1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00 i adoracji modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przeprowadzona tego dnia zbiórka na tacę przeznaczona jest na Daninę Św. Piotra.
 3. W środę przybędzie do nas 32. Piesza Pielgrzymka z Radomia w Intencji Trzeźwości Narodu. Mszy św. o godz. 13.00 w Bazylice będzie przewodniczył J.E. Bp Marek Solarczyk.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań w Kościele. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. Całość spotkania na ołtarzu polowym. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św.  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz poświęcenie ikony Przeczystego Serca Św. Józefa do naszej Bazyliki. Zawierzenie Maryi w tym dniu na wszystkich Mszach św. Gościem spotkania będzie karmelita o. Włodzimierz Tochmański, który wygłosi kazanie na Mszy św. o 11.00 i  konferencję pt. Szkaplerz karmelitańskio 13.40. Na zakończenie będzie możliwość przyjęcia szkaplerza.
 6. Ze względu na ślub Msza święta z intencjami parafialnymi przyjętymi na sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana w Kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 8. Uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w niedzielę, 12 września br. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. W związku z trwającą pandemią, ze względów bezpieczeństwa, liczba osób bezpośrednio uczestniczących w beatyfikacji będzie bardzo ograniczona.
 9. Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna tylko w godz. 9.00-10.00 a w pozostałe dni – bez zmian.
 10. W czasie wakacji organizujemy półkolonie „Lato w świetlicy” w dwóch turnusach: od 19. i od 26. lipca. Więcej informacji na Facebooku parafii.
 11. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym, która jest czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 12. Rozpoczynamy prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Wstępnie planujemy wymienić okna, uszczelnić dach, odnowić zakrystię, odświeżyć prezbiterium i ocieplić budynek. Ilość i czas wykonania prac zależy od środków, jakimi będziemy dysponować. Dlatego zwracamy się do Parafian i osób związanych z Niepokalanowem o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel można składać w kancelarii parafialnej bądź dokonując przelewu na konto parafialne. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem.
 13. Wójt Gminy Teresin informuje, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Podstawową metodą zbierania danych jest samospis internetowy oraz bezpośredni lub telefoniczny kontakt z rachmistrzem spisowym. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu tajemnicy. Spisu można również dokonać w Urzędzie Gminy Teresin.
 14. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dariusz Kozera, l. 60 z Teresina oraz śp. Ryszard Szczepański, l. 75 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Nabożeństwo czerwcowe sprawowane jest w Bazylice w niedziele o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 a w sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30. Ze względu na śluby Msze święte z intencjami parafialnymi przyjętymi na soboty o godz. 18.00 będą w czerwcu sprawowane w kaplicy św. Maksymiliana.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół będzie sprawowana w piątek 25. czerwca o godz. 8.00 w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców.
 4. W sobotę, 26 czerwca w Domu Parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne rycerzy Niepokalanej.
 5. W dniach 26-27 czerwca (tj. sobota-niedziela) w Domu Parafialnym odbędzie się warsztat antystresowy.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jak radzić sobie z uczuciami: złością, lękiem, poczuciem winy, bezradnością, stresem, i konfliktami, szczególnie teraz w czasie pandemii. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr. telefonu lub na maila, które podane są na plakacie.
 6. Siostra Urszula Rostankowska decyzją przełożonej prowincjalnej kończy posługę w naszej Parafii. Pragniemy zaprosić Parafian na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 11.30, w czasie której wyrazimy Siostrze Urszuli naszą wdzięczność za wieloletnią i jakże owocną Jej obecność w naszej wspólnocie. Tego samego dnia o godz. 19.00 po raz ostatni przed przerwą wakacyjną zostanie odprawiona Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.
 7. Przypominamy, że od dzisiaj zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
 8. W czasie wakacji organizujemy półkolonie „Lato w świetlicy” w dwóch turnusach: od 19. i od 26. lipca. Więcej informacji na Facebooku parafii.
 9. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym, która jest czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Danuta Borkowska, l. 66 z Teresina Gaju oraz śp. Wacław Rybak, l. 97 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Nabożeństwo czerwcowe sprawowane jest w Bazylice w niedziele o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 a w sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30. Ze względu na śluby Msze święte z intencjami parafialnymi przyjętymi na soboty o godz. 18.00 będą w czerwcu sprawowane w kaplicy św. Maksymiliana.
 2. W czwartek zostały pobłogosławione pola naszej parafii. Za ofiary złożone z tej okazji składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 3. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. Zapraszamy w najbliższą sobotę na spotkanie kobiet, którego tematem będzie: „Droga serca kobiety – tożsamość, powołanie i misja”. O 11.00 Msza św. i różaniec, od godz. 13.00 dwie konferencje z modlitwą i świadectwami, zakończone Koronką do Bożego miłosierdzia o 15.00. W dniach 23-25 lipca w domu rekolekcyjnym odbędą się też „Rekolekcje wyjścia dla kobiet”. Szczegóły na facebooku: „Świętość w zwyczajności”
 5. W czasie wakacji organizujemy półkolonie „Lato w świetlicy” w dwóch turnusach: od 19. i od 26. lipca. Więcej informacji na facebooku parafii.
 6. Informujemy, iż biskupi polscy, którzy w ubiegłym tygodniu zgromadzili się na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione 20 czerwca.
 7. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów”, która jest czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 1. Nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane w Bazylice w niedziele o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 a w sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30. Ze względu na śluby Msze święte z intencjami parafialnymi przyjętymi na soboty o godz. 18.00 będą w czerwcu sprawowane w kaplicy św. Maksymiliana. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą do czwartku połączone
  z procesją eucharystyczną
  wokół bazyliki. W czwartek po procesji – błogosławieństwo wianków.
 2. W środę 9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk J. E. Ks. Bp. Rafała Markowskiego. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek 8 czerwca o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 3. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś.
 4. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Z tej racji w piątek 11 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w łączności z wiernymi w całej Ojczyźnie.

Tego dnia w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się Światowa Sztafet Różańcowa
o świętość Kapłanów. O godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, następnie Msza św.  Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W sobotę 12 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, odbędzie się spotkanie Różańca Rodzin. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencjach rodzin, na koniec krótkie organizacyjne spotkanie
  w salce Ośrodka Powołań.
 2. Także w sobotę odbędzie się Pielgrzymka Pokutna i czuwanie modlitewne w bazylice. Odjazd pielgrzymów do Miedniewic o godz. 20.00 spod Domu Parafialnego. Zapisy u pani Ani Włodarczyk (tel. 889 590 461). Natomiast w bazylice o godz. 20.30 różaniec, Apel Maryjny, następnie Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. o godzinie 5.45.
 3. Klasztor Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa, w którym znajduje się Radio Niepokalanów – 12 czerwca, w dniu wspomnienia swoich patronów obchodzi uroczystość odpustową. Tego dnia o godz. 11.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza święta odpustowa, której będzie przewodniczył N.O. Prowincjał Grzegorz Bartosik. Po Mszy św. w budynku radiowym zostaną pobłogosławione świeżo wyremontowane pomieszczenia radiowe: nowe cyfrowe studio emisyjne im. św. Maksymiliana oraz zmodernizowane studio nagrań im. o. Wenantego Katarzyńca.
 4. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów”, która jest czynna
  w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 5. Od poniedziałku wznawia funkcjonowanie nasza świetlica parafialna, do której zapraszamy w godz. od 15.00 do 17.30. Jednocześnie informujemy, że w czasie wakacji organizujemy półkolonie „Lato w świetlicy” w dwóch turnusach: od 19. i od 26. lipca. Więcej informacji na facebooku parafii.
 6. Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są do puszki ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jadwiga Pachniewska, l. 88 z Teresina i śp. Artur Löbert, l. 77 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W sobotę nabożeństwo i procesja będą w Sanktuarium Św. Maksymiliana o 17.30 a w niedzielę – w Bazylice o 17.00.
 2. W czwartek 10 czerwca o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól. Osoby zainteresowane poświęceniem pól prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej jutro w godz. między 9.00 a 10.00.
 3. Jutro w I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
 4. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed Spotkaniem Oddaj się Maryi. Od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, Różaniec, apel maryjny, Msza św. około 21.10 i całonocne czuwanie.
 5. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja o zawierzeniu na placu przed ołtarzem polowym. Zawierzenie Maryi na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem spotkania będzie marianin ks. Edmund Szaniawski, długoletni egzorcysta z Lichenia, który wygłosi homilie na Mszy św. o 11.00 i konferencję pt. Wokół zagrożeń duchowych o 13.40.