1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00 i adoracji modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała.
 3. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy p. Annę Krogulską, która pod koniec wszystkich Mszy świętych opowiadać będzie o tajemnicach, jakie skrywa w sobie Całun Turyński.
 5. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Daniela Ołdakowska, l. 91 z Nowej Piasecznicy i śp. Jerzy Czuchara, l. 70 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
 3. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00 w tamtejszej kaplicy a dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
 5. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nasze Sanktuarium uczestniczyć będzie w Światowej Sztafecie Różańcowej o świętość kapłanów. Z tej racji w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i jedna część Różańca w intencji kapłanów.
 6. Również w piątek zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o godz. 20.00 a po niej na Apel Jasnogórski, po którym przed Najświętszym Sakramentem w łączności z wieloma parafiami Polski dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz wyznamy Jezusa Chrystusa Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Szczegóły na plakacie w gablocie i na internetowej stronie parafii.
 7. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy św. Maksymiliana będzie odprawiona Msza Św. w int. Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 8. Za tydzień w sobotę wieczorem i przez całą gościć będziemy Joannę Jurkiewicz, która podzieli się świadectwem spotkań z Janem Pawłem II podczas Rekolekcji Oazowych w Rzymie. Po Mszach Świętych będzie możliwość krótkiej rozmowy i nabycia książki „Zwiastunowi z Gór” z dedykacją autorki – jest to spisane świadectwo tamtych dni i spotkań.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 10. Promocja książki – o. Grzegorz Klimczyk

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
śp. Stanisław Sieradzki, l. 85 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z procesji Bożego Ciała – tym razem trasa wiodła przez Paprotnię.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 2. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00. Zapraszamy biel, asystę, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów.
 3. Na jutrzejszy piątek na terenie naszej archidiecezji została udzielona dyspensa od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.
 4. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, podczas którego będziemy modlić się o Dary Ducha Świętego oraz o pokój na świecie za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjątkowo w tym miesiącu Wieczór Uwielbienia będzie w piątek o godz. 20.00 w sali na górze domu parafialnego.
 5. Za tydzień w piątek 24 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o godz. 20.00 a po niej na Apel Jasnogórski, po którym przed Najświętszym Sakramentem dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz akt uznania Jezusa Chrystusem Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny.
 1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Najświętszej Trójcy i tym samym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego
  z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w środę bł. Jolantę, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 3. Jutro nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 będzie połączone z nabożeństwem fatimskim wokół Bazyliki.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi oraz Sołectwa Paprotnia
  i Teresin Gaj II: Koło Przyjaciół Radia Maryja, Duszpasterstwo Małżeństw oraz Sołectwa Granice i Granice Osiedle III: Odnowa w Duchu Świętym i Sołectwo Topołowa IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Biel procesyjna spotyka się we wtorek o godz. 17.00 w salce przy kaplicy adoracji. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.00 przed Bazyliką. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00.
 5. Na najbliższy piątek została udzielona dyspensa.
 6. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, podczas którego będziemy modlić się o Dary Ducha Świętego oraz o pokój na świecie za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjątkowo w tym miesiącu Wieczór Uwielbienia będzie w piątek 17 czerwca o godz. 20.00 w sali na górze domu parafialnego.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Danuta Kozłowska l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie
  św. Barnaby.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki. Z racji
  I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. Dziś po wszystkich Mszach można do puszki złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Nabożeństwa Czerwcowe sprawowane są w niedziele o godz. 17.00,
  w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy
  św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 4. W sobotę w Bazylice od godz. 20.30 odbędzie się czuwanie modlitewne
  i pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o godz. 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon
  w gablocie. Msza św. na zakończenie o godz. 5.45 w Bazylice.
 5. W Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi oraz Sołectwa Paprotnia i Teresin Gaj II: Koło Przyjaciół Radia Maryja, Duszpasterstwo Małżeństw oraz Sołectwa Granice i Granice Osiedle III: Odnowa w Duchu Świętym i Sołectwo Topołowa IV: Klasztor