1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Najświętszej Trójcy i tym samym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
  2. Wczoraj w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach siedmiu naszych Braci przyjęło święcenia: czterech w stopniu diakonatu a trzech w stopniu prezbiteratu. Polecajmy ich posługę wstawiennictwu Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w naszych osobistych modlitwach.
  3. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane w Bazylice o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30. Ze względu na śluby Msze święte z intencjami parafialnymi przyjętymi na soboty o godz. 18.00 będą w czerwcu sprawowane w Kaplicy Św. Maksymiliana.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy z Bazyliki procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ulicą o. M. Kolbego przez tory, następnie ulicami Warszawską, Długą, Rynkową, Szymanowską przez tory i o. M. Kolbego do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i Ministranci starsi, II: Odnowa w Duchu Świętym, III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Duszpasterstwo Małżeństw, IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Dotychczas ogromną część osób niosących sztandary, feretrony i inne przedmioty procesyjne stanowiły osoby w podeszłym wieku. W związku z pandemią i wiekiem wiele z nich nie jest w stanie kontynuować swojej posługi, którą tak kochali. Na ich prośbę zwracamy się zatem do Parafian będących w sile wieku o pomoc w niesieniu tych przedmiotów, w godnym reprezentowaniu Parafii. Niech będzie widać, że tradycja jest ważnym elementem naszej tożsamości parafialnej i że są kolejne pokolenia gotowe, by pielęgnować wartości i zwyczaje przodków! Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.00 przed Bazyliką. Biel procesyjna spotyka się również w środę o 17.00 przy wejściu do kaplicy adoracji. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki Mszy o 18.00. W sobotę nabożeństwo i procesja będą w Sanktuarium Św. Maksymiliana o 17.30.
  5. W I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  6. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów”, która wznowiła swoją działalność. Będzie ona czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
  7. Zachęcamy dzieci do lektury czasopisma „Rycerzyk Niepokalanej”. W numerze czerwcowym ciekawe opowiadania m.in. opowiadanie o św. Maksymilianie w 80. rocznicę jego śmierci. Ponadto kącik ministranta, język włoski z Rycerzykiem oraz wiele innych ciekawych opowiadań i niespodzianek.