1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Do środy włącznie zapraszamy o godz. 6.00 na Mszę św. z Jutrznią. Dziś nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
  2. W związku z ograniczeniami liczby wiernych w kościołach – dziś a także podczas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych liturgia będzie sprawowana także w Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana o tych samych godzinach, co w Bazylice. We Mszy św. możemy brać udział na zewnątrz Bazyliki przy włączonych głośnikach.
  3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji
w Kaplicy Pokoju.

WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia przypada 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przenie­sienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapra­szamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00          Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

13.00 – 14.00          Starsza grupa kandydatów do bierzmowania

14.00 – 15.00           Młodsza grupa kandydatów do bierzmowania

15.00                      Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00          Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00          Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.30 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek o godz. 12.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00-12.00
a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii, przez całą noc, będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

  1. W Wielki Piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych o stałej porze.
  2. Dobiega końca malowanie Bazyliki. Jutro Msze święte sprawowane będą w kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana, od wtorku – ponownie w Bazylice.
  3. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój bazyliki na czas paschalny oraz dary dla najbardziej potrzebujących, mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Osińska, l. 86 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…