1. Rozpoczynamy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Prowadzi je karmelita O. Mariusz Wójtowicz, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Drogi Ojcze, niech Pan Jezus, Matka Najświętsza i św. Józef, którego osobę będziesz nam w tych dniach przybliżał, błogosławią Ci a nam niech otwierają serca na Bożą łaskę w tym świętym czasie rekolekcji!
  2. W związku z pandemią zwiększyliśmy liczbę nauk rekolekcyjnych do siedmiu dziennie, by jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać. Rekolekcje przeznaczone są dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Nauki będą głoszone jutro podczas Mszy świętych o godz. 8.00, 11.00, 15.30 (w Budkach Piaseckich), 17.00 (dla dzieci) i 18.00 (dla młodzieży i dorosłych). Ponadto o 19.00 będzie nauka stanowa dla kobiet. O 7.00 naukę rekolekcyjną w Kaplicy św. Maksymiliana dla EWTN wygłosi o. Piotr Szczepański. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią o godz. 6.00 w tym tygodniu wyjątkowo tylko w czwartek i piątek.
  4. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
  5. W sobotę 20 marca w ramach Nabożeństwa Pokutnego Trzech Sobót będziemy przepraszać za grzechy mężczyzn przeciwko życiu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się o całkowite zaprzestanie aborcji w Polsce i na świecie. Po Eucharystii specjalne nabożeństwo pokutne. Wspólnie odmówimy modlitwę ojca o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji. Zapraszamy do wspólnej ekspiacji za ogromne zło wyrządzone nienarodzonym.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 nastąpi uroczysty Akt zawierzenia naszej Prowincji zakonnej oraz klasztoru i parafii Niepokalanów św. Józefowi. Aktu zawierzenia dokona Najprzewielebniejszy O. Prowincjał Grzegorz Bartosik wspólnie z O. Gwardianem Mariuszem Słowikiem i O. Proboszczem Mariuszem Książkiem. Zachęcamy do modlitewnego przygotowania się do owego zawierzenia i jak najliczniejszego udziału we Mszy Świętej na żywo bądź za pośrednictwem mediów: Radia Niepokalanów czy kanału YouTube Niepokalanow.tv.
  7. Rozpoczęło się malowanie Bazyliki, które będzie trwało jeszcze ok. pięciu tygodni. Od poniedziałku do środy Bazylika będzie otwarta od godz. 16.00 do 20.00. Wszelkie Msze i nabożeństwa do godz. 16.00 odbywać się będą wówczas w kaplicy św. Maksymiliana. Następnie Bazylika zamknięta będzie przez cały czwartek oraz w piątek do godz. 16.00 a Msze święte będą sprawowane w Kaplicy św. Maksymiliana. Od piątku od godz. 16.00 do niedzieli Msze święte będą sprawowane w Bazylice. Będziemy wdzięczni za ofiary na odnowienie naszej świątyni. Oznaczona puszka na ten cel znajduje się przy wyjściu z Bazyliki.
  8. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony na furcie klasztornej. Parafialny zespół Caritas w przedsionku Bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki oraz w kaplicy św. Maksymiliana.