1. Nabożeństwa Majowe w Bazylice odprawiane są w niedziele o godz. 17.00,
   w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 10.00 sprawowana będzie Msza święta w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. O godz. 17.00 Nabożeństwo Majowe.
  3. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w czwartek, 6 maja, o godz. 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły. Msza będzie transmitowana w Internecie.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
  5. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przywróciła rok temu Uroczystość NMP Wszechpośredniczki Łask dla naszej Bazyliki i Klasztoru. Z tej racji w piątek 7 maja N. O. Prowincjał Grzegorz Bartosik o godz. 10.30 wygłosi w Bazylice konferencję pt. Wszechpośrednictwo Najświętszej Maryi Panny a o godz. 11.00 będzie przewodniczył Mszy Świętej. Po Msz św. o 18.00 wystąpią w duecie Andrzej Bator, śpiewak operowy i Paweł Ambroziak, nasz organista. W ich wykonaniu usłyszymy kilka pieśni maryjnych. Możliwość uzyskania odpustu przez cały dzień pod zwykłymi warunkami.
  6. W sobotę 8 maja obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia w Bazylice odbędzie się kolejne spotkanie Różańca Rodzin. W programie Msza św. o 11.00, różaniec w intencjach rodzin i organizacyjne spotkanie w Sali św. Bonawentury. Wieczorem w Bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec, Apel Maryjny, Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie Msza św. w Bazylice o godz. 5.45.
  7. W sobotę zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa małżeństw. Rozpoczynamy Mszą św. w domu parafialnym o godz. 18.00. Spotkania odbywają się zawsze w 2. i 4. sobotę miesiąca. Mają na celu umocnienie więzi między małżonkami, wspólną modlitwę, wymianę doświadczeń. Zapraszamy wraz z dziećmi.
  8. Po zakończeniu Mszy świętej przed bazyliką siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej udzielają informacji i przyjmują do Rycerstwa Niepokalanej.
  9. Zachęcamy dzieci do lektury czasopisma „Rycerzyk Niepokalanej”. W numerze majowym ciekawe opowiadania m.in. dalsze przygody Guido, chłopca, który w tym miesiącu opowiada o swoim spotkaniu z Jezusem w Komunii Świętej! Kącik ministranta, język włoski z Rycerzykiem, komiks biblijny oraz wiele innych ciekawych opowiadań i niespodzianek.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Władysław Markiewicz, l. 72 z Serok Parceli, śp. Jan Zduński, l. 66 z Granic i śp. Tomasz Paradowski, l. 44 z Kask. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…