1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00 i adoracji modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przeprowadzona tego dnia zbiórka na tacę przeznaczona jest na Daninę Św. Piotra.
 3. W środę przybędzie do nas 32. Piesza Pielgrzymka z Radomia w Intencji Trzeźwości Narodu. Mszy św. o godz. 13.00 w Bazylice będzie przewodniczył J.E. Bp Marek Solarczyk.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań w Kościele. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. Całość spotkania na ołtarzu polowym. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św.  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz poświęcenie ikony Przeczystego Serca Św. Józefa do naszej Bazyliki. Zawierzenie Maryi w tym dniu na wszystkich Mszach św. Gościem spotkania będzie karmelita o. Włodzimierz Tochmański, który wygłosi kazanie na Mszy św. o 11.00 i  konferencję pt. Szkaplerz karmelitańskio 13.40. Na zakończenie będzie możliwość przyjęcia szkaplerza.
 6. Ze względu na ślub Msza święta z intencjami parafialnymi przyjętymi na sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana w Kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 8. Uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w niedzielę, 12 września br. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. W związku z trwającą pandemią, ze względów bezpieczeństwa, liczba osób bezpośrednio uczestniczących w beatyfikacji będzie bardzo ograniczona.
 9. Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna tylko w godz. 9.00-10.00 a w pozostałe dni – bez zmian.
 10. W czasie wakacji organizujemy półkolonie „Lato w świetlicy” w dwóch turnusach: od 19. i od 26. lipca. Więcej informacji na Facebooku parafii.
 11. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym, która jest czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 12. Rozpoczynamy prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Wstępnie planujemy wymienić okna, uszczelnić dach, odnowić zakrystię, odświeżyć prezbiterium i ocieplić budynek. Ilość i czas wykonania prac zależy od środków, jakimi będziemy dysponować. Dlatego zwracamy się do Parafian i osób związanych z Niepokalanowem o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel można składać w kancelarii parafialnej bądź dokonując przelewu na konto parafialne. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem.
 13. Wójt Gminy Teresin informuje, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Podstawową metodą zbierania danych jest samospis internetowy oraz bezpośredni lub telefoniczny kontakt z rachmistrzem spisowym. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu tajemnicy. Spisu można również dokonać w Urzędzie Gminy Teresin.
 14. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dariusz Kozera, l. 60 z Teresina oraz śp. Ryszard Szczepański, l. 75 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…