1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście. Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
  2. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na malowanie oraz wystrój Bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej i chórowi za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej z Teresina za przygotowanie ogniska a także wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
  3. W związku z ograniczeniami liczby wiernych w kościołach – dziś, jutro i w przyszłą niedzielę liturgia będzie sprawowana także w Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana o tych samych godzinach, co w Bazylice. We Mszy św. możemy brać udział na zewnątrz Bazyliki przy włączonych głośnikach. Jutro Msze Święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych jutro ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
  4. Zapraszamy na Koronkę i Nowennę do Bożego Miłosierdzia do Bazyliki codziennie o godz. 15.00, włącznie ze świętem Bożego Miłosierdzia w przyszła niedzielę. Z tego względu nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00 dziś i za tydzień.
  5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed spotkaniem „Oddaj się Maryi”. Od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, Różaniec, apel maryjny i Msza św. około 21.10 i całonocne czuwanie.
  6. W sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja o zawierzeniu w kaplicy św. Maksymiliana. Zawierzenie Maryi na wszystkich Mszach świętych. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem spotkania będzie ks. Łukasz Pondel z Kalisza, który wygłosi homilię na Mszy św. o 11.00 i konferencję pt. Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” o 13.40 w Bazylice. W Sali św. Bonawentury o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie członków Różańca Rodzin oraz osób zainteresowanych wspólną modlitwą w rodzinach.
  7. W sobotę wieczorem w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec, Apel Maryjny, Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. w Bazylice o godz. 5.45.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli fundacji „Tota Tua”, znanej głownie z akcji „Oddanie 33”. Podzielą się oni z nami świadectwem oraz zaproszą nas do podjęcia modlitwy za kapłanów.

  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Barbara Mergner, l. 83 z Teresina, śp. Danuta Derewenda, l. 78 z Teresina, śp. Krystyna Gołaszewska, l. 82 z Serok Wsi i śp. Marianna Owczuk, l. 75 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…