1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
  2. W przyszłą niedzielę w Bazylice rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 17 marca. Poprowadzi je karmelita o. Mariusz Wójtowicz. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje przeznaczone są dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
  3. W piątek 19 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
  4. W sobotę odbędzie się nabożeństwo wynagradzających za grzechy przeciwko życiu.  Na Msza św. o 11.00 będziemy się modlić w intencji całkowitego zaprzestania grzechów przeciwko życiu  oraz w intencjach Różańca Rodzin oraz zawierzymy Maryi wszystkie polskie rodziny. Po Eucharystii  będziemy przepraszać za grzechy aborcji lekarzy, pracowników służby zdrowia, polityków, duchownych, nauczycieli oraz innych osób odpowiedzialnych za mord nienarodzonych.
  5. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec, Apel Maryjny, następnie Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. w Bazylice o godzinie 5.45.
  6. W środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 1629 rodzin (60,2%). 705 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (26%), 310 domów wcześniej zgłosiło, iż z powodu pandemii chciałoby przenieść wizytę na przyszły rok (11,5%), zaś 62 rodziny odmówiły spotkania z innych powodów (2,3%). Dla osób, które w Kolędzie wolały uczestniczyć zdalnie, sprawowaliśmy w poniedziałek Eucharystię z błogosławieństwem domów transmitowaną przez internet. Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w Waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Pragniemy jeszcze raz wszystkim Parafianom życzyć wielu łask Bożych, w tym zdrowia, pokoju serca i wytrwałej wiary w trudnym czasie epidemii. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską. Bóg zapłać!
  7. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.
  8. Parafialny zespół Caritas w przedsionku bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas.
  9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
  10. W poniedziałek klasztor rozpoczyna malowanie Bazyliki, które będzie trwało ok. sześciu tygodni. Dlatego decyzją o. Gwardiana od jutrzejszej Mszy świętej o godz. 11.00 do piątku Bazylika będzie zamknięta a Msze święte będą sprawowane w Kaplicy św. Maksymiliana. Od piątku od godz. 16.00 do niedzieli Msze święte będą sprawowane w Bazylice. Będziemy wdzięczni za ofiary na odnowienie naszej świątyni.
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zbigniew Szymaniak, l. 59 z Granic oraz śp. Mirosława Goryniak, l. 74 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…