1. Nabożeństwo czerwcowe sprawowane jest w Bazylice w niedziele o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 a w sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30. Ze względu na śluby Msze święte z intencjami parafialnymi przyjętymi na soboty o godz. 18.00 będą w czerwcu sprawowane w kaplicy św. Maksymiliana.
  2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół będzie sprawowana w piątek 25. czerwca o godz. 8.00 w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców.
  4. W sobotę, 26 czerwca w Domu Parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne rycerzy Niepokalanej.
  5. W dniach 26-27 czerwca (tj. sobota-niedziela) w Domu Parafialnym odbędzie się warsztat antystresowy.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jak radzić sobie z uczuciami: złością, lękiem, poczuciem winy, bezradnością, stresem, i konfliktami, szczególnie teraz w czasie pandemii. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr. telefonu lub na maila, które podane są na plakacie.
  6. Siostra Urszula Rostankowska decyzją przełożonej prowincjalnej kończy posługę w naszej Parafii. Pragniemy zaprosić Parafian na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 11.30, w czasie której wyrazimy Siostrze Urszuli naszą wdzięczność za wieloletnią i jakże owocną Jej obecność w naszej wspólnocie. Tego samego dnia o godz. 19.00 po raz ostatni przed przerwą wakacyjną zostanie odprawiona Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.
  7. Przypominamy, że od dzisiaj zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
  8. W czasie wakacji organizujemy półkolonie „Lato w świetlicy” w dwóch turnusach: od 19. i od 26. lipca. Więcej informacji na Facebooku parafii.
  9. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym, która jest czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Danuta Borkowska, l. 66 z Teresina Gaju oraz śp. Wacław Rybak, l. 97 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…