1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, we wtorek Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli, w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vienney’a, w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabrzmią dzwony w całej archidiecezji jako wyraz hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. Pamiętajmy o bohaterach w naszych modlitwach.
 3. We wtorek można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego i odmówienie „Ojcze nasz” oraz „Wierzę”. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy w I piątek września.
 5. W piątek przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 200 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w piątek od godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma. W sobotę zaś przybędzie do nas Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna w liczbie ok. 2000 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w sobotę od godz. 6.00 w domu pielgrzyma, tam również można przynosić napoje, ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność
  i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 6. W piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00
  w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę wyjątkowo spotkanie „Oddaj się Maryi” odbędzie się
  w Bazylice, o 10.00 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. Po nim możliwość ciepłego posiłku i o 14.00 konferencja. Msza św. przyjęta na godzinę 10.00 będzie odprawiona na ołtarzu polowym. W dniach 6-22 sierpnia odbędzie się po raz szósty Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie w programie Różaniec z rozważaniami, Msza św. z nauką rekolekcyjną, świadectwa i konferencje. Każdego dnia będziemy zawierzać Niepokalanej kolejne dziedziny naszego życia. Szczegółowy program na stronie internetowej klasztoru i na ulotkach na stoliku przy wyjściu z Bazyliki.
 7. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej podczas Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie drogą internetową. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 8. W przeddzień sierpnia, miesiąca trzeźwości, pragniemy przypomnieć budzące trwogę dane statystyczne Światowej Organizacji Zdrowia z 2019 roku, które wskazują, że w populacji powyżej 15. roku życia na głowę każdego Polaka przypadało prawie 12 litrów czystego spirytusu. A już
  8 litrów uznaje się za poziom progowy dla postępującej degradacji narodu. W związku z tym zachęcamy do podjęcia w sierpniu nie tylko abstynencji, ale i dodatkowych osobistych modlitw
  i umartwień w intencji uwolnienia naszej Ojczyzny od ducha alkoholizmu.
 9. Świadectwo p. Romana Zięby.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Borkowicz, l. 76 z Teresina oraz śp. Ryszard Łasica, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto
  Św. Jakuba, Apostoła, we wtorek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP, w piątek wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy p. Romana Ziębę, który w ramach ogłoszeń podzieli się z nami krótkim świadectwem swojej pokutnej pieszej pielgrzymki przez Stany Zjednoczone od San Francisco do Nowego Jorku.
 3. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie
  z naszej parafii w grupie brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie za pośrednictwem strony www.wapm.waw.pl. Szczegóły również na stronie internetowej naszej parafii.
 4. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszy nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingach przy domu parafialnym i przed Bazyliką. Także jutro po Mszach o godz. 11.00 i 18.00 będzie można poświęcić swoje pojazdy.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bogusław Chojnowski, l. 75 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy.
 2. Dziś po Mszach zbieramy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 3. Gminna Biblioteka w Teresinie wraz z Sołectwem Granice zapraszają na wydarzenie słowno-muzyczne. W programie dzieła Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego oraz Zygmunta Krasińskiego. Słowo – wspaniały i utalentowany aktor Jerzy Zelnik (kojarzony z rolą Ramzesa XIII w filmie „Faraon” Jerzego Kawalerowicza). Oprawa muzyczna – Maria Skarjut Silva. Zapraszamy w czwartek 21. lipca o godz. 18.00 do Sali widowiskowej w budynku Dworzec TO.Kultura. Wejście od strony fontanny. Wstęp wolny.
 4. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy Św. Maksymiliana będzie odprawiona Msza Św. w int. Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
 5. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę pod koniec wszystkich Mszy świętych będzie odmawiana modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszach nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingach przy domu parafialnym i przed Bazyliką.
 6. Ze smutkiem informujemy, że w czwartek w Niepokalanowie w wieku 99 lat zmarł o. Ignacy Rejch. W kapłaństwie 70 lat a w zakonie 78 lat. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Bazylice w środę o godz. 11.00.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności także: śp. Wanda Szwarczewska, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Benedykta, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w środę wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek święto św. Bonawentury, w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 2. Jutro przybędzie do nas XXIV pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości Narodu. O godz. 12.00 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszej Bazylice.
 3. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę bł. Marię Teresę Ledóchowską, w piątek św. Jana z Dukli, w sobotę św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
 2. Dziś nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich.
 4. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Z tej racji Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 5. Wystąpienie p. Anny Krogulskiej
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
  śp. Jan Koźlicki, l. 73 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…