1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie tuż po niej modlić się będziemy
  o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
 4. Jutro, 1 marca, obchodzić będziemy Dzień Żołnierzy Niezłomnych. W ich intencji modlić się będziemy na Mszy o godz. 19.00. W czasie tej Eucharystii modlić się będziemy również
  w intencji Parafian o Boże błogosławieństwo. Msza będzie transmitowana w internecie.
 5. Wczoraj zakończyliśmy Kolędę. Osoby, które w terminie dodatkowym chciałyby zaprosić kapłana do pobłogosławienia domu, prosimy, by zgłaszały to do kancelarii parafialnej mailowo lub telefonicznie w godzinach 10-12 najpóźniej do wtorku. Dodatkowa wizyta duszpasterska odbędzie się w środę od godz. 15.00.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 30, a o 17.00 Droga krzyżowa z Komunią św. W Budkach Piaseckich Msza Święta o stałej porze.
  W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.
 7. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi.
  O 9.30 w kaplicy św. Maksymiliana konferencja. Na każdej Mszy św. akt oddania siebie
  i wszelkich spraw Niepokalanej. Po Mszy św. o 11.00 w bazylice nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o 13.40 konferencja paulina o. Stanisława Jarosza pt. Św. Józef – Obrońca życia.
 8. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 14-17 marca. Poprzedzą one uroczyste zawierzenie naszej parafii św. Józefowi, którego dokonamy w niedzielę
  21 marca
  . Gorąco zachęcamy, aby już teraz rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia poprzez odmawianie w rodzinach modlitw do św. Józefa. Można je znaleźć można na folderach rozdawanych podczas Kolędy oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy także do wzięcia udziału w środowych nabożeństwach po Mszach o godz. 11.00 i 18.00.
 9. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 11. Dla dzieci jest już marcowy numer „Rycerzyka Niepokalanej”. W nim m.in. opowiadania
  o objawieniach Maryi w La Salette, komiks Biblijny i inne artykuły. Zapraszamy do lektury.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Wacława Chojnacka, l. 95 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
 2. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 3. W przyszłą niedzielę Radio Niepokalanów będzie obchodzić rocznicę wznowienia swojej działalności. Z tej racji na Mszy św. o godz. 8.30 będziemy się modlić w int. pracowników i słuchaczy naszej rozgłośni. Mszy św. będzie przewodniczył pierwszy dyrektor radia, a obecnie prowincjał o. Grzegorz Bartosik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również za pośrednictwem fal radiowych oraz transmisji internetowej na kanale Niepokalanów TV. Tego dnia po wszystkich Mszach odbędzie się również zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
 4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie tuż po niej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.
 5. Papież Franciszek ogłosił bieżący rok rokiem św. Józefa. Również w tym roku przeżywamy 50. rocznicę konsekracji jednego z ołtarzy naszej Bazyliki poświęconego czci św. Józefa, której dokonał Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński 21 marca 1971 r. Dlatego też tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi karmelita o. Mariusz Wójtowicz, inspirowane będą Oblubieńcem Niepokalanej. Poprzedzą one uroczyste zawierzenie naszej parafii św. Józefowi, którego dokonamy w niedzielę 21 marca. Gorąco zachęcamy, aby już teraz rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia poprzez odmawianie w rodzinach modlitw do Głowy Świętej Rodziny. Modlitwy te znaleźć można na folderach rozdawanych podczas Kolędy oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy także do wzięcia udziału w środowych nabożeństwach po Mszach o godz. 11.00 i 18.00.
 6. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
 7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Boczkowski, l. 70 z Granic i śp. Stanisława Kamińska, l. 74 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. W ubiegły poniedziałek dostarczyliśmy dary, które w Bazylice zbieraliśmy dla pacjentów oddziału wewnętrznego COVID w szpitalu powiatowym w Sochaczewie. W imieniu Pacjentów i Personelu z serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom!
 2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00 (w kaplicy św. Maksymiliana), 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Budkach Piaseckich Msza św. o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy na Msze święte o godz. 6.00 połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku.
 3. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 4. W Środę Popielcową 17 lutego przypada rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbe. Z tej racji po Mszy św. o g. 11.00 delegacje Związku Gmin Kolbiańskich złożą kwiaty przed pomnikiem św. Maksymiliana, a następnie pod celą, z której był zabrany
  i przewieziony na Pawiak, odbędzie się wspólna modlitwa. Chętni będą mogli też wejść do owej celi.
 5. W sobotę 20 lutego w kaplicy św. Maksymiliana bezpośrednio po Koronce do Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona Msza święta inaugurująca rekolekcje internetowe Oddanie33 (https://oddanie33.pl/wprowadzenie) Są to rekolekcje przygotowujące do oddania się Maryi. Na Mszy św. będziemy polecać Niepokalanej wszystkich uczestników i organizatorów.
 6. W sobotę zapraszamy do Bazyliki na 5. spotkanie formacji kobietz cyklu „Świętość w zwyczajności”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po niej różaniec w intencji kobiet i dwie konferencje: „Kim jest Duch Święty – relacja Starego i Nowego Testamentu” oraz „Kryteria rozeznawania charyzmatów”.
 7. Rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Przedmałżeńskiego. Katechezy z racji pandemii odbywają się online. Szczegółowe informacje nt. zapisów znajdują się na stronie internetowej parafii. Najbliższy kurs rozpocznie się 21 lutego, a zakończy – 21 marca.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Trzoch, l. 90 z Paprotni, śp. Janina Kononowicz, l. 95 z Granic i śp. Emil Razum, l. 40 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W dniach 12-14 lutego Franciszkański Ośrodek Powołań organizuje powołaniowe dni skupienia w formie online. Tematyka będzie poświęcona decyzjom i decyzyjności. Zapraszamy młodzież męską, studentów i osoby pracujące do 35 roku życia. Więcej informacji można znaleźć na stronie barka.franciszkanie.pl

Dary, które w Bazylice zbieraliśmy dla pacjentów oddziału wewnętrznego COVID w szpitalu powiatowym w Sochaczewie, w poniedziałek 8 lutego dotarły na miejsce 🥳

W imieniu Pacjentów i Personelu z serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom! 🥰 Niech Pan Jezus Wam błogosławi +

 1. W czwartek, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy 29. Światowy Dzień Chorego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 oraz o 18.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, a na zakończenie Mszy o 11.00, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W tym dniu po Mszach św. będzie rozprowadzana woda z Lourdes i cudowne medaliki.
 2. W sobotę 13 lutego w naszej Bazylice obędzie się pierwsze spotkanie Różańca Rodzin, inicjatywy osób świeckich modlących się w intencjach rodzin. W programie Msza św. o godz. 11.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Różaniec o jedność i świętość rodzin. Wieczorem w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec, Apel Maryjny, Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. w Bazylice o godzinie 5.45.
 3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, zwana Kolędą. W trakcie wizyty prowadzimy zapisy osób chętnych do podjęcia się jednogodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu raz w miesiącu. Osoby, które w tym roku wolałyby nie uczestniczyć w Kolędzie, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić w godz. 10.00-12.00.
 4. Do dzisiaj trwa zbiórka darów dla pacjentów oddziału wewnętrznego COVID w szpitalu powiatowym w Sochaczewie. Można je składać w koszu przy ołtarzu św. Józefa w Bazylice.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Michalska, l. 94 z Teresina i Wiesław Jurczewski, l. 73 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…