1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie tuż po niej modlić się będziemy
  o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
 4. Jutro, 1 marca, obchodzić będziemy Dzień Żołnierzy Niezłomnych. W ich intencji modlić się będziemy na Mszy o godz. 19.00. W czasie tej Eucharystii modlić się będziemy również
  w intencji Parafian o Boże błogosławieństwo. Msza będzie transmitowana w internecie.
 5. Wczoraj zakończyliśmy Kolędę. Osoby, które w terminie dodatkowym chciałyby zaprosić kapłana do pobłogosławienia domu, prosimy, by zgłaszały to do kancelarii parafialnej mailowo lub telefonicznie w godzinach 10-12 najpóźniej do wtorku. Dodatkowa wizyta duszpasterska odbędzie się w środę od godz. 15.00.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 30, a o 17.00 Droga krzyżowa z Komunią św. W Budkach Piaseckich Msza Święta o stałej porze.
  W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.
 7. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi.
  O 9.30 w kaplicy św. Maksymiliana konferencja. Na każdej Mszy św. akt oddania siebie
  i wszelkich spraw Niepokalanej. Po Mszy św. o 11.00 w bazylice nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o 13.40 konferencja paulina o. Stanisława Jarosza pt. Św. Józef – Obrońca życia.
 8. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 14-17 marca. Poprzedzą one uroczyste zawierzenie naszej parafii św. Józefowi, którego dokonamy w niedzielę
  21 marca
  . Gorąco zachęcamy, aby już teraz rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia poprzez odmawianie w rodzinach modlitw do św. Józefa. Można je znaleźć można na folderach rozdawanych podczas Kolędy oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy także do wzięcia udziału w środowych nabożeństwach po Mszach o godz. 11.00 i 18.00.
 9. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 11. Dla dzieci jest już marcowy numer „Rycerzyka Niepokalanej”. W nim m.in. opowiadania
  o objawieniach Maryi w La Salette, komiks Biblijny i inne artykuły. Zapraszamy do lektury.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Wacława Chojnacka, l. 95 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…