1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą, po której przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. W czwartek przypada dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 3. W piątek w Kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed spotkaniem Oddaj się Maryi. Od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, Różaniec, apel maryjny, Msza św. około godz. 21:10
  i całonocne czuwanie. W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja o zawierzeniu na placu przed ołtarzem polowym. Zawierzenie Maryi na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem spotkania będzie ks. prof. Janusz Królikowski z Tarnowa, który wygłosi homilię na Mszy św. oraz konferencję pt. Maryja Królowa Polski o 13.40.
 4. Od soboty rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa Majowe w Bazylice będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00,
  w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. Pierwsza Majówka w tym roku wyjątkowo nie będzie połączona z procesją. Prosimy wiernych
  o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele, oczywiście uwzględniając wymogi sanitarne związane z czasem epidemii.
 5. Przypominamy, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna
  w niedziele i uroczystości
  będzie odprawiana o godz. 19.00.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bogusław Modrzejewski, l. 75 z Teresina Gaju, śp. Maria Damentko, l. 66
z Granic, śp. Marianna Kowalska, l. 82 z Teresina i śp. Jerzy Górski, l. 79 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…