Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z procesji Bożego Ciała – tym razem trasa wiodła przez Paprotnię.

W czwartek 7 kwietnia gościliśmy w naszej świątyni Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” z koncertem pieśni pasyjnych i wielkopostnych pt. „Stabat Mater”. Bardziej niż koncertem można było nazwać to wydarzenie modlitewną medytacją nad Najświętszą Męką Naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Niepokalanej Matki. Wieczór dedykowany był ofiarom wojny na Ukrainie. W związku z tym nasi Skauci Europy po koncercie zbierali do puszek datki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku wojny.

W dniach 21-23 marca 2022 r. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Teresinie. Rekolekcje poprowadził o. Mariusz Książek, który na każdy z tych dni zaprosił gości, którzy podzielili się swoją historią odnalezienia Boga i doświadczeniem życia przy Nim w codziennej prozie życia. Tymi gośćmi byli czołowi chrześcijańscy raperzy polskiej sceny hip-hop: Tau, Anatom i Edzio. W ramach rekolekcji poza tradycyjnymi naukami w szkole i bazylice zorganizowane były wieczorne aftery, na których można było przy luźnym spotkaniu w kawiarence „Zaułek Aniołów” porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na wszystkie nurtujące tematy.

 

 

 

W poniedziałek 14 marca zebrane dzień wcześniej w naszej parafii dary medyczne wyruszyły w transporcie na Ukrainę. Ostatecznie zostaną przekazane do parafii św. Mikołaja w Kijowie i będą używane do pomocy medycznej poszkodowanym w wyniku działań wojennych. W imieniu wszystkich obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za otwarte i dobre serce. Niech Pan Bóg Wam błogosławi!

Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie!

Poniżej znajduje się plik z aktualną tabelą wolnych godzin adoracyjnych. Naszą ideą jest, aby wszystkie z 744 godzin (czyli każda godzina miesiąca) miały osobę, która będzie trwała przed Najświętszym Sakramentem adorując w intencji pokoju  oraz triumfu Niepokalanego Serca Maryi na całym świecie („na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”).

Co mogę zrobić? – krok po kroku:

  1. Wybrać jedną godzinę w miesiącu (np. w każdy trzeci wtorek miesiąca, godz. 17.00-18.00) (zajęte godziny zaznaczone zostały w tabeli brązowym polem)
  2. Napisać wiadomość na adres: parafia.niepokalanow@gmail.com Wiadomość ta, poza informacją o deklaracji adoracji, powinna zawierać następujące dane: imię, nazwisko, numer telefonu, wybrany dzień miesiąca, wybraną godzinę adoracji w tym dniu. Można zgłosić się również telefonicznie dzwoniąc do kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  3. Zobowiązać się od tej pory, by co miesiąc adorować Najświętszy Sakrament w Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie o wybranej porze.

Co zrobić, jeśli by okazało się, że któregoś miesiąca nie jest możliwe osobiście wybrać się na adorację o umówionej porze?

Wówczas należy poszukać zastępstwa wśród członków swojej rodziny bądź znajomych. Jeśli i to okaże się niemożliwe, wówczas należy zadzwonić do Opiekuna Dnia z prośbą, by pomógł znaleźć zastępstwo.

Kim jest Opiekun Dnia?

Jest to osoba odpowiedzialna za wszystkie 24 osoby adorujące w danym dniu. Posiada on numery telefonu do tych 24 osób. Udostępnia on również swój numer telefonu osobom, którymi się opiekuje. Opiekuna Dnia wyznacza duszpasterz parafii (np. o. proboszcz). Wszystkich Opiekunów jest 31. Posiadają oni kontakt telefoniczny do siebie nawzajem. Opiekunowie Dnia zostaną wyznaczeni, gdy tabela godzin adoracji zostanie wypełniona bądź zbliży się do wypełnienia. Do tego czasu zastępstwa należy szukać we własnym zakresie.

Rekolekcje Adwentowe dobiegły do końca. Było to wyjątkowe przeżycie. I niech owoce tego czasu teraz dojrzewają i nabierają smaku. Pamiętajmy w modlitwie o rekolekcjoniście – ks. Tomaszu Kosteckim!

Zapraszamy do obejrzenia transmisji Mszy świętych z wszystkich trzech dni rekolekcyjnych:

dzień 1

dzień 2

dzień 3

Nowy rok otwiera przed nami nowy rozdział w historii naszego życia. Spoglądamy na ten czas z ciekawością a nierzadko z niepokojem, zwłaszcza wobec trudności, jakie ze sobą przyniosła pandemia koronawirusa. Być może ktoś w jej wyniku stracił osobę bliską, inny zdrowie czy pracę albo stabilność finansową. U niektórych wiara uległa zachwianiu a u innych wręcz przeciwnie – odnowieniu. Pragniemy wraz z wizytą w Waszym domu przynieść Wam, drodzy Bracia i Siostry, pokój od Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa! Niech Święta Rodzina będzie dla Was wzorem znoszenia trudności, szukania ratunku u Boga i dbania o szczere i mocne więzi rodzinne! Niech w tym wszystkim umacnia Was wstawiennictwo Niepokalanej i św. Józefa oraz Boże błogosławieństwo, którego z serca udzielamy.

W tym miejscu pragniemy również podziękować za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Będą one przeznaczone na kontynuowanie prac modernizacyjnych w kaplicy cmentarnej oraz w salach duszpasterskich domu parafialnego.
Akcja „Paczuszka dla Maluszka” zakończona! Składamy wszystkim Darczyńcom serdeczne „Bóg zapłać” za niezwykle hojne obdarowanie dzieci i ich mam! Dary zostały w większości dostarczone już wczoraj do Domu Samotnej Matki w Piaskach Królewskich. Jednak ze względu na ogromną ilość darów nie zmieściło się wszystko „na raz” do auta, więc niebawem w kolejnym transporcie pozostałe prezenty dotrą do DSM.
Za Dobrodziejów zostanie odprawiona Msza św. podczas Pasterki o 24.00 w Bazylice.

Szopka rośnie w oczach!  Bóg zapłać tak licznie przybyłym Parafianom za pomoc w jej budowie – spotkamy się jeszcze w kolejną sobotę o 9.00. Już niebawem zapraszamy na wspólne kolędowanie w noc bożonarodzeniową…  Niech także nasze serca będą gotowe na przyjęcie pod swój dach Jezusa Chrystusa!

W środę 8 grudnia świętowaliśmy odpust parafialny z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej JE Ks. Bp Romuald Kamiński. Podczas Eucharystii śluby wieczyste na ręce N.O. Prowincjała Grzegorza Bartosika złożył Brat Paweł Smutek a jubileusz 65-lecia profesji zakonnej obchodził Brat Feliks Grabowiec. W trakcie Sumy Odpustowej zakończyliśmy również obchody roku św. Józefa a także zakończyliśmy 33-dniowe parafialne rekolekcje internetowe „Beatyfikacja33” odczytaniem Aktu oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.