1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Najświętszej Trójcy i tym samym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego
  z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w środę bł. Jolantę, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 3. Jutro nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 będzie połączone z nabożeństwem fatimskim wokół Bazyliki.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi oraz Sołectwa Paprotnia
  i Teresin Gaj II: Koło Przyjaciół Radia Maryja, Duszpasterstwo Małżeństw oraz Sołectwa Granice i Granice Osiedle III: Odnowa w Duchu Świętym i Sołectwo Topołowa IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Biel procesyjna spotyka się we wtorek o godz. 17.00 w salce przy kaplicy adoracji. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.00 przed Bazyliką. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00.
 5. Na najbliższy piątek została udzielona dyspensa.
 6. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, podczas którego będziemy modlić się o Dary Ducha Świętego oraz o pokój na świecie za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjątkowo w tym miesiącu Wieczór Uwielbienia będzie w piątek 17 czerwca o godz. 20.00 w sali na górze domu parafialnego.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Danuta Kozłowska l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…