Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dotychczas świat żył trudnościami, jakie ze sobą przyniosła pandemia. Kiedy wydawało się, że nic gorszego w najbliższym czasie już się nie wydarzy, wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą, a z nią światowa inflacja i wielki kryzys gospodarczy. Każdy kolejny miesiąc przynosi wyzwania, którym zarówno społeczeństwo jak i pojedyncze rodziny muszą dzielnie stawiać czoła. W tym wymagającym czasie konieczne jest ponowne spojrzenie na swoje życie duchowe: modlitwę, spowiedź, niedzielną Eucharystię. To właśnie ono od wieków pomagało chrześcijanom przetrwać najtrudniejsze czasy – i nie tylko przetrwać, ale wyjść z nich jeszcze silniejszymi. Prośmy usilnie Boga, aby wyposażył nas w bogactwa duchowe, aby rozpalił w nas wiarę i nadzieję! Niech Maryja, Niepokalana Matka naszej parafii otoczy wszystkie rodziny swoim płaszczem. Niech błogosławieństwo kapłana podczas wizyty kolędowej będzie znakiem zaproszenia Boga do codziennych trosk. A Bóg, nasz dobry Ojciec, który niczego nie odmawia proszącym Go z wiarą, niech umacnia nasze siły, zabiera smutek i przygnębienie a wlewa pokój i radość oraz obdarzy wszelkimi potrzebnymi dobrami!

W tym miejscu pragniemy również podziękować Wam, drodzy Bracia i Siostry, za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Będą one przeznaczone na dofinansowanie wielu dzieł, które w tym roku planujemy podjąć: remontu salek duszpasterskich w domu parafialnym, zmiany sposobu ogrzewania domu parafialnego, budowy stałej konstrukcji wykorzystywanej w czasie Bożego Narodzenia do Żywej Szopki a w okresie letnim służącej jako altana dla spotkań grup parafialnych.

 

Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30 (w uroczystości nieczynna).

tel. 46 864 09 30

e-mail: parafia.niepokalanow@gmail.com