1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Najświętszej Trójcy i tym samym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
 2. Wczoraj w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach siedmiu naszych Braci przyjęło święcenia: czterech w stopniu diakonatu a trzech w stopniu prezbiteratu. Polecajmy ich posługę wstawiennictwu Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w naszych osobistych modlitwach.
 3. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane w Bazylice o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30. Ze względu na śluby Msze święte z intencjami parafialnymi przyjętymi na soboty o godz. 18.00 będą w czerwcu sprawowane w Kaplicy Św. Maksymiliana.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy z Bazyliki procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ulicą o. M. Kolbego przez tory, następnie ulicami Warszawską, Długą, Rynkową, Szymanowską przez tory i o. M. Kolbego do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i Ministranci starsi, II: Odnowa w Duchu Świętym, III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Duszpasterstwo Małżeństw, IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Dotychczas ogromną część osób niosących sztandary, feretrony i inne przedmioty procesyjne stanowiły osoby w podeszłym wieku. W związku z pandemią i wiekiem wiele z nich nie jest w stanie kontynuować swojej posługi, którą tak kochali. Na ich prośbę zwracamy się zatem do Parafian będących w sile wieku o pomoc w niesieniu tych przedmiotów, w godnym reprezentowaniu Parafii. Niech będzie widać, że tradycja jest ważnym elementem naszej tożsamości parafialnej i że są kolejne pokolenia gotowe, by pielęgnować wartości i zwyczaje przodków! Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.00 przed Bazyliką. Biel procesyjna spotyka się również w środę o 17.00 przy wejściu do kaplicy adoracji. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki Mszy o 18.00. W sobotę nabożeństwo i procesja będą w Sanktuarium Św. Maksymiliana o 17.30.
 5. W I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
 6. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów”, która wznowiła swoją działalność. Będzie ona czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 7. Zachęcamy dzieci do lektury czasopisma „Rycerzyk Niepokalanej”. W numerze czerwcowym ciekawe opowiadania m.in. opowiadanie o św. Maksymilianie w 80. rocznicę jego śmierci. Ponadto kącik ministranta, język włoski z Rycerzykiem oraz wiele innych ciekawych opowiadań i niespodzianek.
 1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można spełniając zwyczajne warunki uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, w środę – Dzień Matki a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. W przyszłą Niedzielę Trójcy Świętej zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
 4. W Uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami parafii. Trasa procesji będzie następująca: ulicą
  M. Kolbego przez tory, następnie ulicami Warszawską, Długą, Rynkową, Szymanowską przez tory i o. M. Kolbego do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i Ministranci starsi, II: Odnowa w Duchu Świętym, III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Duszpasterstwo Małżeństw, IV: Klasztor.
 5. W niedzielę 20 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem: 110 zł. Szczegółowe informacje udzielane są w zakrystii.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie na 40. rocznicę objawień w dniach 20-27 czerwca. Koszt: 1870 zł i 80 euro. Pozostało 5 miejsc wolnych. Szczegółowe informacje na tablicy przy Bazylice i przed Bazyliką.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Zych, l. 62 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 1. Od zeszłego piątku trwamy w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą.
 2. Od piątku do niedzieli w naszym Sanktuarium odbędzie się Spotkanie Skautów Europy. W piątek o godz. 19.15 w Bazylice odbędzie się koncert w wykonaniu Męskiego Skautowego Zespołu Wokalnego. W ramach koncertu Zespół zaprezentuje wielogłosowy repertuar wokalny utworów religijnych. W sobotę o godz. 9.00 w Bazylice Mszy św. będzie przewodniczył J.E. Bp Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego.
 3. W przyszłą sobotę w Bazylice o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta ślubna, w związku z tym zapraszamy osoby chcące uczestniczyć w Mszy Świętej parafialnej na godzinę 18.00 do Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana. Nabożeństwo Majowe zostanie wówczas odprawione w Kaplicy o godz. 17.30.
 4. Również w sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. W związku z tym w Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00 dla osób, które nie są związane z uroczystościami rocznicowymi oraz dla osób, które zamówiły intencje mszalne na tę godzinę.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 4-6 czerwca 2021. W programie: Prostyń, Zuzela, Augustów, Suchowola, Sokółka i Święta Woda. Koszt 450 zł. Szczegóły programu na tablicy przy Bazylice i na tablicy przed Bazyliką.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Kubik, l. 89 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  1. Nabożeństwa Majowe w Bazylice odprawiane są w niedziele o godz. 17.00,
   w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
  2. W czwartek 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy pod wezwaniem NMP z Fatimy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim i litanią loretańską.
  3. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  4. Zapraszamy w sobotę na spotkanie kobiet z cyklu „Świętość w zwyczajności”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po niej różaniec w intencji kobiet. O 13.00 konferencja o modlitwie oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie ze zniewoleń w sali św. Bonawentury. Zakończenie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Szczegóły na Facebook-u: świętość w zwyczajności.
  5. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dwie grupy dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. W związku z tym w Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana będą sprawowane dodatkowe Msze Święte o godz. 10.00 i 11.30 dla osób, które nie są związane z uroczystościami pierwszokomunijnymi oraz dla osób, które zamówiły intencje mszalne na te godziny.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 4-6 czerwca 2021. W programie: Prostyń, Zuzela, Augustów, Suchowola, Sokółka i Święta Woda. Koszt 450 zł. Szczegóły programu na tablicy przy Bazylice i na tablicy przed Bazyliką.
  7. Zachęcamy do lektury listu naszego arcybiskupa Kard. Kazimierza Nycza. Przybliża w nim postacie Czcigodnych Sług Bożych: Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się 12 września br. W liście podejmuje również temat pandemii i bieżących spraw archidiecezji. List jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii.
  8. Dzisiaj przed Bazyliką Fundacja Życie i Rodzina przeprowadza zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy StopLGBT.
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab