1. Nabożeństwa Majowe w Bazylice odprawiane są w niedziele o godz. 17.00,
   w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 10.00 sprawowana będzie Msza święta w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. O godz. 17.00 Nabożeństwo Majowe.
  3. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w czwartek, 6 maja, o godz. 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły. Msza będzie transmitowana w Internecie.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
  5. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przywróciła rok temu Uroczystość NMP Wszechpośredniczki Łask dla naszej Bazyliki i Klasztoru. Z tej racji w piątek 7 maja N. O. Prowincjał Grzegorz Bartosik o godz. 10.30 wygłosi w Bazylice konferencję pt. Wszechpośrednictwo Najświętszej Maryi Panny a o godz. 11.00 będzie przewodniczył Mszy Świętej. Po Msz św. o 18.00 wystąpią w duecie Andrzej Bator, śpiewak operowy i Paweł Ambroziak, nasz organista. W ich wykonaniu usłyszymy kilka pieśni maryjnych. Możliwość uzyskania odpustu przez cały dzień pod zwykłymi warunkami.
  6. W sobotę 8 maja obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia w Bazylice odbędzie się kolejne spotkanie Różańca Rodzin. W programie Msza św. o 11.00, różaniec w intencjach rodzin i organizacyjne spotkanie w Sali św. Bonawentury. Wieczorem w Bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec, Apel Maryjny, Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie Msza św. w Bazylice o godz. 5.45.
  7. W sobotę zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa małżeństw. Rozpoczynamy Mszą św. w domu parafialnym o godz. 18.00. Spotkania odbywają się zawsze w 2. i 4. sobotę miesiąca. Mają na celu umocnienie więzi między małżonkami, wspólną modlitwę, wymianę doświadczeń. Zapraszamy wraz z dziećmi.
  8. Po zakończeniu Mszy świętej przed bazyliką siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej udzielają informacji i przyjmują do Rycerstwa Niepokalanej.
  9. Zachęcamy dzieci do lektury czasopisma „Rycerzyk Niepokalanej”. W numerze majowym ciekawe opowiadania m.in. dalsze przygody Guido, chłopca, który w tym miesiącu opowiada o swoim spotkaniu z Jezusem w Komunii Świętej! Kącik ministranta, język włoski z Rycerzykiem, komiks biblijny oraz wiele innych ciekawych opowiadań i niespodzianek.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Władysław Markiewicz, l. 72 z Serok Parceli, śp. Jan Zduński, l. 66 z Granic i śp. Tomasz Paradowski, l. 44 z Kask. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą, po której przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. W czwartek przypada dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 3. W piątek w Kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed spotkaniem Oddaj się Maryi. Od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, Różaniec, apel maryjny, Msza św. około godz. 21:10
  i całonocne czuwanie. W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja o zawierzeniu na placu przed ołtarzem polowym. Zawierzenie Maryi na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem spotkania będzie ks. prof. Janusz Królikowski z Tarnowa, który wygłosi homilię na Mszy św. oraz konferencję pt. Maryja Królowa Polski o 13.40.
 4. Od soboty rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa Majowe w Bazylice będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00,
  w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. Pierwsza Majówka w tym roku wyjątkowo nie będzie połączona z procesją. Prosimy wiernych
  o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele, oczywiście uwzględniając wymogi sanitarne związane z czasem epidemii.
 5. Przypominamy, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna
  w niedziele i uroczystości
  będzie odprawiana o godz. 19.00.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bogusław Modrzejewski, l. 75 z Teresina Gaju, śp. Maria Damentko, l. 66
z Granic, śp. Marianna Kowalska, l. 82 z Teresina i śp. Jerzy Górski, l. 79 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. Dzisiaj w III Niedzielę Wielkanocy obchodzimy Niedzielę Biblijną. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego oraz do wyeksponowania Biblii na honorowym miejscu w domu.
 2. W piątek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu, by otoczyć modlitwą naszą Ojczyznę. W ów dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 24 kwietnia o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. Tego też dnia z racji 103. rocznicy święceń kapłańskich św. Maksymiliana odbędzie się Spotkanie Apostolatu Margaretka, wspólnot i osób modlących się za Kapłanów. Spotkanie odbędzie się na placu przed ołtarzem polowym. Początek o godzinie 9.00, w programie Eucharystia, Różaniec w intencji kapłanów, prezentacja wspólnot,  dwie konferencje o. Piotra Cubera z Krakowa. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, po której przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Klimaszek, l. 61 z Kask i śp. Jadwiga Chojnacka, l. 80 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
  1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście. Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
  2. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na malowanie oraz wystrój Bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej i chórowi za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej z Teresina za przygotowanie ogniska a także wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
  3. W związku z ograniczeniami liczby wiernych w kościołach – dziś, jutro i w przyszłą niedzielę liturgia będzie sprawowana także w Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana o tych samych godzinach, co w Bazylice. We Mszy św. możemy brać udział na zewnątrz Bazyliki przy włączonych głośnikach. Jutro Msze Święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych jutro ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
  4. Zapraszamy na Koronkę i Nowennę do Bożego Miłosierdzia do Bazyliki codziennie o godz. 15.00, włącznie ze świętem Bożego Miłosierdzia w przyszła niedzielę. Z tego względu nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00 dziś i za tydzień.
  5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed spotkaniem „Oddaj się Maryi”. Od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, Różaniec, apel maryjny i Msza św. około 21.10 i całonocne czuwanie.
  6. W sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja o zawierzeniu w kaplicy św. Maksymiliana. Zawierzenie Maryi na wszystkich Mszach świętych. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem spotkania będzie ks. Łukasz Pondel z Kalisza, który wygłosi homilię na Mszy św. o 11.00 i konferencję pt. Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” o 13.40 w Bazylice. W Sali św. Bonawentury o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie członków Różańca Rodzin oraz osób zainteresowanych wspólną modlitwą w rodzinach.
  7. W sobotę wieczorem w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec, Apel Maryjny, Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. w Bazylice o godz. 5.45.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli fundacji „Tota Tua”, znanej głownie z akcji „Oddanie 33”. Podzielą się oni z nami świadectwem oraz zaproszą nas do podjęcia modlitwy za kapłanów.

  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Barbara Mergner, l. 83 z Teresina, śp. Danuta Derewenda, l. 78 z Teresina, śp. Krystyna Gołaszewska, l. 82 z Serok Wsi i śp. Marianna Owczuk, l. 75 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Chrystus zmartwychwstał!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, drodzy Parafianie i Sympatycy Niepokalanowskiego Sanktuarium, obfitości łask Bożych! Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was pokojem, wniesie światło i nadzieję w codzienne troski. Niech radość z tajemniczej obecności Zmartwychwstałego w Waszych Rodzinach będzie dla Was wszystkich umocnieniem i spoiwem wzajemnej miłości i poczucia bezpieczeństwa w tym niepewnych czasach. Na wspólne świętowanie w gronie rodzinnym niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty.

 

o. Mariusz

o. Piotr

o. Bartosz