1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Chrystusa. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu. W ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na mękę Zbawiciela.
  2. W czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętych o godz. 11.00 i 18.00 będzie możliwość przystąpienia do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Foldery z zasadami przystąpienia do duchowej adopcji oraz darmowe materiały pro-life, które otrzymaliśmy od Fundacji Małych Stópek, znajdują się w Bazylice pod chórem oraz w Kaplicy św. Maksymiliana. Tego dnia również podczas Mszy Św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się obrzęd oddania się w niewolę Jezusowi przez ręce Maryi dla uczestników rekolekcji internetowych „Oddanie33”. Mszy św. będzie przewodniczył gwardian Niepokalanowa o. Mariusz Słowik.
  3. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
  4. Również w sobotę w ramach Nabożeństwa Pokutnego Trzech Sobót będziemy przepraszać za grzechy kobiet przeciwko życiu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się o całkowite zaprzestanie aborcji w Polsce i na świecie. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem odmówimy „Modlitwę matki o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji”.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa i początek przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy świętej. Tego dnia nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
  7. Od dwóch i pół roku mamy Kaplicę wieczystej adoracji. To niezwykły dar z nieba móc o każdej porze dnia i nocy stanąć wobec Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do zapisania się na jedną godzinę adoracji miesięcznie. Szczegóły zapisów znajdują się na stronie internetowej parafii.
  8. Trwa malowanie Bazyliki i remont schodów. Od poniedziałku do piątkowego popołudnia będzie ona zamknięta a Msze święte będą sprawowane w Kaplicy św. Maksymiliana. Od piątku od godz. 16.00 do niedzieli Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane w Bazylice. Będziemy wdzięczni za ofiary na odnowienie naszej świątyni. Oznaczona puszka na ten cel znajduje się przy wyjściu z Bazyliki.
  9. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony na furcie klasztornej. Parafialny zespół Caritas w przedsionku Bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki oraz w kaplicy św. Maksymiliana.