1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można spełniając zwyczajne warunki uzyskać odpust zupełny.
  2. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, w środę – Dzień Matki a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. W przyszłą Niedzielę Trójcy Świętej zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
  4. W Uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami parafii. Trasa procesji będzie następująca: ulicą
    M. Kolbego przez tory, następnie ulicami Warszawską, Długą, Rynkową, Szymanowską przez tory i o. M. Kolbego do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i Ministranci starsi, II: Odnowa w Duchu Świętym, III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Duszpasterstwo Małżeństw, IV: Klasztor.
  5. W niedzielę 20 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem: 110 zł. Szczegółowe informacje udzielane są w zakrystii.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie na 40. rocznicę objawień w dniach 20-27 czerwca. Koszt: 1870 zł i 80 euro. Pozostało 5 miejsc wolnych. Szczegółowe informacje na tablicy przy Bazylice i przed Bazyliką.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Zych, l. 62 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…