepraszać za grzechy mężczyzn przeciwko życiu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się o całkowite zaprzestanie aborcji w Polsce i na świecie. Po Eucharystii specjalne nabożeństwo pokutne. Wspólnie odmówimy modlitwę ojca o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji. Zapraszamy do wspólnej ekspiacji za ogromne zło wyrządzone nienarodzonym.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 nastąpi uroczysty Akt zawierzenia naszej Prowincji zakonnej oraz klasztoru i parafii Niepokalanów św. Józefowi. Aktu zawierzenia dokona Najprzewielebniejszy O. Prowincjał Grzegorz Bartosik wspólnie z O. Gwardianem Mariuszem Słowikiem i O. Proboszczem Mariuszem Książkiem. Zachęcamy do modlitewnego przygotowania się do owego zawierzenia i jak najliczniejszego udziału we Mszy Świętej na żywo bądź za pośrednictwem mediów: Radia Niepokalanów czy kanału YouTube Niepokalanow.tv.
 7. Rozpoczęło się malowanie Bazyliki, które będzie trwało jeszcze ok. pięciu tygodni. Od poniedziałku do środy Bazylika będzie otwarta od godz. 16.00 do 20.00. Wszelkie Msze i nabożeństwa do godz. 16.00 odbywać się będą wówczas w kaplicy św. Maksymiliana. Następnie Bazylika zamknięta będzie przez cały czwartek oraz w piątek do godz. 16.00 a Msze święte będą sprawowane w Kaplicy św. Maksymiliana. Od piątku od godz. 16.00 do niedzieli Msze święte będą sprawowane w Bazylice. Będziemy wdzięczni za ofiary na odnowienie naszej świątyni. Oznaczona puszka na ten cel znajduje się przy wyjściu z Bazyliki.
 8. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony na furcie klasztornej. Parafialny zespół Caritas w przedsionku Bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki oraz w kaplicy św. Maksymiliana.
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
 2. W przyszłą niedzielę w Bazylice rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 17 marca. Poprowadzi je karmelita o. Mariusz Wójtowicz. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje przeznaczone są dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
 3. W piątek 19 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
 4. W sobotę odbędzie się nabożeństwo wynagradzających za grzechy przeciwko życiu.  Na Msza św. o 11.00 będziemy się modlić w intencji całkowitego zaprzestania grzechów przeciwko życiu  oraz w intencjach Różańca Rodzin oraz zawierzymy Maryi wszystkie polskie rodziny. Po Eucharystii  będziemy przepraszać za grzechy aborcji lekarzy, pracowników służby zdrowia, polityków, duchownych, nauczycieli oraz innych osób odpowiedzialnych za mord nienarodzonych.
 5. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec, Apel Maryjny, następnie Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. w Bazylice o godzinie 5.45.
 6. W środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 1629 rodzin (60,2%). 705 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (26%), 310 domów wcześniej zgłosiło, iż z powodu pandemii chciałoby przenieść wizytę na przyszły rok (11,5%), zaś 62 rodziny odmówiły spotkania z innych powodów (2,3%). Dla osób, które w Kolędzie wolały uczestniczyć zdalnie, sprawowaliśmy w poniedziałek Eucharystię z błogosławieństwem domów transmitowaną przez internet. Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w Waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Pragniemy jeszcze raz wszystkim Parafianom życzyć wielu łask Bożych, w tym zdrowia, pokoju serca i wytrwałej wiary w trudnym czasie epidemii. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską. Bóg zapłać!
 7. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.
 8. Parafialny zespół Caritas w przedsionku bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas.
 9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
 10. W poniedziałek klasztor rozpoczyna malowanie Bazyliki, które będzie trwało ok. sześciu tygodni. Dlatego decyzją o. Gwardiana od jutrzejszej Mszy świętej o godz. 11.00 do piątku Bazylika będzie zamknięta a Msze święte będą sprawowane w Kaplicy św. Maksymiliana. Od piątku od godz. 16.00 do niedzieli Msze święte będą sprawowane w Bazylice. Będziemy wdzięczni za ofiary na odnowienie naszej świątyni.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zbigniew Szymaniak, l. 59 z Granic oraz śp. Mirosława Goryniak, l. 74 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rekolekcje prowadzi o. Mariusz Wójtowicz, karmelita. Kanał na YouTube o. Rekolekcjonisty z jego nauczaniem znajduje się TUTAJ

 

 Niedziela 14 marca 2021 r. (w bazylice)

6:00

7:00

8:30

10:00 – Suma

11:30 – dla dzieci

13:00

16:00

18:00

 

o 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

 

Poniedziałek 15 marca 2021 r.

7:00 – w kaplicy św. Maksymiliana (dla EWTN głosi o. Piotr Szczepański)

8:00 – w kaplicy św. Maksymiliana

11:00 – w kaplicy św. Maksymiliana

15:30 – w kaplicy w Budkach Piaseckich

17:00 – dla dzieci (w bazylice)

18:00 – w bazylice

 

o 19:00 – nauka stanowa dla kobiet

 

Wtorek 16 marca 2021 r.

7:00 – w kaplicy św. Maksymiliana (dla EWTN głosi o. Piotr Szczepański)

8:00 – w kaplicy św. Maksymiliana

11:00 – w kaplicy św. Maksymiliana

15:30 – w kaplicy w Budkach Piaseckich

17:00 – dla dzieci (w bazylice)

18:00 – w bazylice

 

o 19:00 – nauka stanowa dla mężczyzn

 

Środa 17 marca 2021 r.

7:00 – w kaplicy św. Maksymiliana (dla EWTN głosi o. Piotr Szczepański)

8:00 – w kaplicy św. Maksymiliana

11:00 – w kaplicy św. Maksymiliana

15:30 – w kaplicy w Budkach Piaseckich

17:00 – dla dzieci (w bazylice)

18:00 – zakończenie rekolekcji – w bazylice