1. Nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane w Bazylice w niedziele o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 a w sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30. Ze względu na śluby Msze święte z intencjami parafialnymi przyjętymi na soboty o godz. 18.00 będą w czerwcu sprawowane w kaplicy św. Maksymiliana. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą do czwartku połączone
  z procesją eucharystyczną
  wokół bazyliki. W czwartek po procesji – błogosławieństwo wianków.
 2. W środę 9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk J. E. Ks. Bp. Rafała Markowskiego. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek 8 czerwca o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 3. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś.
 4. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Z tej racji w piątek 11 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w łączności z wiernymi w całej Ojczyźnie.

Tego dnia w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się Światowa Sztafet Różańcowa
o świętość Kapłanów. O godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, następnie Msza św.  Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W sobotę 12 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, odbędzie się spotkanie Różańca Rodzin. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencjach rodzin, na koniec krótkie organizacyjne spotkanie
  w salce Ośrodka Powołań.
 2. Także w sobotę odbędzie się Pielgrzymka Pokutna i czuwanie modlitewne w bazylice. Odjazd pielgrzymów do Miedniewic o godz. 20.00 spod Domu Parafialnego. Zapisy u pani Ani Włodarczyk (tel. 889 590 461). Natomiast w bazylice o godz. 20.30 różaniec, Apel Maryjny, następnie Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. o godzinie 5.45.
 3. Klasztor Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa, w którym znajduje się Radio Niepokalanów – 12 czerwca, w dniu wspomnienia swoich patronów obchodzi uroczystość odpustową. Tego dnia o godz. 11.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza święta odpustowa, której będzie przewodniczył N.O. Prowincjał Grzegorz Bartosik. Po Mszy św. w budynku radiowym zostaną pobłogosławione świeżo wyremontowane pomieszczenia radiowe: nowe cyfrowe studio emisyjne im. św. Maksymiliana oraz zmodernizowane studio nagrań im. o. Wenantego Katarzyńca.
 4. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów”, która jest czynna
  w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 5. Od poniedziałku wznawia funkcjonowanie nasza świetlica parafialna, do której zapraszamy w godz. od 15.00 do 17.30. Jednocześnie informujemy, że w czasie wakacji organizujemy półkolonie „Lato w świetlicy” w dwóch turnusach: od 19. i od 26. lipca. Więcej informacji na facebooku parafii.
 6. Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są do puszki ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jadwiga Pachniewska, l. 88 z Teresina i śp. Artur Löbert, l. 77 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…